Minnesota - Calgary 1:2Krásný gól Vrány, brankářská show hvězdy zápasu Ritticha a nizozemský snajpr, to byla noc v NHL

New York

Brankář David Rittich vychytal v NHL hokejistům Calgary vítězství 2:1 na ledě Minnesoty. Český reprezentant zneškodnil 34 střel domácích hráčů a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Pěknou střelou z voleje se v zápase proti Buffalu vytáhl také útočník Jakub Vrána, který přispěl k výhře Capitals 4:3 po nájezdech. Zajímavým zážitkem byl také dvougólový večer Daniela Spronga, Nizozemce, který si podmanil halu v Columbusu.

Charlie Coyle Z Minnesoty střílí na českého brankáře Davida Rittica z Calgary v utkání NHL.

Další mimořádný večer prožil v NHL gólman Calgary Flames David Rittich. V zápase na ledě Minnesoty zlikvidoval 34 střel a naprosto po zásluze byl vyhlášen hlavní postavou večera. Brankář původem z Jihlavy tak znovu prokázal, že jeho letošní brankářská čísla nejsou náhodná a ve statistice obdržených branek na zápas se dokonce pohybuje v TOP 5 mezi gólmany napříč soutěží.

Utkání na ledě Wild rozhodl ve třetí třetině Matthew Tkachuk. Teprve jedenadvacetiletý syn zámořské legendy Keitha Tkachuka, si dobře počkal ve druhé vlně na přihrávku Jamesa Neala a svým čtrnáctým gólem v sezoně udržel Plameny na výborném třetím místě Západní konference.

Kromě Ritticha se poté v nočním programu nejprestižnější ligy světa blýskl také forvard Washingtonu Jakub Vrána. Rozený střelec si svůj okamžik večera schoval do desáté minuty duelu s Buffalem. Český mladík šikovně počkal na perfektně načasovanou přihrávku Rusa Kuzněcova a přesně trefeným volejem poslal Capitals do vedení 2:1. V přetahované nakonec uspěli domácí, a to hlavně díky své největší hvězdě.

Aleander Ovečkin nejprve vyrovnával v závěrečné třetině na 3:3 a pak si vzal hlavní slovo také v penaltovém rozstřelu, když svým nájezdem rozhodl o zisku bodu navíc pro obhájce Stanley Cupu. Právě tento bodík pak stačil domácím k posunu i v celkové tabulce Východní konference, ve které se svěřenci kouče Reirdena dostali o skóre právě před svého nočního soka z Buffala.

Zápas na ledě Columbusu rozhodl Nizozemec Sprong. Šikovný útočník třetí formace Anaheimu, který vyrůstal v Severní Americe, obstaral oba góly Kačerů a ti tak především jeho zásluhou a pak také díky bezchybnému výkonu gólmana Johna Gibsona uspěli v Nationwide Areně poměrem 2:1 po prodloužení.

Na slunné Floridě se činili především první formace jak domácích, tak i hokejistů Toronta. Ze sedmi branek, které zápas nabídl, vstřelili hráči úvodních pětek rovnou všechny. V dresu Panterů exceloval především Fin Alexander Barkov, jenž zaznamenal hattrick, včetně vítězné branky z prodloužení. Kanadský tým pak vedl dvougólový mladík Mitchell Marner.

Výsledky NHL:
Minnesota - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 24. Greenway - 13. Giordano, 49. M. Tkachuk. Střely na branku: 35:26. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 35 střel a měl úspěšnost zákroků 97,14 procenta. Diváci: 18 882. Hvězdy zápasu: 1. Rittich (Calgary), 2. Greenway, 3. Brodin (oba Minnesota)
Montreal - Ottawa 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: 4. Peca, 43. Kotkaniemi, 51. S. Weber, 54. P. Byron, 58. Drouin - 4. White, 30. Boedker. Střely na branku: 47:18. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Kotkaniemi, 2. S. Weber, 3. Gallagher (všichni Montreal)
Florida - Toronto 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 20., 57. a 64. Barkov, 29. Huberdeau - 57. a 59. Marner, 51. Tavares. Střely na branku: 33:32. Diváci: 14 177. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Huberdeau (oba Florida), 3. Marner (Toronto)
NY Islanders - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující sam. nájezd Barzal, 12. Beauvillier, 54. Cizikas - 6. Nyquist, 20. Daley, 59. Vanek. Střely na branku: 46:21. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. Vanek (Detroit), 3. Cizikas (NY Islanders)
Pittsburgh - Los Angeles 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Cullen, 14. Rust, 29. Pearson, 64. Kessel - 24. Muzzin, 31. Luff, 53. Iafallo. Střely na branku: 36:41. Diváci: 18 627. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Iafallo (Los Angeles)
Washington - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Ovečkin, 4. Connolly, 10. Vrána - 3. a 23. Eichel, 28. Dahlin. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Eichel (Buffalo), 3. Vrána (Washington)
Columbus - Anaheim 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Nutivaara - 16. a 62. Sprong. Střely na branku: 37:22. Diváci: 16 171. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Sprong (oba Anaheim), 3. Nutivaara (Columbus)
Nashville - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. F. Gaudreau, rozhodující sam. nájezd R. Johansen - 59. Boyle. Střely na branku: 27:34. Diváci: 17 446. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. R. Johansen, 3. F. Gaudreau (všichni Nashville)
Colorado - Dallas 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Branky: 6. a 57. Landeskog, 20. a 35. Rantanen, 8. Calvert, 59. MacKinnon - 30. a 54. Seguin, 29. Lindell, 56. Jamie Benn. Střely na branku: 37:42. Diváci: 17 626. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado)
Vancouver - Philadelphia 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Ch. Tanev, 9. Eriksson, 12. Leivo, 33. Boeser, 56. Markus Granlund - 17. Laughton. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17 238. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Boeser, 3. Stecher (všichni Vancouver)