Montreal - Boston 1:2 PPKrejčímu neuznali gól, Pastrňáka zastavila tyč, ale Boston slavil. Pittsburgh zničil Kojoty

New York

Po třech porážkách se hokejisté Bostonu dočkali vítězství v NHL, když na ledě Montrealu zdolali Canadiens 2:1 v prodloužení. David Pastrňák i jeho jmenovec Krejčí byli v utkání vidět, ale do statistik se nakonec nezapsali, protože první jmenovaný nastřelil jen tyč a Krejčího gól sudí v prodloužení neuznali. Krutý debakl 0:7 od Pittsburghu museli skousnout hokejisté Arizony i s Radimem Vrbatou a Martinem Hanzlem.

Hokejisté Bostonu se radují z výhry v Montrealu

Vítězství pro Bruins vystřelil Ryan Spooner, když do konce prodloužení zbývala minuta a 40 sekund. Rozhodnuto mohlo být už ale dříve, protože přesně v čase 61:00 překonal brankáře Careyho Price český centr David Krejčí.

Doklepl puk do brány po úniku Pastrňáka, jenže sudí po kontrole videa branku neuznal, kvůli kontaktu s gólmanem ze strany českého mladíka, který během akce sám skončil v montrealské bráně.

Pastrňák mohl skórovat už v polovině zápasu, jenže jeho parádní ránu z první zastavila tyč. Hned z protiútoku se dostal na druhé straně do obrovské šance Tomáš Plekanec, jehož ale rychlým přesunem vychytal Tuuka Rask. Finský gólman inkasoval jen jednou ze třiceti střel a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Skóre otevřel až v závěru druhé třetiny bostonský nováček Austin Czarnik, který si tím dal ten nejlepší dárek k 24. narozeninám. Výtečného Raska překonal až v 57. minutě Paul Byron. Vítězství si ale nakonec stejně odváží Medvědi.

Pittsburgh dál potvrzuje skvělou formu, což na vlastní kůži těžce pocítili Kojoti z Arizony. Tučňáci rozhodli o svém šestém vítězství v řadě především ve druhé třetině, kdy se trefili hned čtyřikrát. O sedm gólů v brance hostů se pokaždé postaral jiný střelec.

Hvězdný Sidney Crosby se dočkal trefy až ve druhé polovině zápasu, kdy v přesilovce zvyšoval už na 5:0. Celkově v sezóně zaznamenal 21. gól.

Montreal - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 57. Byron - 39. Czarnik, 64. Spooner. Střely na branku: 31:29. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Price (Montreal), 3. Spooner (Boston).
Pittsburgh - Arizona 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 9. Wilson, 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust, 36. Crosby, 42. Kessel, 53. Schultz. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 420. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Daley, 3. Murray (všichni Pittsburgh).