Carolina - New Jersey 5:2Mrázek parádními zákroky vedl Hurikány k výhře, Nečas si připsal dva body

Martin Nečas si připsal dva kanadské body při výhře Caroliny 5:2 nad New Jersey. O něco lepší dojem na Valentýna zanechal jeho spoluhráč Petr Mrázek, 28letý gólman se na výhře Hurikánů podílel 35 zákroky a navrch byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Petr Mrázek, český brankář Caroliny Hurricanes, v utkání hokejové NHL proti New Jersey.

Mrázek nejvíce zazářil ve třetí třetině, kdy předváděl jeden povedený zákrok za druhým a zejména tři minuty před koncem udržel konečný stav 5:2 sérií tří zákroků.

Martin Nečas asistoval u prvního gólu zápasu, když nahrával zpoza brány na modrou čáru Haydnovi Fleurymu, ten ještě přiťukl Ninu Niederreiterovi, jenž následně propálil vše před sebou.

Mezi střelce se Nečas zapsal zkraje třetí části trochu kuriózní trefou. Protože jeho teč sice přinesla vážné ohrožení soupeřovy brány, avšak gól přinesla až zmatená dorážka do vlastní brány v podání Damona Seversona.

Pittsburgh porazil Montreal 4:1 i díky dvěma zásahům Jasona Zuckera, pro něhož se jednalo o první dvě branky za Tučňáky po přestupu z Minnesoty.

U první Zuckerovy trefy, kterou 28letý forvard zvyšoval ve druhé třetině na 2:0, asistoval Dominik Simon, jenž obral hosty o kotouč v obranné třetině, následně se puku zmocnil Sidney Crosby a na konci rychlého protiútoku přihrál Zuckerovi před odkrytou bránu.

San Jose si poradilo s domácím Winnipegem, když ve třetí třetině otočilo z 1:2 na konečných 3:2.

New York Rangers slaví vítězství 3:1 na ledě Columbusu, k níž se výrazně přičinil 36 zákroky gólman Alexandar Georgiev.

Výsledky NHL
Pittsburgh - Montreal 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 38. a 40. Zucker (na první Simon), 28. Letang, 59. Aston-Reese - 40. Tatar. Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.650. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Crosby, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).
Columbus - NY Rangers 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 39. Bjorkstrand - 1. Bučněvič, 57. Kreider, 59. R. Strome. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.888. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Georgijev (oba NY Rangers), 3. Merzlikins (Columbus).
Winnipeg - San Jose 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 29. Connor, 30. Wheeler - 15. Sörensen, 46. M. Karlsson, 47. Meier. Střely na branku: 32:35. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Sörensen (oba San Jose), 3. Wheeler (Winnipeg).
Carolina - New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Niederreiter (Nečas), 12. Foegele, 34. A. Svečnikov, 42. Nečas, 55. Edmundson - 8. Mueller, 55. J. Anderson. Střely na branku: 31:37. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 procenta. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Pesce, 3. Mrázek (všichni Carolina).