Vancouver - Carolina 2:1Nečas se v NHL znovu trefil, prohru Caroliny však neodvrátil

Tři čeští brankáři slavili vítězství svých celků v duelech NHL. David Rittich z Nashvillu, Lukáš Dostál z Anaheimu i Pavel Francouz v barvách Colorada však zůstali na střídačkách v roli náhradníků. Nashville vyhrál na ledě Rangers 1:0, Anaheim rozhodl o úspěchu na ledě St. Louis 3:2 až v prodloužení. Coloradu pak zdolalo Floridu 3:2. Střelecky se prosadil útočník Martin Nečas. Svou sedmou brankou v sezoně NHL však neodvrátil prohru Caroliny 1:2 na ledě Vancouveru.

Český hokejový útočník Martin Nečas (88) svou sedmou brankou v sezoně NHL neodvrátil prohru Caroliny 1:2 na ledě Vancouveru.

Zápas v New Yorku rozhodl jediný gól. Inkasovali jej hokejisté Rangers, v jejichž dresu se neprosadil český útočník Filip Chytil ani obránce Libor Hájek. Chytil se do statistik zapsal výrazněji jen v první třetině, a to dvouminutovým trestem za hákování. Nashville, jehož branku nestrážil český gólman David Rittich, však přesilovku nevyužil.

Hájek, který odehrál necelých třináct minut, se během zápasu dvakrát dostal k ohrožení branky soupeře, sám pak dvě střely dokázal zblokovat. Chytil, jenž na ledě strávil více 13 minut a 14 sekund, pálil za celé utkání jednou.

Vítězství mohl slavit brankář Lukáš Dostál, jehož Anaheim v prodloužení vyhrál na ledě St. Louis. Pihou na kráse byl pouze fakt, že český gólman proseděl zápas na střídačce v roli náhradníka.

V dresu Anaheimu se dvakrát gólově prosadil Troy Terry. Nejprve v čase 53:29 poslal duel do prodloužení, v jeho čtvrté minutě pak proměnil nájezd a hosté mohli slavit.

V Coloradu čekali fanoušci na první gól až do závěru druhé třetiny. Třiadvacet sekund před odchodem do kabin prosadil Švéd André Burakovski, který se trefil i v čase 42:03 a pasoval se do role největší hvězdy Avalanche. Když se totiž hostům povedlo ve třetí části hry srovnat na 2:2, přišel i třetí a vítězný zásah šestadvacetiletého bombarďáka. Ten slavil svůj premiérový hattrick v NHL a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Na střídačce vítězů proseděl zápas český gólman Pavel Francouz. Plzeňský rodák se po zranění vrátil zpět do prvního týmu Avalanche, na premiérový start v sezoně však stále čeká. Na straně poražených se neprosadil český obránce Radko Gudas.

Hokejisté Vegas přestříleli Minnesotu 6:4, dvěma trefami jim k tomu pomohl Zach Whitecloud. Dokonce čtyři asistence si do statistik připsal útočník Chandler Stephenson.

Carolina po dvou třetinách prohrávala ve Vancouveru 0:2. Ve druhé části Hurricanes pouze snížili a prohráli po čtyřech výhrách v řadě. Jedinou branku Hurricanes vstřelil v 43. minutě po přečíslení dva na jednoho Nečas. Rodák z Nového Města na Moravě se po přihrávce Jesperiho Kotkaniemiho neunáhlil se zakončením a bekhendovou kličkou vystřelil Carolině naději na zvrat.

Výsledky zápasů NHL:
New York Rangers - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 22. Tomasino. Střely na branku: 32:24. Diváci: 16.177. Hvězdy zápasu: 1. Juuse Saros (Nashville), 2. Georgijev (NY Rangers), 3. Tomasino (Nashville).
St. Louis - Anaheim 2:3 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 27. Sundqvist, 48. N. Walker – 54. a 64. z trestného střílení T. Terry, 13. B. Robinson. Střely na branku: 25:39. Diváci: 17.010. Hvězdy zápasu: 1. T. Terry (Anaheim), 2. N. Walker (St. Louis), 3. Stolarz (Anaheim).
Colorado - Florida 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 40., 43. a 52. Burakovski – 48. J. Thornton, 51. Montour. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.548. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Rantanen, 3. Kuemper (všichni Colorado).
Vegas GK - Minnesota 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Branky: 9. a 26. Whitecloud, 18. Dadonov, 34. Pacioretty, 45. Mark Stone, 60. Pietrangelo – 14. Goligoski, 20. Zuccarello, 21. Bjugstad, 42. M. Foligno. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.001. Hvězdy zápasu: 1. Whitecloud, 2. Stephenson, 3. Pacioretty (všichni Vegas).
Vancouver - Carolina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 19. Boeser, 28. Elias Pettersson – 43. M. Nečas. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.714. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Myers, 3. Elias Pettersson (všichni Vancouver).