Columbus - Carolina 4:7Nečas pomohl asistencí k výhře Caroliny, bodovali také Kämpf s Kašem

Hokejový útočník Martin Nečas pomohl asistencí v NHL k velkému obratu Caroliny v Columbusu. Hurricanes v polovině zápasu prohrávali 0:4, nakonec však zvítězili 7:4. Nepříznivý průběh se povedl otočit i Bostonu, který doma porazil Buffalo 4:3 v prodloužení. Toronto vyhrálo 6:0 nad Ottawou i díky Ondřeji Kašemu a Davidu Kämpfovi, kteří si připsali každý po jedné asistenci.

Hokejový útočník Martin Nečas (vpravo) z Caroliny a brankář Columbusu Daniil Tarasov.

Carolina prohrávala v Columbusu po úvodní třetině 0:3, v 29. minutě přidal další gól Blue Jackets Alexandre Texier. Hurricanes ale ještě v prostřední části snížili na rozdíl dvou branek a v závěrečném dějství dokonali obrat dalšími pěti zásahy.

V polovině třetí třetiny hosté dvěma brankami v rozmezí 16 vteřin otočili z 3:4 na 5:4. Na vítězném gólu Ethana Bear se nahrávkou podílel Nečas. Dvaadvacetiletý bývalý hráč brněnské Komety bodoval ve třetím z posledních čtyř utkání. Domácí útočník Jakub Voráček vyšel bodově naprázdno. Hurricanes zvítězili počtvrté v řadě a jsou v čele ligy.

Boston prohrával s Buffalem po dvou třetinách 1:3, ve třetí části ale srovnal zásluhou Nicka Foligna a Taylora Halla. Bod navíc zařídil Bruins v nastavení Charlie Coyle, třetí asistenci v zápase si připsal jeho jmenovec obránce McAvoy. Čeští útočníci vítězného celku David Pastrňák ani Tomáš Nosek nebodovali.

Florida zdolala Montreal 5:2. Také Panthers v polovině utkání prohrávali 1:2, ale poté čtyřmi brankami rozhodli o své třetí výhře za sebou. Dvakrát se trefil Sam Bennett, tři přihrávky zaznamenal další útočník Jonathan Huberdeau. Bek Floridy Radko Gudas nebodoval.

V noci na neděli se také odehrálo další utkání pod širým nebem. Tentokrát Minnesota na baseballovém stadionu Target Field v Minneapolis přivítala St. Louis. Podle zámořských zdrojů se jednalo o nejchladnější duel ze série Winter Classic s teplotou naměřenou dokonce pod -20 °C. Hosté zvítězili 6:4 i s velkým přispěním Jordana Kyroua, jenž vstřelil dvě branky a u dalších dvou asistoval, což je rekordní bodový zápis duelů Winter Classic. St. Louis vyhrálo už osmý zápas z posledních devíti, v sedmi případech se navíc Blues radovali už po řádné hrací době.

Toronto zdolalo Ottawu 6:0, když po dvou gólech nastříleli Ilja Michejev s Williamem Nylanderem a brankář Jack Campbell zastavil všech 23 střeleckých pokusů Senátorů. Důležitou roli při výhře Javorových listů sehráli také čeští útočníci. David Kämpf v oslabení sebral kotouč ve vlastním obranném pásmu, přejel s ním až k soupeřově bráně a následně přihrál do poměrně snadného zakončení Justinu Hollovi, který tak obstaral první změnu skóre.

Kašeho asistence se pro změnu odehrála v přesilové hře během třetí třetiny. Kadaňský rodák se zmocnil odraženého kotouče a od zadního mantinelu přihrál před odkrytou bránu Michejevovi, který bez potíží zvýšil na 5:0.

New York Islanders na svém ledě zdolali Edmonton díky brance Noaha Dobsona z prodloužení. Němec Leon Draisaitl v dresu Olejářů vstřelil už svůj 25. gól v této sezoně a je tak aktuálně nejlepším střelcem soutěže.

Nashville vyhrál nad Chicagem 6:1. Velkou zásluhu na tom měl finský gólman Juuse Saros, jenž zlikvidoval 37 střeleckých pokusů. Český útočník Dominik Kubalík v týmu Chicaga nebodoval.

Vancouver ovládl klání proti Seattlu 5:2 i díky brankáři Thatcheru Demkovi, jenž pochytal 30 střel a vyhrál svůj sedmý zápas v řadě. Los Angeles zvítězilo 6:3 nad Philadelphií.

NHL:
Columbus - Carolina 4:7 (3:0, 1:2, 0:5)
Branky: 7. Werenski, 13. Boqvist, 19. Nyquist, 29. Texier - 30. a 52. Lorentz, 35. a 47. Skjei, 51. Niederreiter, 51. Bear (Nečas), 58. A. Svečnikov. Střely na branku: 18:49. Diváci: 15.736. Hvězdy zápasu: 1. Skjei, 2. Lorentz (oba Carolina), 3. Nyquist (Columbus).
Florida - Montreal 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 1. a 41. Bennett, 36. Barkov, 38. Vatrano, 54. Marchment - 4. Drouin, 30. N. Suzuki. Střely na branku: 48:31. Diváci: 13.584. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Huberdeau, 3. Reinhart (všichni Florida).
Boston - Buffalo 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 24. Craig Smith, 44. Foligno, 45. Hall , 61. Coyle - 7. Hinostroza, 32. Skinner, 40. Tuch. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. McAvoy (oba Boston), 3. Tuch (Buffalo).
NY Islanders - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 17. Lee, 43. Beauvillier, 64. Dobson - 21. Draisaitl, 38. Nurse. Střely na branku. 29:19. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Beauvillier, 3. Lee (všichni NY Islanders).
Nashville - Chicago 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 21. a 41. Jeannot, 2. F. Forsberg, 6. Johansen, 20. Cousins, 26. Josi - 38. Kurashev. Střely na branku: 25:38. Diváci: 17.504. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Saros, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Toronto - Ottawa 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky: 15. a 55. Michejev (na druhou O. Kaše), 54. a 58. W. Nylander, 15. Holl (Kämpf), 28. Brodie. Střely na branku: 40:23. Diváci: 989. Hvězdy zápasu: 1. Brodie, 2. Campbell, 3. Michejev (všichni Toronto).
Minnesota - St. Louis 4:6 (1:1, 1:5, 2:0) - Winter Classic na Target Field v Minneapolisu
Branky: 15. Kaprizov, 39. Pitlick, 49. Hartman, 55. Fiala - 21. a 38. Kyrou, 15. Perron, 29. Tarasenko, 35. Barbašev, 40. Krug. Střely na branku: 33:32. Diváci: 38.619. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou (St. Louis), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Tarasenko (St. Louis).
Seattle - Vancouver 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky: 30. Järnkrok, 51. Borgen - 9. Podkolzin, 15. Höglander, 45. Motte, 52. Garland, 58. Pearson. Střely na branku: 32:36. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Järnkrok (Seattle), 3. Garland (Vancouver).
Los Angeles - Philadelphia 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Branky: 1. a 59. Arvidsson, 15. Moore, 21. Kempe, 34. Lemieux, 52. Danault - 13. Farabee, 43. K. Hayes, 57. Provorov. Střely na branku: 34:37. Diváci: 14.301. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Moore (všichni Los Angeles).