Carolina - Tampa Bay 1:0 PPNečas rozhodl o výhře Caroliny! Mrázek první hvězdou zápasu

New York/Praha

Český hokejista Martin Nečas rozhodl ve čtvrtečním zápase NHL o výhře Caroliny nad obhájcem Stanley Cupu Tampou Bay 1:0 gólem v prodloužení a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Tou první se stal gólman Hurricanes Petr Mrázek, jenž se zasloužil o vítězství čistým kontem, když pochytal všech 32 střel.

Útočník Caroliny Martin Nečas se raduje z rozhodujícího gólu proti Tampě.

Nečas ve druhé minutě prodloužení využil únavy trojice hráčů Tampy, kteří nemohli dlouho vystřídat, a parádně usměrnil do brány „žabku" od Jordana Staala.

„Hrát pět na pět je těžké, pak ale přijdou tyhle speciální situace, na které potřebujete speciální hráče. My jich pár máme a Nečas se tak začíná jevit. Jednoznačně jde nahoru," pochvaloval si kouč vítězů Rod Brind'Amour.

Mrázek si připsal při třetím letošním startu druhé čisté konto. Carolina hrála kvůli koronavirové nákaze poprvé od 18. ledna. Mimo hru jsou kvůli covidovému protokolu stále Teuvo Teravainen, Jesper Fast, Warren Foegele, Jordan Martinook a Jaccob Slavin.

"Po karanténě to byl hodně těžký začátek. A ještě proti Tampě, která hraje hodně útočný hokej. Byli jsme běz 5 kluků základní sestavy a bojovali jsme. Jsme moc rádi za dva body," poznamenal v audionahrávce pro média český gólman Mrázek.

Pochvalu si od něj vysloužil krajan Nečas, autor vítězného gólu."Jsem rád za Nečiho, že dal ten gól. Měl šance, hrál výborné utkání, zasloužil si to," dodal Mrázek.

Brankář Vítek Vaněček pomohl 27 zásahy k výhře Washingtonu nad New Yorkem Islanders 6:3. Domácí zlomili zápas pěti góly ve druhé třetině, poprvé se v novém dresu trefil i obránce Zdeno Chára, který navrch přidal asistenci.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček si připsal asistenci u gólu Claudea Girouxe, který pečetil výhru Flyers nad New Jersey 3:1.

Obránce Detroitu Filip Hronek opět bodoval při přesilové hře, když po jeho střílené přihrávce do brankoviště od modré čáry snižoval Tyler Bertuzzi proti Dallasu ve třetí třetině na 2:4, nicméně Stars nakonec slavili výhru 7:3.

Na ní měl podíl díky 20 zásahům i gólman Jake Oettinger při svém vůbec prvním startu v NHL.

Rittich poprvé v bráně, Hertl uvadá

David Rittich si připsal premiérový start v sezoně a s Calgary prohrál v Montrealu 2:4. Domácí vedli už po dvou třetinách o čtyři góly a jihlavský rodák za žádný nemohl. Canadiens při prvním vyšachovali obranu Flames a skórovali do prázdné branky, u dalších se prosadili z dorážky, teče a úniku. První utkání sezony odehrál i Filip Chlapík, který s Ottawou podlehl ve Vancouveru 1:5.

Tomáš Hertl začal sezonu skvěle, po třech zápasech měl šest bodů (3+3) a ve čtvrtém rozhodl rozstřel. V posledních pěti utkáních si ale připsal jen bod. Ve čtvrtek neskórovali ani jeho spoluhráči a San Jose prohrálo v Coloradu 0:3. Domácí vstřelili všechny góly v posledních deseti minutách a korunovali střeleckou aktivitu 38:21.

"Poslední zápasy málo střílíme," řekl Hertl. "Přitom máme několik urostlých kluků, musíme se více tlačit do branky. Dvacet střel máme teď pomalu každý zápas, v tom můžeme být určitě lepší," dodal. Colorado stále postrádá zraněného brankáře Pavla Francouze, u všech tří gólů byl Nazem Kadri (2+1).

Alexis Lafreniére rozhodl v Buffalu svým prvním bodem v NHL o výhře Rangers 3:2 v prodloužení. Kanadský útočník, který vyšel v předchozích šesti utkáních naprázdno, je první jedničkou draftu, jež svůj první gól v soutěži dala v prodloužení.

Boston - Pittsburgh 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 29. a 42. Bergeron, 7. Wagner, 19. Kuraly - 16. Ceci. Střely na branku: 20:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. McAvoy, 3. Bjork (všichni Boston).
Buffalo - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 20. Eichel, 45. S. Reinhart - 10. R. Strome, 37. Panarin, 63. Lafreniere. Střely na branku: 25:39. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Ullmark (Buffalo), 3. Lafreniere (NY Rangers).
New Jersey - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Severson - 10. Prosser, 43. Raffl, 47. Giroux (Voráček). Střely na branku: 34:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Giroux, 3. E. Gustafsson (všichni Philadelphia).
Washington - NY Islanders 6:3 (0:3, 5:0, 1:0)
Branky: 30. a 31. Sheary, 32. Hathaway, 35. Carlson, 39. Chára, 60. T. Wilson - 10. Wahlstrom, 11. Cizikas, 18. Lee. Střely na branku: 23:30. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Chára, 3. Carlson (všichni Washington).
Carolina - Tampa Bay 1:0 v prodl.
Branka: 62. Nečas. Střely na branku: 35:32. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas a z 32 střel neinkasoval. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Nečas (oba Carolina), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).
Columbus - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. Koivu, 47. Domi, rozhodující sam. nájezd Texier - 38. Verhaeghe, 53. Luostarinen. Střely na branku: 31:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Domi, 3. Texier (všichni Columbus).
Montreal - Calgary 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: 11. Gallagher, 16. S. Weber, 29. J. Anderson, 40. Toffoli - 59. Lucic, 60. R. Andersson. Střely na branku: 21:25. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 80,95 procenta. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Kotkaniemi, 3. Suzuki (všichni Montreal).Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Kotkaniemi, 3. Suzuki (všichni Montreal).
Minnesota - Los Angeles 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 4. M. Johansson, 9. Fiala, 13. Kaprizov, 39. Bjugstad, 45. Eriksson Ek - 24. D. Brown, 30. Doughty, 50. Iafallo. Střely na branku: 28:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Brodin (oba Minnesota), 3. Doughty (Los Angeles).
Dallas - Detroit 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)
Branky: 12. Pavelski, 28. Cogliano, 35. Gurjanov, 45. Oleksiak, 55. Dellandrea, 57. Dowling, 59. J. Klingberg - 32. Filppula, 48. Bertuzzi (Hronek), 54. DeKeyser. Střely na branku: 29:23. Diváci: 4214. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen, 2. Gurjanov, 3. Kero (všichni Dallas).
Colorado - San Jose 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 50. a 59. Kadri, 52. Burakovsky. Střely na branku: 38:21. Hráno bez diváků.
Arizona - Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. a 56. Dvorak, 41. Garland - 4. Silfverberg, 49. Heinen. Střely na branku: 34:16. Diváci: 2252. Hvězdy zápasu: 1. Dvorak, 2. Kuemper, 3. Keller (všichni Arizona).
Edmonton - Toronto 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 39. a 47. Draisaitl, 52. Kassian - 10. Spezza, 19. W. Nylander, 48. Simmonds, 54. Matthews. Střely na branku: 29:27. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Spezza, 3. Matthews (oba Toronto).
Vancouver - Ottawa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 6. a 25. Boeser, 11. E. Pettersson, 42. Pearson - 35. Chabot. Střely na branku: 25:37. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Holtby, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).