Tampa Bay - Carolina 4:2Nečas se poprvé trefil v NHL. Porážku ale neodvrátil

New York/Praha

Český hokejový útočník Martin Nečas poprvé skóroval v zámořské NHL. Jeho Carolina s Petrem Mrázkem v brance ale prohrála 2:4 s Tampou, v jejímž dresu si připsal jednu asistenci Ondřej Palát. Jednou asistoval také obránce Radko Gudas, který přispěl k vítězství Philadelphie nad Floridou 6:5 po samostatných nájezdech. V rozstřelu se jednou trefil Jakub Voráček. Útočník Vladimír Sobotka se poprvé trefil za Buffalo, ale gólem v poslední minutě utkání jen zmírnil porážku Buffala v Las Vegas (1:4).

Centr Caroliny Hurricanes (vpravo) slaví svůj premiérový gól v NHL s Calvinem de Haanem (44).

Devatenáctiletý Nečas se dočkal první trefy ve svém osmém zápase v NHL. Ve druhé třetině zakončil rychlý kontr tří na jednoho parádní ranou bez přípravy po ideálním křížném pasu od Warrena Foegeleho.

„Měl jsem to trochu moc před sebou, takže jsem byl v trochu divné pozici. Puk jsem ale trefil dobře a navíc skončil v síti," radoval se Nečas z vyrovnávací trefy na 2:2.

Ve třetí třetině mu ale na druhé straně trochu pokazil radost krajan Ondřej Palát, jenž při Nečasově vyloučení za držení vybojoval volný puk a po jeho pasu vstřelil vítězný gól Yanni Gourde.

„Palát mi velmi dobře nahrál. Snažil jsem se vypálit co nejdříve, ale přeskočilo mi to hokejku. Když jsem puk dostal zpět, hned jsem střílel a myslím, že mu to (Mrázkovi) proklouzlo pod rukou," pochvaloval si práci českého parťáka Gourde.

Při risku hostů bez brankáře pak dokonala hattrick první hvězda utkání Tyler Johnson.

„Je to krutá porážka, protože jsme byli blízko bodovému zisku. Samozřejmě z toho nejsme šťastní. Ale na obou stranách hřiště jsme tvrdě makali a myslím, že jsme si zasloužili lepší výsledek," mrzelo brankáře Mrázka, který si připsal 23 zákroků.

Philadelphia prohospodařila tříbrankový náskok, k němuž pomohl asistencí u gólu Waynea Simmondse ze začátku druhé třetiny obránce Radko Gudas.

Simmonds stejně jako kapitán vítězů Claude Giroux vstřelil v utkání dva góly. Podruhé za sebou naopak vyšel naprázdno Jakub Voráček. Chuť si spravil alespoň proměněným nájezdem, kterým v rozstřelu pomohl k vítězství.

Vladimír Sobotka se dočkal první trefy v dresu Buffala, kam se v létě přestěhoval ze St. Louis. 37 sekund před koncem utkání v Las Vegas snižoval na 1:3, když dorazil střelu Kylea Okposa.

Gólman Vegas Marc-André Fleury tak přišel v samotném závěru o čisté konto. Sobotkův gól ale nic neřešil, protože při power play hostů přidal pojistku na 4:1 Jonathan Marchessault.

New Jersey - Dallas 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Palmieri, 23. Coleman, 37. Dea. Střely na branku: 34:24. Diváci: 12 808. Hvězdy utkání: 1. Kinkaid, 2. Palmieri, 3. Coleman (všichni New Jersey).
NY Rangers - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Kreider, 31. K. Hayes, rozhodující sam. nájezd Shattenkirk - 29. Landeskog, 40. MacKinnon. Střely na branku: 43:33. Diváci: 17 251. Hvězdy utkání: 1. Shattenkirk (NY Rangers), 2. Varlamov (Colorado), 3. Lundqvist (NY Rangers).
Philadelphia - Florida 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 5:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 22. a 36. Simmonds (na první Gudas), 29. a 38. Giroux, 26. a rozhodující sam. nájezd Weal - 18. a 33. Vatrano, 38. a 49. Barkov, 46. Dadonov. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19 038. Hvězdy utkání: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Barkov (Florida), 3. Simmonds (Philadelphia).
Tampa Bay - Carolina 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 13., 27. a 59. Tyler Johnson, 48. Gourde (Palát) - 11. Ferland, 33. Nečas. Střely na branku: 27:40. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 57:33 minut, inkasoval třikrát z 26 střel a měl úspěšnost zákroků 88,5 procent. Diváci: 19 092. Hvězdy utkání: 1. Tyler Johnson, 2. Gourde, 3. Domingue (všichni Tampa Bay).
Minnesota - Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 24. Mikael Granlund, 47. E. Staal - 14. Perlini. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 795. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Dubnyk, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).
Winnipeg - Edmonton 4:5 v prodl. (3:1, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 5. a 8. Lowry, 14. Chiarot, 22. Scheifele - 13. a 43. McDavid, 41. Rattie, 54. Puljujärvi, 62. Nurse. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Lowry (Winnipeg), 3. Nurse (Edmonton).
Pittsburgh - Vancouver 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. Guentzel, 57. Hagelin - 9. B. Hutton, 19. B. Sutter, 61. Boeser. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 492. Hvězdy utkání: 1. Boeser (Vancouver), 2. Hagelin (Pittsburgh), 3. B. Sutter (Vancouver).
Vegas - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. a 60. Marchessault, 23. Eakin, 51. W. Karlsson - 60. Sobotka. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 321. Hvězdy utkání: 1. Eakin, 2. M.-A. Fleury, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).