Columbus - Carolina 0:3Nečas slaví! Jubileum, gól, výhra

New York

Vydařené jubileum. Český útočník Martin Nečas oslavil svůj 100. start v NHL gólem. Dvaadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě šestou brankou v ročníku pečetil výhru Caroliny v Columbusu 3:0. Jakub Voráček asistoval u jediné trefy Philadelphie při domácí prohře s New York Islanders 1:2 v prodloužení.

Martin Nečas (88) a Jaccob Slavin z Caroliny se radují z gólu proti Columbusu.

Carolina porazila Columbus po dvou prohrách 2:3 v prodloužení a posunula se na druhé místo Centrální divize. Rozhodla první polovina druhé třetiny, kdy Hurricanes dvěma góly odskočili na konečných 3:0. Nečas si v 29. minutě dvakrát vyměnil kotouč se Sebastianem Ahem, střelou z první překonal Joonase Korpisala v brance Blue Jackets a uzavřel skóre duelu.

Druhou asistenci u Nečasova gólu si připsal Dougie Hamilton a bodoval ve dvanáctém utkání v řadě, čímž vylepšil klubový rekord mezi obránci. "Moc na to nemyslím a snažím se soustředit na každý zápas. Vím, že je to klišé, ale v současném nabitém programu to ani jinak nejde," řekl Hamilton.

Alex Nedeljkovic kryl v brance Caroliny 19 střel a připsal si druhé čisté konto v kariéře. "Nevím, jestli někdy něco překoná první vychytanou nulu," uvedl Nedeljkovic. "Ano, dnes jsem tu měl rodinu a jsem rád, že jsem s nimi mohl sdílet povedený výkon, ale první nula je první nula," dodal pětadvacetiletý brankář.

Philadelphia v souboji s Islanders otevřela skóre v 33. minutě. Voráček za brankou přihrál Claudeu Girouxovi, ten vybruslil k pravému kruhu, našel Oscara Lindbloma a švédský útočník bruslí dopravil kotouč za záda Ilji Sorokina. Newyorčané na začátku třetí třetiny vyrovnali díky Oliveru Wahlstromovi a v prodloužení rozhodl Anthony Beauvillier.

Sorokin si připsal 36 zásahů a vyhrál osmý duel v řadě. Ve své premiérové sezoně v NHL to dokázal jako první ruský brankář. "Flyers nás tlačili, ale naštěstí jsme to ustáli. V klíčových chvílích nás Ilja podržel fantastickými zákroky a my jsme zvládli skóre otočit," chválil Sorokina trenér Islanders Barry Trotz.

San Jose porazilo díky 41 zásahům Martina Jonese Los Angeles 2:1 a protrhlo sérii čtyř proher. Útočník Sharks Patrick Marleau nastoupil do 1753. zápasu v NHL a z třetího místa historických tabulek ztrácí už pouze tři duely na druhého Marka Messiera.

Z posledních 884 zápasů Marleau nevynechal ani jeden, čímž vyrovnal čtvrtou nejdelší sérii v NHL. Tomáš Hertl se v barvách vítězů poprvé po třech zápasech bodově neprosadil.

Winnipeg zvítězil ve Vancouveru 4:0 a upevnil si třetí příčku v Severní divizi. Jets o výsledku rozhodli ve třetí části, kdy se dvakrát prosadil Adam Lowry.

Skóre uzavřel Paul Stastny, který vyrovnal v počtu odehraných zápasů v NHL svého otce Petera Šťastného. Bratislavský rodák a člen hokejové Síně slávy v 977 duelech nastřádal 1239 bodů.

Ve druhém utkání "kanadské divize" porazila Ottawa Calgary 2:1. Hlavní postavou duelu byl od začátku debutující brankář Senators Filip Gustavsson. Švédský gólman si připsal 35 zásahů a stal se prvním brankářem Ottawy od roku 2015, který vyhrál svůj první zápas v NHL.

"Před utkáním jsem byl nervózní, ale po první střele a prvním ubráněném oslabení ze mě všechno spadlo," řekl dvaadvacetiletý Švéd.

Colorado výhrou v Arizoně 5:1 prodloužilo svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Vítěznou branku Avalanche vstřelil Mikko Rantanen. Finský útočník bodoval pošesté v řadě a s deseti góly je nejlepším březnovým střelcem v celé soutěži.

V dalších zápasech Západní divize si Vegas i bez bodového přispění Tomáše Noska poradilo se St. Louis 5:1 a Minnesota po úspěchu s Anaheimem 2:1 prodloužila svou domácí vítěznou sérii na devět utkání.

Na Východě Buffalo podlehlo Rangers 3:5 a utrpělo čtrnáctou prohru za sebou. Po dvou brankách vstřelili Chris Kreider a Kaapo Kakko.

Duel Montrealu s Edmontonem byl odložen, protože útočníci domácích Canadiens Joel Armia a Jesperi Kotkaniemi byli zařazeni na covidový seznam. Celkem bylo v sezoně odloženo už 43 zápasů, z toho 38 kvůli koronaviru a pět vinou nepřízně počasí.

Výsledky NHL:
Vegas - St. Louis 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 42. a 59. Mark Stone, 9. Marchessault, 52. Kolesar, 55. W. Karlsson - 27. Dunn. Střely na branku: 35:16. Diváci: 3750 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kolesar, 2. Mark Stone, 3. Marchessault (všichni Vegas).
NY Rangers - Buffalo 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Branky: 28. a 60. Kakko, 31. a 46. Kreider, 39. Fox - 24. Asplund, 42. Cozens, 45. Skinner. Střely na branku: 40:19. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Fox, 2. Kreider, 3. Panarin (všichni NY Rangers).
Columbus - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Skjei, 27. J. Fast, 29. Nečas. Střely na branku: 19:28. Diváci: 3829 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Aho, 3. J. Fast (všichni Carolina).
Philadelphia - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 33. Lindblom (Voráček) - 45. Wahlstrom, 64. Beauvillier. Střely na branku: 37:20. Diváci: 2820 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Lindblom (Philadelphia).
Minnesota - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 37. R. Suter, 44. Bjugstad - 26. Terry. Střely na branku: 23:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. Bjugstad, 3. R. Suter (všichni Minnesota).
Vancouver - Winnipeg 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 43. a 49. Lowry, 10. Wheeler, 57. P. Stastny. Střely na branku: 22.29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Lowry, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).
Arizona - Colorado 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 57. Ekman-Larsson - 58. a 60. Donskoi, 15. Bellemare, 16. Rantanen, 32. Kadri. Střely na branku: 25:35. Diváci: 2593 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
Ottawa - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. Dzingel, 58. Tierney - 55. J. Gaudreau. Střely na branku: 23:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Watson (oba Ottawa), 3. Hanifin (Calgary).
San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Couture, 44. Donato - 38. M. Roy. Střely na branku: 23:42. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. M. Jones, 3. Couture (všichni San Jose).
Utkání Montreal - Edmonton bylo odloženo.