Carolina - Buffalo 3:2 PPNečas a Zohorna vstřelili v NHL vítězné góly

Český hokejista Martin Nečas vstřelil ve středečním duelu NHL vítězný gól Caroliny, která porazila Buffalo 3:2 v prodloužení. Vítěznou trefu obstaral i Radim Zohorna, jehož Pittsburgh vyhrál v Anaheimu 2:0. Z českých gólmanů zasáhl do úterního programu jen Vítek Vaněček, který neodvrátil 26 zákroky prohru New Jersey 3:6 v Coloradu. Na straně vítězů debutoval v soutěži Ondřej Pavel. San Jose slaví vůbec první výhru v sezoně, když porazilo Philadelphii 2:1.

Útočník Caroliny Martin Nečas slaví gól v prodloužení proti Buffalu.

Nečas ukončil prodloužení po devadesáti sekundách. Český útočník si sjel před branku a usměrnil do sítě přihrávku Sebastiana Aha. „Už byli unavení. Pokaždé, když si toho všimnete, nechcete zbytečně střílet, ale vytvořit si nějakou gólovou šanci. Snažíte se je ještě více utahat a pak se před vámi něco otevře, jako tomu bylo teď,“ popsal Nečas, který skóroval v prodloužení za Hurricanes podeváté v kariéře. V klubové historii je lepší pouze Aho (10).

Zohorna nahodil puk ve třinácté minutě ze záporného úhlu do brankoviště a gólman John Gibson si jej srazil betony do vlastní sítě. „Měl jsem štěstí,“ uznal Zohorna, který si připsal třetí trefu v sezoně v sedmi odehraných utkáních. „První třetinu jsme nehráli nejlépe, od druhé jsme zlepšili a především jsme podali solidní výkon v obraně,“ doplnil.

Výhru zpečetil Sidney Crosby při závěrečném risku Anaheimu bez brankáře. Zápas dochytal za Pittsburgh Magnus Hellberg, který nahradil ve 39. minutě zraněného Tristana Jarryho. Oba se podíleli na nule dohromady 32 zásahy. Anaheim neprotáhl sérii šesti výher.

New Jersey po asistenci Ondřeje Paláta vyrovnalo ve 36. minutě na 3:3. Poslední třetinu ale ovládlo Colorado, na jehož vítězství se podíleli třemi body Mikko Rantanen (2+1) a Cale Makar (0+3). Pavel při své premiéře odehrál sedm minut a zaznamenal jeden záporný bod. Vaněček, který si připsal v předchozích čtyřech startech pokaždé výhru, inkasoval pětkrát. Zbývající gól padl do prázdné branky.

Zhluboka si oddechli v San Jose, které se dočkalo první výhry v ročníku. Sérii jedenácti proher, jež vyvrcholila dvěma potupnými desítkami, zastavilo vítězstvím 2:1 nad Philadelphií.

„Cítím se neskutečně,“ přiznal Tomáš Hertl. „Konečně jsme vyhráli, jsme nadšení. Bylo to ubojované, ale všech dvacet nás táhlo za jeden provaz a to je úžasné. Je to důležitá výhra,“ radoval se český útočník, který v zápase stejně jako Filip Zadina a Jan Rutta nebodoval. Hlavními strůjci vítězství se stali Anthony Duclair (1+1) a MacKenzie Blackwood, který chytil 38 střel.

New York Rangers porazil Detroit 5:3 i díky dvěma trefám Vincenta Trochecka, který nahradil ve druhém útoku zraněného Filipa Chytila. Český útočník vynechal poslední dvě utkání kvůli problémům v horní části těla. I bez něj Rangers pokračují v dobrém začátku sezony a s 19 body vedou Metropolitní divizi. Opřít se mohou o Artěmije Panarina, který bodoval ve všech dvanácti utkáních (7+13).

Calgary otočilo s Nashvillem z 0:2 na konečných 4:2. Kanadský klub rozhodl třemi góly ve třetině, do níž už nenastoupil Jonathan Huberdeau. Hvězdu týmu, které běží první rok z osmileté smlouvy na 84 miliónů dolarů, posadil trenér Ryan Huska z výkonnostních důvodů.

Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:4, 0:0, 3:1)
Branky: 47. Suzuki, 48. Pezzetta, 60. Dvorak - 8. a 58. Paul, 1. Kučerov, 10. Barre-Boulet, 14. Eyssimont. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Barre-Boulet (oba Tampa Bay), 3. Montembeault (Montreal).
Carolina - Buffalo 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. DeAngelo, 48. Skjei, 62. NEČAS - 24. Tuch, 50. Dahlin. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. NEČAS, 2. Raanta, 3. Orlov (všichni Carolina).
NY Islanders - Minnesota 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 11. Dobson, 29. Wahlstrom - 1. Maroon, 33. Lettieri, 47. Kaprizov, 48. Eriksson Ek. Střely na branku: 29:31. Diváci: 13.527. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Maroon (oba Minnesota), 3. Wahlstrom (NY Islanders).
NY Rangers - Detroit 5:3 (1:0, 4:0, 0:3)
Branky: 2. a 29. Trocheck, 28. Kreider, 32. Panarin, 35. Cuylle - 48. Rasmussen, 49. Kostin, 54. Copp. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Panarin, 3. E. Gustafsson (všichni NY Rangers).
St. Louis - Winnipeg 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Thomas, 49. B. Schenn - 25. a 42. Connor, 9. Scheifele, 17. Pionk, 58. Perfetti. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Scheifele, 3. Iafallo (všichni Winnipeg).
Calgary - Nashville 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 36. Dube, 45. Hanifin, 47. Coleman, 59. Kadri - 5. McCarron, 15. Sherwood. Střely na branku: 39:18. Diváci: 16.975. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Kadri (oba Calgary), 3. Saros (Nashville).
Arizona - Seattle 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Maccelli, 24. Hayton, 42. Keller, rozhodující sam. nájezd Bjugstad - 1. Tolvanen, 25. Schultz, 42. Schwartz. Střely na branku: 27:38. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Bjugstad, 3. Maccelii (všichni Arizona).
Anaheim - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. ZOHORNA, 60. Crosby. Střely na branku: 32:36. Diváci: 16.043. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Malkin, 3. R. Smith (oba Pittsburgh).
Colorado - New Jersey 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky: 16. a 59. Rantanen, 23. Colton, 32. Wood, 48. Johansen, 50. MacKinnon - 4. Toffoli, 32. Meier, 36. Hamilton (PALÁT). Střely na branku: 32:23. VÍTEK VANĚČEK odchytal za New Jersey 58:28 minuty, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,9 procenta. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Makar, 3. Rantanen (všichni Colorado).
San Jose - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Duclair, 37. Eklund - 39. Farabee. Střely na branku: 19:39. Diváci: 10.074. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Duclair (oba San Jose), 3. Farabee (Philadelphia).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.