Boston - Columbus 1:2 po prodl.Nezastavitelný Pastrňák znovu pálil! Trefili se Chytil, Hertl i Kämpf. Kubalík zazářil třemi body

panČTK

Třicátý gól pro Davida Pastrňáka v letošní sezoně NHL! Český útočník v barvách Bostonu a nejlepší střelec probíhající ročníku se předvedl i zápase proti Columbusu, jeho branka ale Bruins stačila jen na bod za porážku 1:2 po prodloužení. Střelecky se prosadili i Filip Chytil, jehož Rangers však padli na ledě Calgary 3:4 či Tomáš Hertl, který pomohl k výhře San Jose v Pittsburghu 3:2 po prodloužení. Branku si připsal i David Kämpf, třemi asistencemi se blýskl i Dominik Kubalík, jejich Chicago však podlehlo ve Vancouveru 5:7.

David Pastrňák se postaral o jedinou branku Bostonu v zápase proti Columbusu

Do druhé poloviny základní části vstoupili hokejisté Bostonu porážkou s Columbusem 1:2, jejich elitní střelec David Pastrňák se však prosadil i tentokrát. Havířovský rodák otevřel skóre utkání ve 12. minutě, když v přesilové hře svou tradiční dělovkou z voleje trefil levý horní růžek Merzlikinsovy branky a připsal si svůj třicátý, celkově pak šedesátý bod v letošní sezoně. Třiadvacetiletý český útočník navíc bodoval podeváté v řadě.

Radost mu však zkazil další průběh utkání. Sonny Milano ve druhé třetině vyrovnal a vzhledem k tomu, že nikdo další se už v normální hrací době neprosadil, rozhodlo o vítězi utkání prodloužení. Z něho se odehrálo jen 52 sekund, když o bodu navíc pro Jackets rozhodl Dubois.

Bostonský Chris Wagner a Scott Harrington bojují o puk

Vítězné akci předcházela Pastrňákova šance, kterou mu připravil David Krejčí. Následně získal puk za brankou Seth Jones, elegantně se vyhnul oběma českým útočníkům a v přečíslení dva na jednoho přihrál Duboisovi.

"Nepouštím se moc do takových akcí, ale Krejčí mě nalákal. Tím, že se vydal za mnou, se mi otevřel velký prostor. Stačilo obejít jednoho hráče," popsal klíčovou situaci Jones. Prohru v prodloužení na sebe vzal Pastrňák. "Jones to udělal dobře, ale je to moje chyba, špatně jsem to přečetl. Krejčí ho napadal za brankou a zůstal jsem moc vysunutý," vysvětlil jediný střelec Bruins.

Boston má stejně bodů jako vedoucí Washington, ale mohl být v lepší pozici, pokud by zvládal prodloužení (bilance 2:5) a nájezdy (0:6). "Je to frustrující, už se nám to pravděpodobně trochu dostalo do hlav. Chybí nám sebevědomí. Bylo to znát i na začátku prodloužení, měli jsme krásnou situaci tři na dva a ani nevystřelíme, potom končí puky v naší brance. Nehrajeme to dobře," uznal Pastrňák.

Hertl pomohl brankou k výhře

I úvodní branku zápasu mezi Pittsburghem a San Jose měl na svědomí český hokejista. Trápící se San Jose poslal do vedení v 3. minutě Tomáš Hertl, který využil přesný pas Burnse a poslal Žraloky do vedení.

Čtyřiatřicetiletý Burns byl hlavním hrdinou utkání i nadále, neboť se postaral i o rozhodující moment zápasu. Utkání totiž za stavu 2:2 rozhodl brankou ve třetí minutě prodloužení a zjistil Sharks dvanáctou výhru v sezoně.

Chytilova trefa nestačila

Jubilejní desátou branku v probíhajícím ročníku si připsal i Filip Chytil v dresu Rangers, jeho tým však i přesto padl na ledě Calgary 3:4. Dvacetiletý český útočník se prosadil v 9. minutě, kdy pohotovou bekhendovou dorážkou překonal Talbota, který nahradil odpočívajícího Davida Ritticha. Branka rodáka z Kroměříže znamenala vyrovnání na 2:2.

Nakonec však hosté nevydolovali ani bod. Plameny šly do konce první třetiny znovu do vedení a i když Rangers ještě jednou vyrovnali o výhře Flames rozhodl v 29. minutě Monahan.

Prosadil se Kämpf i Kubalík

Hodně divoký zápas viděli fanoušci ve Vancouveru, kde místní Canucks přestříleli Chicago 7:5. V zápase byli hodně vidět i oba čeští hráči v dresu Černých Jestřábů Dominik Kubalík a David Kämpf. Prvně jmenovaný si připsal tři asistence, jeho parťák pak jeden gól. Ani to však nakonec hostům na body nestačilo.

Po první třetině, která skončila 1:1, se rozpoutala pravá střelecká show v prostřední části, ve které padlo na každé straně po třech brankách. Na 2:2 srovnával ve 25. minutě po parádní střele zápěstím David Kämpf, pro kterého šlo o šestou trefu v sezoně.

Po čtyřiceti minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 4:4, v závěrečné části však měli navrch domácí, kteří přidali další tři góly a mohli slavit výhru 7:5. David Kubalík třemi asistencemi navýšil svůj bodový zisk v premiérové sezoně na 21 bodů za jedenáct branek a deset asistencí.

Voráčkovy dva body nestačily

Hodně zajímavý zápas viděli fanoušci i ve Vegas, kde místní Golden Knights zdolali Philadelphii 5:4. Už v první dvacetiminutovce padlo šest branek, k radosti většiny diváků čtyři do sítě hostujícího Harta. Na úvodním gólu hostů se asistencí podílel i Jakub Voráček, který parádním pasem našel mezi kruhy úplně volného Girouxe, který se nemýlil.

Český útočník se do statistik zapsal i ve druhé třetině, kdy se štěstím dostal odražený puk ke Couturierovi, který snižoval na 3:5. Hosté díky stejnému hráči snížili dokonce na jednobrankový rozdíl, více však už nestihli.

Jakub Voráček si v probíhajícím ročníku připsal 32 bodů za 8 gólů a 24 nahrávek.

Výhry slaví Devils i Florida, obhájci titulu schytali nářez

Ve zbývajících zápasech zdolalo Buffalo Edmonton 3:2 po prodloužení, Tampa Bay veze dva body za výhru 2:1 na ledě Montrealu, stejným poměrem uspěli i Devils na půdě Islanders.

Výhru 6:3 si odváží Florida z Ottawy a Toronto z Winnipegu, Arizona si doma poradila a Anaheimem 4:2. Nepříjemnou porážku 3:7 s Coloradem musí strávit obhájci titulu ze St. Louis, kteří podlehli v bitvě dvou nejlepších celků Západní konference. Pavel Francouz zůstal tentokrát jen na lavičce.

Výsledky NHL:
Boston - Columbus 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Pastrňák - 43. Milano, 61. Dubois. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Merzlikins (oba Columbus), 3. T. Rask (Boston).
Buffalo - Edmonton 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 9. Lazar, 44. S. Reinhart, 62. Eichel z tr. střílení - 6. Sheahan, 7. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Eichel, 3. Girgensons (všichni Buffalo).
Montreal - Tampa Bay 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Petry - 1. Cirelli, 9. Kučerov. Střely na branku: 39:23. Diváci: 20.904. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Suzuki, 3. Domi (oba Montreal).
NY Islanders - New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 28. B. Nelson - 39. P.K. Subban, 42. Hischier. Střely na branku: 30:31. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. B. Nelson (NY Islanders).
Pittsburgh - San Jose 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 17. a 40. Hörnqvist - 3. Hertl, 18. Couture, 63. Burns. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.620. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Burns (San Jose).
Ottawa - Florida 3:6 (2:1, 0:4, 1:1)
Branky: 11. Ennis, 16. Tierney, 58. C. Brown - 2. a 29. Dadonov, 31. Acciari, 40. Vatrano, 40. Sceviour, 59. Huberdeau. Střely na branku: 31:31. Diváci: 10.991. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov (Florida), 2. Ennis (Ottawa), 3. Yandle (Florida).
Winnipeg - Toronto 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)
Branky: 24. Connor, 28. Laine, 33. Scheifele - 4. a 49. W. Nylander, 9. Kapanen, 30. Dermott, 30. Engvall, 37. Marner. Střely na branku: 48:28. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Kapanen (oba Toronto), 3. Scheifele (Winnipeg).
Calgary - NY Rangers 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Branky: 5. J. Gaudreau, 8. Backlund, 14. D. Ryan, 29. Monahan - 8. Trouba, 9. Chytil, 26. Kakko. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.038. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Fox (NY Rangers).
Arizona - Anaheim 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 15. Crouse, 41. Dvorak, 47. Richardson, 48. Söderberg - 20. Silfverberg, 23. M. Jones. Střely na branku: 34:28. Diváci: 14.651. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Dvorak, 3. Raanta (všichni Arizona).
Colorado - St. Louis 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
Branky: 24. a 47. Kadri, 20. MacKinnon, 28. Rantanen, 40. Makar, 53. Compher, 55. Donskoi - 34. a 57. Thomas, 37. Pietrangelo. Střely na branku: 42:27. Diváci: 18.135. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Girard, 3. Kadri (všichni Colorado).
Vancouver - Chicago 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
Branky: 49. a 60. Horvat, 6. J.T. Miller, 23. Pearson, 31. Q. Hughes, 32. E. Pettersson, 56. Gaudette - 27. a 54. P. Kane (na druhou Kubalík), 14. Murphy (Kubalík), 25. Kämpf, 29. J. Toews (Kubalík). Střely na branku: 37:33. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. J.T. Miller, 3. Horvat (všichni Vancouver).
Vegas - Philadelphia 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)
Branky: 11. a 18. Pacioretty, 9. Theodore, 12. Merrill, 30. Glass - 33. a 41. Couturier (na první Voráček), 8. Giroux (Voráček), 15. Konecny. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.415. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Merrill, 3. McNabb (všichni Vegas).