Edmonton - Las Vegas 8:2Nosek bodoval, ale jeho Vegas veze těžký výprask

New York/Praha

Českým hokejistům a ani jejich týmům se v úterních zápasech NHL příliš nedařilo. Do statistik se zapsal Tomáš Nosek, který se podílel asistencí na gólu Vegas. Rytíři však v Edmontonu schytali debakl 2:8. Bod si připsal také Martin Hanzal, jeho Dallas ale nakonec podlehl Floridě 3:4 po samostatných nájezdech.

Český hokejista Tomáš Nosek (92) z Vegas Knights se prodírá před gólmana Edmontonu Oilers Cama Talbota (33).

Edmonton se proti nováčkovi soutěže vypnul k nejlepšímu ofenzivnímu výkonu dosavadní sezóny. V polovině zápasu už vedl 4:0. Naděje hostů alespoň částečně oživil Francouz Pierre-Édouard Bellemare. Po parádním pasu do jízdy od Tomáše Noska hrozivé skóre snížil.

Nakonec šlo ale jen o kosmetickou úpravu. Domácí dali další čtyři góly a nebylo co řešit. Dvakrát se v dresu Oilers trefili Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.

Útočník Martin Hanzal ve druhé třetině duelu na Floridě vyhrál buly, a od něj se dostal puk přes Jasona Spezzu až k Remi Eliemu, jenž s trochou štěstí poslal Dallas na ledě Panterů do vedení 3:2.

Ve třetí třetině ale srovnal Fin Aleksander Barkov. V prodloužení sice hosté přestříleli domácí tým 4:0, jenže gólman Roberto Luongo byl neprůstřelný. I v nájezdech nakonec dokázala Florida otočit situaci. Na úspěšný pokus hostujícího Tylera Seguina totiž nedokázal odpovědět Jonathan Huberdeau. Barkov a Vincent Trocheck ale své nájezdy proměnili, zatímco Jamie Benn a Alexander Radulov na druhé straně nikoliv.

I tak mohl být hráči Dallasu částečně spokojen. Po pondělním výprasku 5:1 od Caroliny, který zahájil jejich třízápasový venkovní trip, se herně zvedli a připsali si do tabulky alespoň bod.

Útočník Jakub Voráček, stejně jako všichni jeho spoluhráči z Philadelphie, vyšel podruhé gólově naprázdno proti Minnesotě, kde Flyers utrpěli porážku 0:3. Gólman Wild Devan Dubnyk chytá totiž ve skvělé formě, neprůstřelnost drží už 195 minut a 5 sekund, což v klubu před ním ještě nikdo nedokázal.

Voráček, nejproduktivnějčí Čech v NHL, vypadl z elitní desítky kanadského bodování a klesl na čtrnáctou příčku.

Pittsburgh - Buffalo 5:4 v prodl. (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. a 61. Sheary, 20. Hörnqvist, 38. Crosby, 54. Kessel - 4. E. Kane, 17. Reinhart, 21. Eichel, 40. Pouliot. Střely na branku: 45:32. Diváci: 18 438. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Reinhart (Buffalo).
Montreal - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 53. Byron - 3. J. Anderson, 62. Werenski. Střely na branku: 29:25. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Byron (Montreal), 3. S. Jones (Columbus).
Florida - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 16. Huberdeau, 43. Barkov, rozhodující sam. nájezd Trocheck - 18. a 31. Jamie Benn, 33. Elie (Hanzal). Střely na branku: 29:43. Diváci: 10 928. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Jamie Benn (Dallas).
Nashville - Washington 6:3 (2:0, 4:3, 0:0)
Branky: 12. C. Smith, 18. Bonino, 27. F. Forsberg, 30. Fiala, 35. Salomäki, 38. Ekholm - 25. a 30. Oshie, 27. Chiasson. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Ekholm, 3. Bonino (všichni Nashville).
Minnesota - Philadelphia 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Niederreiter, 59. E. Staal, 60. Zucker. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18 768. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Niederreiter, 3. Ennis (všichni Minnesota).
Winnipeg - Arizona 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 16. Copp, 22. Armia, 26. Little, 33. Lowry - 46. Goligoski. Střely na branku: 30:34. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Lowry, 3. Myers (všichni Winnipeg).
Edmonton - Vegas 8:2 (3:0, 1:1, 4:1)
Branky: 18. a 50. Nugent-Hopkins, 41. a 45. McDavid, 7. Klefbom, 19. Maroon, 31. Benning, 56. Letestu - 35. Bellemare (Nosek), 42. Neal. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Klefbom, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Los Angeles - Vancouver 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Pearson, 4. Kopitar - 26. H. Sedin, 30. Horvat, 45. Bärtschi. 32:27. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. H. Sedin (Vancouver), 2. Pearson (Los Angeles), 3. Nilsson (Vancouver).