Florida - Nashville 4:6Obránce Gudas překonal gólmana Ritticha, ten však předvedl úžasný výkon

Český obránce Radko Gudas překonal v zápase Floridy s Nashvillem v nočním zápase NHL Davida Ritticha a vstřelil svůj první gól sezony. Po zápase se ale radoval český gólman, který kryl 44 střel a dovedl Predators k výhře 6:4. Columbusu se podařilo doma navázat na jednoznačné skalpy Chicaga s Buffalem, když porazil Toronto 4:3 po prodloužení. Vítěznou trefu si připsal 20 sekund po začátku nastavení Patrik Laine, asistoval mu u ní český útočník Jakub Voráček. V dresu poražených připravil jeden gól David Kämpf.

Obránce Radko Gudas (vlevo) oslavuje svůj gól proti Nashvillu s Gustavem Forslingem.

Gudas, po jehož trefě vedla Florida 2:1, skóroval v NHL poprvé od loňského 19. dubna a po 56 zápasech bez gólu. Střela českého obránce prošla na začátku druhé třetiny od modré čáry kolem klubka těl a zapadla Rittichovi do sítě u pravé tyčky. Domácí zvýšili na 3:1 a ještě v 51. minutě vedli 4:3, ale Nashville i díky dvěma trefám Tannera Jeannota otočil. Rittich, který nastoupil od začátku po více než měsíci, si připsal první výhru od 9. prosince.

"Střílel jsem na teč a snažil jsem se netrefit prvního hráče přede mnou. Jsem šťastný, že to prošlo. Užil jsem si každou sekundu po gólu," řekl Gudas, který si vylepšil bilanci v sezoně na 1+11. Český bek je ceněný hlavně pro svou defenzivní hru - vede celou NHL v počtu srážek (218) a v klubu je druhý ve zblokovaných střelách (75).

Panthers zvýšili na 3:1 a ještě v 51. minutě vedli 4:3, ale Nashville i díky dvěma trefám Tannera Jeannota skóre otočil. Rittich, který nastoupil od začátku po více než měsíci, si připsal první výhru od 9. prosince. "Dostalo se mi gólové podpory, kluci zblokovali hodně střel (18). To bylo ohromné. Podali jsme skvělý týmový výkon, všichni se snažili," pochvaloval si Rittich.

Columbus vyhrál pět z posledních šesti duelů a do utkání s Torontem tak nastupoval v dobré náladě. Po první třetině však odcházel do kabin za stavu 0:1. V 17. minutě ale vyrovnával Patrik Laine, který si v předchozích dvou zápasech připsal hned pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence.

Poté však opět překlopit vedení na stranu Leafs Auston Matthews, kterému asistoval David Kämpf. Ve třetí části Jackets otočili vývoj zápasu góly Boqvista a Gaunceho, jenže zhruba dvě minuty před koncem poslal zápas do prodloužení Spezza. To rozhodl 20 sekund po začátku svým druhým gólem v zápase Laine, který si vzal přihrávku od Voráčka a střelou z mezikruží překonal gólmana Campbella.

San Jose podlehlo na ledě Anaheimu 3:4 po nájezdech a prohrálo posedmé za sebou. Hlavním strůjcem výhry domácích byl Rickard Rakell, který v prostřední třetině vyrovnal na 2:2 i 3:3 a prosadil se také v rozstřelu. Důvěru dostal v nájezdech na straně poražených Tomáš Hertl, který ale ve druhé sérii přestřelil. Jeho spoluhráč Radim Šimek nastoupil podruhé v únoru v obraně Sharks a byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu.

Zdeno Chára vyrovnal rekord NHL, který drží Chris Chelios v počtu zápasů odehraných obráncem (1651). Čtyřiačtyřicetiletý slovenský zadák přispěl za dvacet minut pobytu na ledě asistencí k výhře New Yorku Islanders 5:2 v Seattlu. Hosté vedli už v polovině utkání 4:0, dvakrát se trefil Zach Parise.

Trápí se Philadelphia, která si připsala šestou prohru v řadě po výsledku 1:4 se St. Louis. Flyers sice ve 49. minutě vyrovnali zásluhou Oscara Lindbloma, ale už za 42 sekund strhl Vladimir Tarasenko vedení na stranu Blues. Ve zbývajícím utkání úterního programu zdolala Ottawa doma Minnesotu 4:3. Duel rozhodl obránce Thomas Chabot v 55. minutě svou druhou trefou v zápase.

Výsledky NHL
Florida - Nashville 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. S. Reinhart, 22. Gudas, 30. Ekblad, 49. S. Bennett - 51. a 59. Jeannot, 13. F. Forsberg, 31. Josi, 32. Trenin, 55. Mikael Granlund. Střely na branku: 48:33. David Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři góly z 48 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 14.234. Hvězdy zápasu. 1. Mikael Granlund, 2. F. Forsberg, 3. Trenin (všichni Nashville).
Columbus - Toronto 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 27. a 61. Laine (na druhou Voráček), 42. A. Boqvist, 48. Gaunce - 13. Bunting, 36. Matthews (Kämpf), 58. Spezza. Střely na branku: 30:42. Diváci: 15.489. Hvězdy zápasu. 1. Laine, 2. Berube, 3. Gaunce (všichni Columbus).
Ottawa - Minnesota 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. a 55. Chabot, 18. B. Tkachuk, 37. Stützle - 27. Fiala, 33. Spurgeon, 45. Merrill. Střely na branku: 34:43. Diváci: 7602. Hvězdy zápasu: 1. Chabot (Ottawa), 2. Fiala (Minnesota), 3. B. Tkachuk (Ottawa).
Philadelphia - St. Louis 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 49. Lindblom - 12. B. Schenn, 49. Tarasenko, 60. Barbašev, 60. Saad. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14.929. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Lindblom (Philadelphia).
Seattle - NY Islanders 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 32. Gourde, 42. Sheahan - 18. a 59. Parise, 9. B. Nelson, 26. Palmieri, 31. Cizikas. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Parise (NY Islanders), 2. Geekie (Seattle), 3. Palmieri (NY Islanders).
Anaheim - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a 37. Rakell, 4. D. Grant, rozhodující sam. nájezd Zegras - 8. a 34. Couture, 18. Burns. Střely na branku: 29:43. Diváci: 13.288. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Burns (San Jose).