New Jersey - Washington 4:6Vaněček neodvrátil porážku New Jersey

Hokejisté New Jersey prohráli doma s Washingtonem 4:6. Do branky Devils se v jediném utkání středečního programu NHL postavil od druhé třetiny za stavu 0:3 Vítek Vaněček a pustil dva góly ze šestnácti střel. Jeho spoluhráč Ondřej Palát nebodoval ve druhém zápase za sebou.

Washingtonský Connor McMichael (24) překonává Vitka Vaněčka (41) v bráně New Jersey.

„Naše hra s pukem byla otřesná,“ povzdechl si trenér New Jersey Lindy Ruff. „Nedokázali jsme si přihrát z hokejky na hokejku. Byli jsme slabí v osobních soubojích. Dostali jsme, co jsme si zasloužili,“ doplnil.

Washington si vypracoval v úvodní třetině tříbrankový náskok, který týmu zajistil Anthony Mantha, Dylan Strome a Sonny Milano. Ve 31. minutě už ale vedlo New Jersey. Obrat na 4:3 řídil dvěma trefami Tyler Toffoli, jednou se prosadili i Timo Meier a Nico Hischier, zatímco Jack Hughes si připsal tři přihrávky a vede produktivitu soutěže (4+13).

„Vzkaz trenéra před třetí třetinou byl jasný. Ptal se nás, zda chceme hrát stejně jako v první nebo druhé třetině,“ prozradil útočník Washingtonu T.J. Oshie. „V několika minulých zápasech se nám stalo, že když jsme chybovali v jedné třetině, ovlivnilo to náš výkon i v té další. Tentokrát jsme ale výpadek z druhé třetiny hodili za hlavu. To je dobré znamení,“ doplnil.

Washington do třetí třetiny vstoupil výborně. Už po osmnácti sekundách hry využil přesilovou hru Strome, který zakončoval souhru do prázdné branky. V dalším přečíslení překonal Connor McMichael Vaněčka ve 43. minutě bekhendovým blafákem. Hostům ještě rozhodčí odvolali gól Milana po trenérské výzvě, která odhalila, že akci předcházel ofsajd.

„Využitá přesilovka udala tón celé třetí třetině, ve které jsme si v prvních deseti minutách vytvořili několik dalších šancí a otočili zápas. Ve zbytku utkání jsme si chytře hlídali vedení, dobře jsme četli hru a soupeře jsme drželi v dostatečné vzdálenosti od naší branky,“ řekl trenér Washingtonu Spencer Carbery.

Výhru zpečetil Alexandr Ovečkin při risku New Jersey bez brankáře a vstřelil 824. gól v soutěži. Na vyrovnání rekordu NHL, který drží Wayne Gretzky, mu schází ještě 70 tref.

V brance Washingtonu debutoval v soutěži Hunter Shepard, který dovedl Hershey Bears na jaře k triumfu v AHL, a výhru podpořil 18 zákroky. Na druhé straně střídal po první třetině Akira Schmid, který inkasoval třikrát z osmi střel. Nahradil jej Vaněček, který o den dříve vychytal vítězství 5:2 v Montrealu.

Produktivitu NHL vede Jack Hughes, Pastrňákovi patří 22. místo

Americký hokejový útočník Jack Hughes z New Jersey vládne produktivitě NHL o tři body před krajanem Dylanem Larkinem z Detroitu. Hughes si připsal v šesti zápasech 17 bodů a s 13 asistencemi je i nejlepším nahrávačem. Larkin má ze sedmi duelů bilanci čtyř branek a deseti přihrávek. Třetí je s 13 body další Američan a Larkinův klubový spoluhráč Alex DeBrincat, který s devíti góly vládne pořadí střelců.

Nejproduktivnější z českých hráčů je na 22. místě kanonýr David Pastrňák z Bostonu, který v šesti utkáních nasbíral osm bodů a s pěti brankami se dělí mezi kanonýry o sedmou pozici. Dva góly a čtyři přihrávky zaznamenal Martin Nečas z Caroliny, jemuž patří 71. místo. Šest bodů za šest asistencí v šesti zápasech má Filip Chytil z New York Rangers.

Výsledek NHL:
New Jersey - Washington 4:6 (0:3, 4:0, 0:3)
Branky: 25. a 31. Toffoli, 26. Meier, 27. Hischier - 16. a 41. D. Strome, 7. Mantha, 18. Milano, 43. McMichael, 59. Ovečkin. Střely na branku: 22:25. VÍTEK VANĚČEK odchytal za New Jersey od druhé třetiny 37:13 minuty, inkasoval dvě branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 16 117. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome (Washington), 2. Toffoli, 3. J. Hughes (oba New Jersey).
2.Dallas541016:119
3.Minnesota631225:257