Buffalo - Tampa Bay 1:6Palát odstartoval kanonádu Tampy, Galvas mohl po premiéře v NHL slavit, Gudas se rval

Útočník Ondřej Palát odstartoval gólem kanonádu Tampy na ledě Buffala. Lightning vyhráli duel NHL 6:1 a jednou asistencí se na tom podílel i další Čech Jan Rutta. Slavit mohl po premiéře ve slavné lize i obránce Jakub Galvas, jehož Chicago zvítězilo nad Columbusem 4:2. Český mladík se ale stejně jako jeho krajan Dominik Kubalík neprosadili. Nebodoval ani Jakub Voráček za Blue Jackets. Florida vyhrála nad Vancouverem 5:2, asistencí k tomu pomohl obránce Radko Gudas. Bitvu Nashvillu s Coloradem (5:4 v prodloužení) sledovali domácí David Rittich i hostující Pavel Francouz na střídačce v pozici náhradních gólmanů. Filip Hronek přihrál na oba góly Detroitu, který podlehl v San Jose 2:3 v prodloužení.

Český útočník Ondřej Palát slaví se spoluhráči z Tampy Bay Lightning gól v utkání NHL.

Tampa Bay začala na ledě Sabres skvěle a trvalo jen 136 sekund, než se gólově prosadila. Postaral se o to přesnou trefou Ondřej Palát, asistencí se na akci podílel i jeho krajan Rutta. Palát si sklepl přihrávku od Hedmana mezi kruhy a prostřelil gólmana. Blesky od té chvíle měly duel pod kontrolou. Do přestávky se jim povedlo náskok zvýšit na 2:0.

Buffalu nepomohla ani změna brankáře. V prostřední dvacetiminutovce inkasovalo další tří branky a nakonec zápas ztratilo poměrem 1:6. Hattrickem se blýskl ruský útočník Kučerov. Palát zápas nedohrál, v průběhu prostřední třetiny z duelu odstoupil.

Vítězné premiéry se ve slavné lize dočkal obránce Jakub Galvas. Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy a odchovanec Olomouce mohl slavit v barvách Chicaga na ledě Columbusu vítězství 4:2. Mladý bek sice za Blackhawks nebodoval, radost mu to ale jistě nepokazilo.

Tým Blue Jackets sice v utkání vedl, pak ale hosté třemi trefami otočili skóre. Polovinu branek vítězů zaznamenal Alex DeBrincat. Jeho druhý zásah byl hodně kuriozní. Hráč jel sám na prázdnou branku, jeho střela však do sítě nezamířila. Puk se však odrazil od zadního mantinelu a podruhé už zakončení klaplo. Voráček na domácí straně, ani Kubalík v dresu Chicaga nebodovali.

Asistenci naopak zaknihoval obránce Radko Gudas, jehož Florida zvítězila nad Vancouverem 5:2. Panteři vedli od šesté minuty, kdy se trefil Ekblad, o 66 sekund později pak zvyšoval po střele českého beka tečí Sam Reinhart na 2:0.

Gudas po gólu vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování, shodil rukavice a šel do rvačky s J.T. Millerem. V souboji, který trval jen pár sekund, nepadla ani jedna rána a útočník Vancouveru povalil Gudase zápasnicky na led.

Kosatky sice do první přestávky snížily na 1:2, ale v prostřední části hry třikrát inkasovaly, takže neměly nárok bodovat.

Pittsburgh zvítězil na ledě Anaheimu 4:1, Radim Zohorna a Dominik Simon, kteří nastoupili ve třetím útoku Tučňáků, se neprosadili. Hvězdami Penguins byli dvougólové střelci Jeff Carter a Jevgenij Malkin.

V duelu Nashvillu s Coloradem byli sice připravení do hry čeští brankáři Rittich a Francouz, oba ale zůstali jen na střídačce v roli náhradníků. Spokojenější mohl být nakonec první jmenovaný, Predátoři zápas vyhráli v prodloužení 5:4.

San Jose v zápase proti Detroitu otevřelo v patnácté minutě skóre, v přesilové hře se prosadil Timo Meier. Detroit ale na přelomu druhé a třetí třetiny otočil. Hronek vyslal při vyloučení Tomáše Hertla prudkou přihrávku k pravé tyčce, kterou usměrnil do branky Tyler Bertuzzi. Druhý gól přidal po individuální akci Nick Leddy.

Domácí vyrovnali trefou Jeffreyho Viela a na ledě byl i Raška, který si připsal v premiéře za šest a půl minuty jeden plusový bod a tři srážky. Prodloužení rozhodl přesně po minutě Logan Couture.

Výsledky NHL:
Buffalo - Tampa Bay 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Branky: 46. Hinostroza - 21., 31. a 54. Kučerov, 3. Palát (Rutta), 11. Cirelli, 35. Stamkos. Střely na branku: 18:36. Diváci: 8368. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Cirelli (všichni Tampa Bay).
Florida - Vancouver 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 7. a 29. S. Reinhart (na první Gudas), 6. Ekblad, 30. Mamin, 39. Barkov - 12. Dickinson, 45. Lammiko. Střely na branku: 26:44. Diváci: 15.041. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. Ekblad, 3. Barkov (všichni Florida).
Columbus - Chicago 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 13. Jenner, 59. Nyquist - 14. a 60. DeBrincat, 36. De Haan, 47. Murphy. Střely na branku: 26:20. Diváci: 15.444. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Murphy (oba Chicago), 3. Nyquist (Columbus).
Nashville - Colorado 5:4 v prodl. (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 20. a 38. Kunin, 50. a 64. Duchene, 3. Jeannot - 29. Aube-Kubel, 32. Burakovsky, 46. MacKinnon, 54. Makar. Střely na branku: 32:44. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Nashville), 2. Makar (Colorado), 3. Kunin (Nashville).
Anaheim - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 29. Silfverberg - 2. a 58. Carter, 24. a 38. Malkin. Střely na branku: 26:34. Diváci: 11.431. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Silfverberg (Anaheim), 3. Carter (Pittsburgh).
Vegas - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 13. Kolesar, 42. W. Karlsson, 52. Pietrangelo - 2. a rozhodující sam. nájezd W. Nylander, 32. Matthews (Kaše), 37. Michejev. Střely na branku: 34:18. Diváci: 17.911. Hvězdy zápasu. 1. Pietrangelo (Vegas), 2. W. Nylander (Toronto), 3. W. Karlsson (Vegas).
San Jose - Detroit 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Meier, 44. Viel, 61. Couture - 40. Bertuzzi (Hronek), 42. Leddy (Hronek). Střely na branku: 40:19. Diváci: 10.489. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Nedeljkovic (Detroit), 3. Couture (San Jose).