Vegas - Toronto 3:7Kämpf se po 23 zápasech dočkal branky, Pastrňákův Boston padl

David Kämpf se podílel v NHL pátou brankou sezony na výhře hokejistů Toronta 7:3 na ledě Vegas a ukončil 23 zápasů trvající gólový půst. David Pastrňák vyšel bodově naprázdno v Calgary, kde podlehl s Bostonem 2:3 v prodloužení a byl u rozhodující akce utkání. David Rittich pustil dvě branky z devatenácti střel při prohře Los Angeles 1:4 s Nashvillem.

David Kämpf se podílel v NHL pátou brankou sezony na výhře hokejistů Toronta

Toronto ovládlo první třetinu 4:0, přičemž všechny góly vměstnalo mezi 10. až 17. minutu. Kämpf vstřelil druhou branku týmu, před kterou s Ryanem Reavesem dobře napadali rozehrávku domácích a vybojovali puk. Celou akci zakončil český útočník mazácky: neukvapil se v prostoru před brankou, potáhl si kotouč do strany a zasunul jej nadvakrát podél betonu.

Dvěma góly přispěl k výhře Toronta Max Domi a konečnou podobu výsledku stanovil Auston Matthews, který dal 52. gól sezony v 55. utkání.

„Všechny čtyři lajny šlapou. Hrajeme krátká střídání, během kterých odvedeme maximum. Každý se drží plánu, hraje jednoduše a disciplinovaně. To jsou věci, které vyhrávají zápasy a přesně tohle aktuálně děláme,“ rozplýval se Domi po šestém vítězství týmu v řadě.

„Možná Vegas neodehrál nejlepší zápas, ale pořád je to obhájce Stanleyova poháru a těžký soupeř,“ podotkl. Vegas scházel kapitán a nejproduktivnější hráč týmu Mark Stone, který by měl vynechal kvůli zranění v horní části těla pár týdnů.

Calgary vedlo v úvodní třetině 1:0 a 2:1, branky vstřelili Oliver Kylington a slovenský útočník Martin Pospíšil. Za Boston odpověděl v obou případech Charlie Coyle. V prodloužení Pastrňák nepřekonal v brejku Jacoba Markströma, hra se rychle otočila a z přečíslení tři na jednoho rozhodl Nazem Kadri. „Ubojovali jsme to. Na konci zápasu jsem byl naprosto vyždímaný,“ uvedl Kadri.

Boston se bodově dotáhl na vedoucí Vancouver, který podlehl na ledě Seattlu 2:5 a připsal si čtvrtou prohru za sebou. Výhru domácích režíroval Jared McCann, jenž nasbíral v NHL poprvé čtyři body v utkání (1+3).

Na vedoucí tandem ztrácejí už jenom jeden bod New York Rangers, kteří porazili New Jersey 5:1 a vyhráli podeváté v řadě. Devils byla málo platná střelecká převaha 40:18 a o nulu připravili Igora Šesťorkina až v 58. minutě. Dvě branky Rangers vstřelil Alexis Lafreniere.

Gólman Los Angeles Rittich inkasoval v zápase s Nashvillem jako první, bekhendovou kličkou jej překonal v deváté minutě Jakov Trenin. Z přesilové hry pět na tři vyrovnal ještě v úvodní třetině Kevin Fiala.

Rozhodující moment nastal v 35. minutě. Luke Evangelista nahodil puk z rohu kluziště na Ritticha, který nedostal kotouč pod kontrolu a z dorážky se prosadil Mark Jankowski. Výhru Nashvillu pojistili Colton Sissons a Jeremy Lauzon při risku Los Angeles bez gólmana.

„Nahodit puk na branku a vyhrát souboj okolo brankoviště, o tom byl zápas. Dohrávali souboje a v takových situacích musíme být přesnější. Zbytečně jsme si to komplikovali,“ uvedl trenér Los Angeles Jim Hiller.

Hokejisté St. Louis vytvořili nový klubový rekord pro nejrychleji vstřelené tři góly a porazili doma New York Islanders 4:0. Blues odskočili ve druhé třetině během 32 sekund z 0:0 na 3:0 a v 50. minutě zkompletoval hattrick Pavel Bučněvič. Brankář Jordan Binnington potřeboval na čisté konto 38 zákroků.

Bezchybný výkon podal i Pjotr Kočetkov, který zneškodnil 44 střel Floridy a dovedl Carolinu k výhře 1:0. Zápas rozhodl devatenáct sekund před koncem třetí třetiny Sebastian Aho. Hosté přišli o možnost vyrovnat rekord NHL v počtu venkovních vítězství v řadě. Jejích série se zastavila na čísle jedenáct.

NHL:
Ottawa - Dallas 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 5. a 26. Norris, 29. Chabot, 40. Pinto - 20. Pavelski. Střely na branku: 30:15. Diváci: 16.118. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. Batherson, 3. Pinto (všichni Ottawa).
Detroit - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 53. Larkin, 64. P. Kane - 25. MacKinnon. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Larkin (oba Detroit), 3. MacKinnon (Colorado).
Tampa Bay - Washington 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 30. Hagel, 43. Paul, 44. Motte - 17. a 59. McMichael, 3. Aube-Kubel, 33. Mantha, 56. Sandin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Sandin (Washington), 2. Paul (Tampa Bay), 3. Carlson (Washington).
New Jersey - NY Rangers 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 58. J. Hughes - 18. a 40. Lafreniere, 10. Zibanejad, 30. Kreider, 55. Trocheck. Střely na branku: 40:18. Diváci: 16.650. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Lafreniere, 3. Panarin (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 12. a 59. Letang, 32. Rust, 32. O´Connor - 10. Matheson. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17.160. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. O´Connor, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).
Carolina - Florida 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Aho. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov, 2. Aho, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).
St. Louis - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky. 25., 26. a 50. Bučněvič, 25. Saad. Střely na branku: 25:38. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnigton, 2. Bučněvič, 3. Thomas (všichni St. Louis).
Calgary - Boston 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 13. Kylington, 20. Pospíšil, 64. Kadri - 19. a 43. Coyle. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.750. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Calgary), 2. Coyle (Boston), 3. Kylington (Calgary).
Vegas - Toronto 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)
Branky: 21. W. Karlsson, 41. Marchessault, 42. Amadio - 17. a 32. Domi, 10. McCabe, 12. KÄMPF, 15. Tavares, 36. Holmberg, 51. Matthews. Střely na branku: 26:42. Diváci: 18.188. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Domi (oba Toronto), 3. Marchessault (Vegas).
Seattle - Vancouver 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 35. a 58. Eberle, 14. Dunn, 21. McCann, 34. Schultz - 5. J.T. Miller, 25. Lafferty. Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Eberle, 3. Grubauer (všichni Seattle).
Los Angeles - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Fiala - 9. Trenin, 35. Jankowski, 57. Sissons, 60. Lauzon. Střely na branku: 28:21. DAVID RITTICH odchytal za Los Angeles 58:07 minuty, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Diváci: 17.415. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. Lauzon (oba Nashville), 3. Fiala (Los Angeles).