Philadelphia - Boston 3:2Nosek skóroval v NHL po přihrávce Paláta, Mrázek vychytal výhru, Pastrňák dál čeká na stý bod

Tomáš Nosek vstřelil v NHL po přihrávce Ondřeje Paláta druhý gól sezony. Po akci českých hokejistů vedlo New Jersey nad Ottawou 2:1, ale prohrálo 2:5. Chicago i díky 26 zákrokům Petra Mrázka zvítězilo na ledě San Jose 5:4 v prodloužení, přestože v úvodních 22 minutách nabralo čtyřgólové manko. Boston podlehl na ledě Philadelphie 2:3, přišel o první místo v soutěži a David Pastrňák dál čeká na stý bod v sezoně.

Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu v utkání proti Philadelphii

New Jersey prohrávalo 0:1, ale v úvodní minutě prostřední třetiny otočilo během 36 sekund na 2:1. Druhý gól Devils padl po české souhře: Palát i přes tlak bránícího hráče poslal puk z pravého kruhu do levého Noskovi a ten se prosadil střelou bez přípravy. Zbytek zápasu ale patřil Ottawě, která kontrovala v rozmezí 25. až 30. minuty třemi trefami.

„Přestalo nám to jít. Špatně jsme se rozhodovali, kazili jsme přihrávky. Potřebujeme hrát příští zápas lépe,“ uvedl ke ztrátě vedení Nosek, který stejně jako Palát zaznamenal v posledních třech duelech tři body.

První dvě branky v San Jose vstřelil Thomas Bordeleau, který překonal Mrázka tečí a střelou z pravého kruhu. Další dva góly domácích přidal na začátku druhé třetiny Fabian Zetterlund. Prosadil se z mezikruží a v přesilové hře zakončil kombinaci do odkryté branky. Chicago snížilo ještě v prostřední části na 4:2 a prodloužení si vynutilo v čase 59:13 při hře bez gólmana. Obrat završil Seth Jones, jenž v zápase skóroval dvakrát.

„Využili své šance. Trochu jsme se také odchýlili od hry, která nám přinesla čtyřgólový náskok. Ale líbilo se mi, jak jsme hráli,“ uvedl trenér San Jose David Quinn. „Když prohráváte 0:4, tak je velmi důležitý první gól. Nastartuje vás, cítíte se lépe. Jakmile přidáte druhý, jste zpátky v zápase,“ vysvětlil Ryan Donato, který se podílel na obratu třemi body (1+2) a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Boston v závěrečných deseti minutách dvakrát odpověděl na branky, které dal útočník Philadelphie Travis Konecny, první hvězda zápasu. „V každém okamžiku jsme věřili, že vyhrajeme. Bohužel to nevyšlo,“ přiblížil Justin Brazeau, který upravil na 1:1 a skóroval ve třetím utkání v řadě. Další vyrovnání Bruins zařídil Danton Heinen. Duel rozhodl v 59. minutě Tyson Foerster.

Pastrňák po úterním hattricku do sítě Ottawy vyšel naprázdno podruhé za sebou a zasekl se na 99 bodech (44+55). Havířovský rodák ani nepotvrdil, že se mu proti Flyers daří - v předchozích osmi vzájemných zápasech nasázel 11 branek a na sedm přihrál. Nadále jej tak dělí gól nebo asistence od stobodové hranice, kterou v minulé sezoně překonal jako druhý český hokejista v historii po Jaromíru Jágrovi.

Boston přeskočily v tabulce dva týmy: New York Rangers a Vancouver. První udolali Floridu 4:3 po nájezdech. Rozstřel rozhodl Artěmij Panarin, jenž skóroval v základní hrací době dvakrát. Před Bruins se dostal i Vancouver po výhře 4:2 nad Calgary. K vítězství nasměroval Canucks Nils Höglander, který dal první dvě branky zápasu. Jeho spoluhráč Filip Hronek si připsal tři kladné body.

David Rittich vychytal minule nulu, ale v sobotu zůstal na střídačce Los Angeles. Kalifornský tým porazil i bez něj Tampu Bay 4:3 v prodloužení, byť v závěrečných čtyřech minutách ztratil po gólech Stevena Stamkose vedení 3:1.

Nashville zdolal Detroit 1:0 brankou Filipa Forsberga z 55. minuty. Čisté konto vychytal Juuse Saros, zastavil 22 střel. Predators bodovali v sedmnáctém utkání za sebou, z toho patnáctkrát vyhráli. Poražení drží ve Východní konferenci poslední postupovou příčku do play off. O bod zpět je Washington a o tři New York Islanders, který zvítězil nad Winnipegem 6:3.

Jordan Kyrou zazářil hattrickem a pomohl St. Louis k výhře 5:4 v prodloužení na ledě Minnesoty. Oba celky jsou v Západní konferenci první pod čarou pro play off. Poslední postupové místo zaujímá Vegas, který zdolal Columbus 4:2 a udržel čtyřbodový náskok před Blues.

NHL:
NY Islanders - Winnipeg 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
Branky: 6. a 9. Clutterbuck, 16. Palmieri, 22. Fasching, 30. Barzal, 36. Lee - 12. Naměstnikov, 48. Appleton, 58. Perfetti. Střely na branku: 39:35. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Fasching, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders).
Philadelphia - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 39. a 56. Konecny, 59. Foerster - 51. Brazeau, 57. Heinen. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.623. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Foerster, 3. Ersson (všichni Philadelphia).
Minnesota - St. Louis 4:5 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. a 36. Rossi, 25. M. Johansson, 55. Faber - 33., 44. a 51. Kyrou, 11. Neighbours, 63. Saad. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.090. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Saad (oba St. Louis), 3. Rossi (Minnesota).
Nashville - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. F. Forsberg. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.836. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. F. Forsberg, 3. Josi (všichni Nashville).
New Jersey - Ottawa 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky: 21. Bratt, 21. NOSEK (PALÁT) - 5. Joseph, 25. Greig, 27. Crookshank, 30. Chabot, 51. Batherson. Střely na branku: 20:25. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Joseph, 2. Chabot, 3. Greig (všichni Ottawa).
Toronto - Edmonton 6:3 (2:0, 3:0, 1:3)
Branky: 5. a 36. McMann, 29. a 32. Holmberg, 19. W. Nylander, 60. Matthews - 45. Hyman, 49. Perry, 57. Draisaitl. Střely na branku: 29:39. Diváci: 19.342. Hvězdy zápasu: 1. McMann, 2. Holmberg (oba Toronto), 3. McDavid (Edmonton).
NY Rangers - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 29., 57. a rozhodující sam. nájezd Panarin, 27. Fox - 9. M. Tkachuk, 21. Luostarinen, 56. Verhaeghe. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Trocheck, 3. Fox (všichni NY Rangers).
Vancouver - Calgary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 1. a 29. Höglander, 57. J. Miller, 59. E. Lindholm - 39. Andersson, 60. Hanley. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.903. Hvězdy zápasu: 1. Höglander, 2. E. Pettersson, 3. Garland (všichni Vancouver).
Los Angeles - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Kempe, 23. Moore, 42. Anderson, 61. Gavrikov - 56. a 60. Stamkos, 20. Point. Střely na branku: 23:24. Diváci. 18.318. Hvězdy zápasu: 1. Gavrikov, 2. Anderson (oba Los Angeles), 3. Stamkos (Tampa Bay).
Vegas - Columbus 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 25. a 58. Eichel, 24. Barbašev, 44. Dorofejev - 5. Gudbranson, 60. Meyer. Střely na branku: 47:22. Diváci: 18.225. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Barbašev, 3. Dorofejev (všichni Vegas).
San Jose - Chicago 4:5 v prodl. (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)
Branky: 4. a 11. Bordeleau, 21. a 22. Zetterlund - 47. a 61. S. Jones, 27. Donato, 34. T. Johnson, 60. Kurashev. Střely na branku. 30:31. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago 59:23 minuty, inkasoval čtyři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Diváci: 17.435. Hvězdy zápasu: 1. Donato (Chicago), 2. Zetterlund (San Jose), 3. S. Jones (Chicago).