Boston - Pittsburgh 2:4Pastrňák měl v NHL nabito, Boston však prohrál. Trefil se i Zacha

Nejproduktivnější český hráč v NHL David Pastrňák vstřelil v dresu Bostonu dvě branky, Bruins však prohráli s Pittsburghem 2:4. Gól a asistenci si připsal Pavel Zacha, jehož New Jersey zdolalo Montreal 7:1.

Útočník Bostonu David Pastrňák (vlevo) slaví svůj druhý zásah v duelu NHL s Pittsburghem Penguins.

Pastrňák dvakrát skóroval v první třetině, polepšil si na 24 branek v sezoně a zajistil domácím dvoubrankový náskok. Už na začátku třetí minuty potrestal v početní výhodě faul Radima Zohorny. Pro Pastrňáka to byl druhý dvougólový duel za sebou.

Pittsburgh však v druhé části vývoj zápasu otočil. Vítěznou trefu obstaral ve 33. minutě v přesilovce Sidney Crosby, který si připsal 499. gól v základní části. Hranici 500 branek z aktivních hráčů překonal jen Alexandr Ovečkin z Washingtonu.

Pro hokejisty Bostonu byl velkou překážkou gólman Tristan Jarry, který zastavil 43 střel. Pittsburgh i jeho zásluhou přerušil sérii čtyř porážek.

Po sedmi prohrách v řadě uspěli hráči New Jersey, kteří opanovali zápas v Montrealu. Zacha zvýšil na ledě nejhoršího týmu soutěže ve 44. minutě v přesilovce na 6:1 svou dvanáctou brankou v sezoně.

Následně ještě přihrál na gól slovenskému útočníkovi Tomáši Tatarovi, který pečetil výsledek sedmým zásahem Ďáblů.

Připravujeme další informace.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Ottawa - Carolina 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 2. a 21. B. Tkachuk, 9. Formenton, 23. Tierney - 43. A. Svečnikov, 54. B. Smith, 59. Trocheck. Střely na branku: 31:45. Diváci: 500. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. A. Forsberg (oba Ottawa), 3. A. Svečnikov (Carolina).
Boston - Pittsburgh 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Branky: 3. a 16. Pastrňák - 25. a 25. Heinen, 33. Crosby, 59. Rust. Střely na branku: 45:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Jarry (Pittsburgh), 2. Pastrňák (Boston), 3. Heinen (Pittsburgh).
Montreal - New Jersey 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky: 26. Kulak - 5. a 40. McLeod, 16. Mercer, 30. Hischier, 39. J. Boqvist, 44. Zacha, 50. Tatar (Zacha). Střely na branku: 31:34. Diváci: 500. Hvězdy zápasu: 1. Mercer, 2. McLeod, 3. Graves (všichni New Jersey).
Washington - Columbus 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Branky: 18. Hathaway, 21. Dowd, 36. Kuzněcov, 58. T. Wilson - 30. a 40. Laine (na první Voráček), 33. A. Boqvist, 43. Fix-Wolansky, 60. Jenner. Střely na branku. 33:26. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Laine (oba Columbus), 3. Dowd (Washington).
Winnipeg - Minnesota 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Scheifele, 59. Schmidt. Střely na branku: 29:27. Diváci: 7012. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Schmidt, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).
Edmonton - Vegas 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky. 10. Howden, 17. W. Karlsson, 24. Pietrangelo, 41. R. Smith. Střely na branku: 28:28. Diváci: 9150. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. R. Smith, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).
Vancouver - Arizona 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 24. Garland, 25. Horvat, 27. E. Pettersson, 47. J.T. Miller, 53. Boeser - 34. Crouse. Střely na branku: 29:36. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval pět branek z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 82,8 procenta. Diváci: 9124. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. Demko, 3. Ekman-Larsson (všichni Vancouver).