Boston - Edmonton 1:2 v prodl.Pastrňák nevyšel ze souboje s McDavidem dobře, gól ale vstřelil Zacha

Souboj třetího a čtvrtého nejproduktivnějšího hráče NHL, to sliboval duel mezi Bostonem a Edmontonem. Kdo ale očekával, že McDavid s Pastrňákem rozpoutají gólové hody, ten se mýlil. Česká hvězda zůstala ve stínu krajana Zachy, který vstřelil jediný gól Bruins, kanadská superstar zapsala dvě asistence, obě na branky Draisaitla. Ta druhá znamenala výhru Oilers 2:1 po prodloužení. San Jose nepomohl gól Filipa Zadiny a přihrávka Jana Rutty a podlehlo doma Dallasu 6:7 v prodloužení, přestože vedlo v 53. minutě 6:3. Vítězství hostů řídil Wyatt Johnston, který zaznamenal hattrick a dvě asistence.

Český útočník ve službách Bostonu Pavel Zacha (18) se společně se spoluhráči raduje ze své branky v zápase s Edmontonem.

Zacha dal o den dříve dvě branky do sítě Toronta a střeleckou formu si přenesl i do souboje s Edmontonem. Český útočník se prosadil po křížném pasu Dantona Heinena ranou bez přípravy z pravého kruhu a otevřel ve 45. minutě skóre. Při risku bez gólmana ale vyrovnal Leon Draisaitl, který rozhodl i prodloužení.

„Neměli jsme prohrát. Musíme najít způsob, jak tyhle zápasy dotáhnout do vítězného konce. Už se nám stalo v této sezoně mnohokrát, že vedeme a soupeř v posledních minutách vyrovná,“ uvedl Zacha. „Musíme to zlepšit. Místo abychom se v závěru zatáhli, musíme hrát aktivněji, útočněji, a dokonce se snažit dát gól,“ prohlásil.

Zacha nedohrál o víkendu zápas proti New York Islanders kvůli drobnému zranění, ale následně se vrátil podle trenéra Bostonu Jima Montgomeryho jako vyměněný. „Je to úsměvné. Zjednodušil hru, více střílí. Je přímočařejší a dává góly,“ ocenil kouč českého útočníka, který v této sezoně nasázel 15 branek.

San Jose vedlo 2:0, 3:2 a na přelomu druhé a třetí třetiny odskočilo třemi trefami na 6:3. Rutta přispěl k druhé brance, když založil vyhozením puku z vlastního pásma kontr, který zakončil Fabian Zetterlund. Pátý gól týmu vstřelil Zadina, který zakončil akci domácích do odkryté branky, a skóroval podesáté v sezoně. K náskoku pomohl Sharks čtyřmi body Anthony Duclair (2+2).

Závěr ale patřil favorizovanému Dallasu, který smazal tříbrankovou ztrátu v rozmezí 53. až 56. minuty. Svým druhým gólem v zápase snížil Logan Stankoven a následně dvěma trefami zkompletoval Johnston svůj první hattrick v NHL. Obrat završil Roope Hintz. V dresu vítězů si připsali čtyři body Stankoven (2+2), Jamie Benn (1+3) a Miro Heiskanen (0+4).

„V naší hře bylo spoustu dobrých věcí i výpadků. Víme ale, že se umíme vrátit do zápasu za jakékoliv situace. Opět jsme to potvrdili,“ těšilo Johnstona. Ve věku 20 let a 296 dní je nejmladším hráčem v klubové historii s pěti body v jednom utkání. Na druhé straně Duclair neskrýval rozpaky. „Je nepřijatelné, že jsme neudrželi vedení 6:3. Štve mě to pravděpodobně více než prohry 1:10 nebo 2:10,“ zlobil se.

New Jersey podlehlo v prvním utkání pod vedením dočasného kouče Travise Greena, který nahradil odvolaného Lindyho Ruffa, doma Floridě 3:5. Nick Cousins dal dvě branky hostů, kteří vyhráli pošesté v řadě a upevnili si vedení v NHL. V dresu poražených scházel Ondřej Palát kvůli zranění v dolní části těla. Ze stejných důvodů chybí Devils už téměř měsíc i brankář Vítek Vaněček.

Chicago se vzepřelo dvěma nelichotivým statistikám. Před utkáním na ledě Arizony mělo nejnižší využití přesilových her a 22 porážek venku v  řadě. Blackhawks, jehož brankář Petr Mrázek zůstal stejně jako na druhé straně Karel Vejmelka v roli náhradníka, zvítězili 5:2 díky čtyřem trefám v přesilových hrách. Hlavními strůjci úspěchu byli Arvid Söderblom, který kryl 37 střel, a obránce Seth Jones, jenž dal dvě branky.

NHL:
New Jersey - Florida 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 12. J. Hughes, 32. Meier, 52. C. Miller - 3. a 46. Cousins, 7. Rodrigues, 33. Luostarinen, 60. Reinhart. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.042. Hvězdy zápasu: 1. Cousins, 2. M. Tkachuk (oba Florida), 3. J. Hughes (New Jersey).
Pittsburgh - Columbus 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 14. Puljujärvi, 19. Malkin, 35. Rakell, 49. Carter, 50. R. Smith - 25. Gaudreau, 26. Peeke, 49. Roslovic. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.072. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Roslovic (Columbus).
Boston - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 45. Zacha - 59. a 63. Draisaitl. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Skinner (oba Edmonton), 3. Ullmark (Boston).
NY Islanders - St. Louis 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 33. Palmieri, 38. Pageau, 41. Horvat, 60. Barzal - 22. Toropčenko, 29. Kyrou. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.540. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Pelech (oba Islanders), 3. Toropčenko (St. Louis).
Nashville - Montreal 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Forsberg, 26. Nyquist, 53. O'Reilly - 37. Gallagher, 37. Savard, 55. Roy, 61. Suzuki. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly (Nashville), 2. Suzuki (Montreal), 3. Forsberg (Nashville).
Winnipeg - Seattle 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 29. Connor, 40. Lowry, 42. Niederreiter - 9. Schultz, 38. McCann, 42. Tatar, 58. Burakovsky. Střely na branku: 33:24. Diváci: 13.125. Hvězdy zápasu: 1. McCann (Seattle), 2. Lowry (Winnipeg), 3. Daccord (Seattle).
Arizona - Chicago 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky: 23. Bjugstad, 32. Carcone - 11. a 60. S. Jones, 25. N. Foligno, 35. Dickinson, 39. Kurashev. Střely na branku: 39:32. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Söderblom, 2. S. Jones, 3. N. Foligno (všichni Chicago).
Los Angeles - Vancouver 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Moore - 37. E. Pettersson, 62. J.T. Miller. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Demko (všichni Vancouver).
San Jose - Dallas 6:7 v prodl. (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)
Branky: 4. a 36. Duclair, 13. Zetterlund (Rutta), 25. Carpenter, 38. Zadina, 44. Granlund - 29., 54. a 56. Johnston, 20. a 53. Stankoven, 19. Benn, 62. Hintz. Střely na branku: 20:40. Diváci: 10.070. Hvězdy zápasu: 1. Johnston (Dallas), 2. Duclair, 3. Zetterlund (oba San Jose).