Pastrňák se Zachou zaveleli k obratu, Hertlova asistence nestačila

David Pastrňák s Pavlem Zachou se podíleli na vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers v přípravném duelu NHL. Oba dva si připsali asistenci u gólu na 1:1, kdy Pastrňák předložil Coylovi puk před prázdnou branku poté, co Zachovu střelu vyrazil gólman k českému sniperovi. Bod za asistenci si připsal i Tomáš Hertl, jeho San José i přesto podlehlo Los Angeles 3:4 po prodloužení.

David Pastrňák v přípravě NHL proti New Yorku Rangers.

Bostonu se v přípravných zápasech dosud příliš nedařilo. Bruins po úvodní výhře 3:0 nad Rangers nestačili na Buffalo, dvakrát prohráli s Philadelphií a padli i s Washingtonem. Výhry se svěřenci Jima Montgomeryho znovu dočkali až ve druhém zápase proti Rangers, kterým oba týmy přípravu uzavřely.

K vítězství 3:1 přispěli i Pastrňák se Zachou, kteří připravili branku pro Charlieho Coyla. Zachovu přesilovkovou teč ještě zlikvidoval gólman Igor Šesťorkin, odražený puk ale sebral Pastrňák, jenž před odkrytou brankou našel Coyla a tomu stačilo jen nastavit hokejku.

Otočku ve skóre v úvodu třetí třetiny zařídil devatenáctiletý centr Matthew Poitras, který po skvělé sezoně v OHL hraje o místo v prvním týmu Bruins. Konečnou podobu výsledku dal v závěru A. J. Greer, jenž trefil odkrytou branku Rangers.

San Jose ve vyrovnaném utkání vzdorovalo Los Angeles, na třetí výhru v přípravě ale nedosáhlo. Sharks třikrát v zápase vyrovnali a vynutili si prodloužení, v tom ale hned po 17 sekundách vystřelil vítězství Kings Adrian Kempe.

V prostřední třetině zápasu hraného na neutrální půdě v Salt Lake City se do statistik zapsal i Hertl, jenž se podílel na brance Mikea Hoffmana na 2:2. Český útočník zatáhl puk do útočného pásma, prověřil Phoenixe Copleyho, jenž puk vyrazil jen k osamocenému Hoffmanovi a ten bez problémů zakončil.

V sestavě Sharks se objevil i Filip Zadina, bodově se ale neprosadil. První branku za Los Angeles dal po výměně z Winnipegu Pierre-Luc Dubois.

Gólovou premiéru v novém týmu má za sebou také Ryan O'Reilly, jenž jednou trefou a třemi nahrávkami pomohl Nashvillu k výhře 5:1 nad Carolinou. Hurricanes nechali odpočívat největší hvězdy, do zápasu proto nenastoupil ani Martin Nečas.

Poprvé v novém dresu se prosadil také Tyler Bertuzzi, jenž před sezonou vyměnil Boston za Toronto. První branku za Maple Leafs vstřelil kanadský forvard symbolicky proti Detroitu, tedy týmu, který ho v roce 2013 draftoval. Maple Leafs i s Davidem Kämpfem v sestavě porazili Red Wings 4:3 v prodloužení.

Čtvrtou výhru za sebou slaví hokejisté Ottawy, kteří přehráli Winnipeg 3:0. Za vítězný tým opět nastoupili i Dominik Kubalík a Jiří Smejkal, ani jeden z českých útočníků ale nebodoval. Výhru Senators dvěma body řídili Josh Bailey a Jakob Chychrun. Čisté konto vychytal brankář Anton Forsberg.

Sérii čtyř proher přerušila Arizona. Coyotes vyhráli na ledě Anaheimu 4:2 a před startem NHL zapsali důležité vítězství. Necelých 15 minut za poražený Anaheim odehrál obránce Radko Gudas.

Přípravné zápasy před NHL:
Toronto - Detroit 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. a 62. Nylander, 20. Matthews, 29. Bertuzzi - 6. Danielson, 12. Berggren, 39. Shine
New York Rangers - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Kakko - 32. Coyle (Pastrňák, Zacha), 42. Poitras, 60. Grier
Philadelphia - New York Islanders 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 16. Deslauriers, 17. Cates, 29. Tippett, 39. Konecny, 48. Atkinson - 10. Kuhlman, 46. Pinho
Tampa Bay - Florida 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Branky: 3. Hedman, 22. Kučerov, 34. Stamkos - 6. a 60. Stenlund, 31. Luostarinen, 35. Cousins, 51. Sourdif, 52. Lomberg
Columbus - Washington 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 22. Gaunce, 59. Bjork - 9. Malenstyn, 13. Protas, 55. Sutter, 58. Lapierre
Nashville - Carolina 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky: 5. O'Reilly, 9. Forsberg, 19. Sherwood, 34. Nyquist, 40. Fagemo - 4. Suzuki
Winnipeg - Ottawa 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Giroux, 38. Bailey, 51. Chychrun
Dallas - St. Louis 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 42. a 59. Thomas, 6. Faulk, 60. Neighbours
Chicago - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. N. Foligno, 30. Hall - 3. M. Foligno, 55. Maroon, rozhodující sam. nájezd Zuccarello.
Los Angeles - San Jose 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 9. Dubois, 29. Kopitar, 44. Moore, 61. Kempe - 18. Barabanov, 35. Hoffman (Hertl), 55. Bordeleau. Utkání se hrálo v Salt Lake City.
Vegas - Colorado 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky: 29. Roy, 46. Dorofejev, 53. Marchessault, 59. Cotter - 2. Johansen, 11. Ničuškin, 28. MacKinnon
Anaheim - Arizona 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 57. S. Carrick, 59. Kassian - 23. a 44. z trestného střílení Cooley, 24. Kerfoot, 50. Maccelli