Boston - Buffalo 5:0Pastrňák trápil bezmocné Buffalo, trefili se Voráček i Nečas

Český hokejový útočník David Pastrňák se gólem a asistencí podílel na vítězství Bostonu 5:0 nad Buffalem a podruhé v kariéře v NHL překonal hranici 40 gólů v sezoně. Jednou brankou a nahrávkou pomohl Carolině také Martin Nečas, Hurricanes i díky jeho bodovému příspěvku porazili New Jersey 6:3. Za poražené měl dvě asistence Pavel Zacha. Pošesté v ročníku skóroval Jakub Voráček a Columbusu pomohl k výhře 5:2 nad Tampou Bay.

David Pastrňák v zápase proti Buffalu

Pastrňák si oba body schoval do třetí třetiny, kdy nejprve ve 43. minutě zvýšil na 3:0 a po dvou minutách připravil gólovou pozici pro Taylora Halla. Boston i díky příspěvku nejproduktivnějšího Čecha v lize vyhrál počtvrté v řadě a v tabulce Atlantické divize se přiblížil třetí Tampě Bay na rozdíl jednoho bodu.

Hlavní hvězdou zápasu byl kapitán Bruins Patrice Bergeron, který vstřelil hattrick a dosáhl na 400. branku v NHL. "Je to pro mě speciální moment. Věděl jsem, že se blížím, ale netušil jsem, že to zvládnu už dnes. Nejvíce si cením toho, že jsem všechny branky vstřelil v dresu Bruins," řekl Bergeron, jehož si Boston vybral ve druhém kole draftu v roce 2003.

Tampa Bay v boji o co nejlepší výchozí pozici do play off ztratil souboj s Columbusem 2:5. Úvodní gól vstřelil Voráček, jenž ranou z pravého kruhu pro vhazování zaokrouhlil svůj bodový zisk v sezoně na 60.

"Je příjemné v posledním domácím zápase porazit dvojnásobné vítěze Stanley Cupu," pochvaloval si Oliver Bjorkstrand. "Náš výkon mě vůbec nepřekvapil, vím, čeho jsou kluci schopní," navázal na dánského útočníka trenér Brad Larsen.

Carolina i díky Nečasovým bodům porazila New Jersey 6:3 a před play off má šestizápasovou vítěznou sérii. Český útočník oba body nasbíral v první třetině a pomohl Hurricanes k náskoku 3:1. Poprvé se do statistik zapsal v 6. minutě a asistenci přidal o sedm minut později. Našel Jesperiho Kotkaniemiho a ten zvýšil již na 3:0.

"V úvodu nám pomohlo pár dobrých odrazů, kterých jsme využili a dostali se do vedení. Pak jsme náskok kontrolovali. Dnešní zápas by nám mohl před play off pomoci," řekl Kotkaniemi, jenž se vrátil po pěti zápasech a vedle gólu měl i dvě asistence.

První dvě branky Devils připravil Zacha, vysokou prohru však neodvrátil. "Neobstáli jsme kvůli individuálním chybám. Ztratili jsme pár jednoduchých puků a inkasovali. To nás stálo lepší výsledek. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů ligy, bohužel jsme nepředvedli náš nejlepší výkon," litoval trenér New Jersey Lindy Ruff.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Washington 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky: 11. Nelson, 16. Lee, 44. Pageau, 47. Palmieri, 54. Jo. Bailey - 60. Jonsson Fjällby. Střely na branku: 26:27. Vítek Vaněček odchytal za Washington 59:31 minuty, inkasoval pět gólů z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta. Diváci: 16.722. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Barzal, 3. Jo. Bailey (všichni NY Islanders).
Boston - Buffalo 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky: 27., 33. a 58. Bergeron, 43. Pastrňák, 45. Hall (Pastrňák). Střely na branku: 32:37. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Ullmark, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Ottawa - Florida 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 42. a 54. Verhaeghe, 7. Reinhart, 42. Bennett. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17.102. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Bennett, 3. S. Knight (všichni Florida).
Carolina - New Jersey 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
Branky: 5. Bear, 6. Nečas, 13. Kotkaniemi (Nečas), 38. Teräväinen, 44. Lorentz, 48. Martinook - 14. Zetterlund (Zacha), 55. Bratt (Zacha), 56. Vesey. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.040. Hvězdy zápasu: 1. Kotkaniemi, 2. Nečas, 3. Martinook (všichni Carolina).
Vancouver - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 47. a 65. Boeser, 55. Chiasson - 36. Vilardi, 39. Kempe. Střely na branku: 29:35. 18.775. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Q. Hughes, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).
Minnesota - Calgary 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 27. Brodin, 52. F. Gaudreau, 61. Kaprizov - 23. J. Gaudreau, 58. E. Lindholm. 25:33. Diváci: 18.490. Hvězdy zápasu: 1. F. Gaudreau (Minnesota), 2. J. Gaudreau, 3. Zadorov (oba Calgary).
Colorado - Nashville 4:5 po sam. nájezdech. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Makar, 7. Lehkonen, 17. L. O'Connor, 30. Compher - 12. a rozhodující sam. nájezd Duchene, 24. R. Johansen, 37. Josi, 45. Ekholm. Střely na branku: 46:37. David Rittich za Nashville odchytal celý zápas, inkasoval čtyři branky z 46 střel a úspěšnost zákroků měl 91,3 procenta. Diváci: 18.011. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Compher (Colorado), 3. Ekholm (Nashville).
Edmonton - San Jose 5:4 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 30. R. McLeod, 33. Yamamoto, 50. Ryan, 52. Broberg, 62. Hyman - 3. a 4. Gregor, 36. Reedy, 51. Bonino. Střely na branku: 31:44. Diváci: 16.692. Hvězdy zápasu: 1. Yamamoto (Edmonton), 2. Gregor (San Jose), 3. Broberg (Edmonton).
Columbus - Tampa Bay 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 17. Voráček, 31. Sillinger, 41. Roslovic, 50. Bjorkstrand, 59. Peeke - 31. Kučerov, 57. Perry. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.234. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Merzlikins, 3. Sillinger (všichni Columbus).