Boston - Carolina 1:7Pastrňáka a spol. smetl hurikán. Vaněček vychytal výhru Washingtonu

I přes několik odložených duelů kvůli řádícímu koronaviru nabídl noční program NHL bohatou podívanou. Souboj Pastrňákova Bostonu s Nečasovou Carolinou vyšel jednoznačně pro Hurikány. Carolina, které Martin Nečas kvůli covidu chyběl, totiž rozstřílela Medvědy sedmi góly a zvítězila 7:1. Montreal se oklepal z nelichotivé šňůry šesti porážek v řadě a porazil Dallas 5:3. Florida s Radkem Gudasem nestačila na Calgary a prohrála 1:5. Gólman Vítek Vaněček pomohl třiceti zákroky k výhře Washingtonu 4:3 v prodloužení nad Winnipegem.

Hokejisté Bostonu nestačili na Carolinu.

Vaněček vychytal v minulém utkání první nulu sezony, ale proti Winnipegu vytahoval puk z branky dvakrát v úvodních třech minutách. Nejdříve využil Kyle Connor přesilovou hru, poté z přečíslení zvýšil Cole Perfetti. Český gólman vzápětí chytil sólový únik, dvakrát jej v první třetině ještě zachránila tyč.

Vaněček podržel tým i v prostřední třetině za stavu 2:2, kdy se v oslabení blýskl několika dobrými zákroky. "Zachránil nás," řekl trenér Washingtonu Peter Laviolette. Líbilo se mu, že českého gólmana nerozhodily dvě rychle inkasované branky. "Stále bojoval a odvedl pro nás skvělou práci."

Washington otočil v dalším průběhu na 3:2. Alexandr Ovečkin snížil svým 757. gólem v NHL a osamostnil se od Leona Draisatla v čele produktivity této sezony (27+28) i v tabulce střelců. O obrat se zasloužili svými trefami Dmitrij Orlov a Alexej Protas. Útočník Winnipegu Pierre-Luc Dubois poslal při hře bez brankáře z dorážky zápas do prodloužení, které rozhodl po 26 sekundách Tom Wilson.

Carolina hrála bez Martina Nečase, který chyběl týmu kvůli covidovému protokolu. I bez českého útočníka, jenž byl minule vyhlášen první hvězdou zápasu, ale jednoznačně zvítězili. Hurricanes položili základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládli i díky dvěma gólům Jesperi Kotkaniemiho 5:1. Pod čestný úspěch Bostonu se podepsal Pastrňák, jehož přihrávka do prostoru před brankou se odrazila do sítě od brusle Patrice Bergerona.

Skóre v Nashvillu otevřel ve 23. minutě Philip Tomasino, poté ale už dávali branky jen hráči Vancouveru. Ještě ve druhé třetiny překonal Ritticha, který chytal v novém kalendářním roce poprvé, z dorážky Elias Pettersson. Na začátku poslední části se prosadil tečí Brock Boeser a po chybě domácí obrany zvýšil zblízka Juho Lammikko.

Čtyřmi asistencemi režíroval Johnny Gaudreau výhru Calgary 5:1 nad Floridou. V dresu kanadského týmu plnil roli náhradního gólmana Daniel Vladař, na straně poražených si připsal dva záporné body Radko Gudas.

Florida opustila po prohře první místo v NHL, v čele ji vystřídala Tampa Bay, která zvítězila i bez zraněného Ondřeje Paláta 6:4 na ledě Los Angeles. Hlavním strůjcem úspěchu byl obránce Victor Hedman, který strávil na ledě 32 a půl minuty a podílel se na třech gólech (2+1). Švédský bek svou druhou trefou v utkání zlomil v 51. minutě nerozhodný stav 3:3. Obhájce Stanleyova poháru hrál jen se čtyřmi obránci, protože Erika Černáka a Jana Ruttu nepustila do hry zranění.

Philadelphia podlehla doma New Yorku lslanders 3:4 po nájezdech a připsala si devátou prohru v řadě. Rozstřel trval devět kol a měl jediného úspěšného střelce - Olivera Wahlstroma.

.

Výsledky NHL
Calgary - Florida 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 37. a 47. Monahan, 4. Andersson, 12. Coleman, 44. M. Tkachuk - 33. S. Bennett. Střely na branku: 31:29. Diváci: 9639. Hvězdy zápasu. 1. J. Gaudreau, 2. M. Tkachuk, 3. Monahan (všichni Calgary).
Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 23. Tomasino - 28. E. Pettersson, 44. Boeser, 53. Lammikko. Střely na branku: 32:24. David Rittich odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 16.676. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. E. Petterson (oba Vancouver), 3. Tomasino (Nashville).
Philadelphia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. J. van Riemsdyk, 34. Konecny, 45. Giroux - 3. Salo, 34. Josh Bailey, 56. Cizikas, rozhodující sam. nájezd Wahlstrom. Střely na branku: 34:31. Diváci: 16 362. Hvězdy zápasu: 1. Wahlstrom, 2. Varlamov, 3. Salo (všichni NY Islanders).
Boston - Carolina 1:7 (1:5, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Bergeron (Pastrňák) - 7. a 12. Kotkaniemi, 4. T. Teräväinen, 17. Jarvis, 17. Stepan, 44. Slavin, 48. A. Svečnikov. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Kotkaniemi, 3. T. Teräväinen (všichni Carolina).
Ottawa - Buffalo 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 28. Batherson - 13. Cozens, 51. Jankowski, 60. Tuch. Střely na branku: 44:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Houser (Buffalo), 2. Chabot (Ottawa), 3. Tuch (Buffalo).
Washington - Winnipeg 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 17. Ovečkin, 25. Orlov, 45. Protas, 61. Wilson - 2. Connor, 3. Perfetti, 59. Dubois. Střely na branku: 31:33. Vítek Vaněček odchytal celý zápas, inkasoval tři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Protas (oba Washington), 3. Connor (Winnipeg).
Dallas - Montreal 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky: 37. Peterson, 44. Seguin, 59. Pavelski - 28. a 43. Dvorak, 28. Pezzetta, 42. Toffoli, 45. J. Anderson. Střely na branku: 51:22. Diváci: 17 769. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Dvorak, 3. Toffoli (všichni Montreal).
Los Angeles - Tampa Bay 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky: 29. Lizotte, 32. Iafallo, 37. Kalijev, 60. Danault - 14. a 51. Hedman, 34. Kučerov, 35. Bellemare, 56. M. Joseph, 58. Stamkos. Střely na branku: 36:25. Diváci: 15 128. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Lizotte (Los Angeles).