Winnipeg - Anaheim 2:3Pavelec si třetí výhru v řadě nepřipsal, Kindl asistoval

New York

Potřetí v řadě nastoupil v bráně Winnipegu, a potřetí inkasoval tři góly. Oproti předcházejícím dvěma utkáním, ale český brankář Ondřej Pavelec se svým týmem výhru neslavil. Tryskáči prohráli s Anaheimem 2:3. Ani asistence obránce Floridy Jakuba Kindla nestačila Panterům k vítězství v souboji s Arizonou. Kojoti na domácím ledě uspěli 3:2 v prodloužení. Útočník Panthers Jaromír Jágr tentokrát nebodoval.

Ondřej Pavelec (31) v bráně Winnipegu inkasuje gól v zápase proti Anaheimu.

Devětadvacetiletý gólman, který po návratu z farmy vychytal výhry nad Arizonou a St. Louis, si proti Anaheimu připsal 24 zákroků. Jeho tým vedl od 3. minuty 1:0, v 5. minutě ho však překonal ve vlastním oslabení Logan Shaw a za další minutu a půl otočil skóre Rickard Rakell. Ve 49. minutě zvýšil na 3:1 v přesilové hře Ryan Getzlaf a Jets už pak stihli pouze snížit.

„Myslím, že jsme nehráli špatně. Někdy skóre není dobrý ukazatel. Přestože jsme prohráli, neznamená to, že jsme propadli. Naopak, spoustu věcí jsme udělali dobře," řekl po střetnutí útočník Jets Blake Wheeler.

„V utkání jsme měli problém, že jsme často hráli v oslabení, ale myslím, že i přesto jsme našli způsob, jak zvítězit," pravil brankář Anaheimu Jonathan Bernier, který narážel na osm vyloučených hráčů Ducks.

Kindlův příspěvek nepomohl

Český obránce zaznamenal čtvrtou asistenci v sezóně v 15. minutě, kdy jeho střelu od modré čáry dorazil do sítě Trocheck a dostal hosty do vedení 1:0. Ve 23. minutě však domácí dvěma trefami v rozmezí pouhých 12 sekund skóre otočili, když střelami z dálky překonali Luonga Fischer a White.

O čtyři minuty později vyrovnal Sgarbossa a ve zbytku základní hrací doby už branka nepadla. O vítězství Kojotů, kteří přestříleli soupeře v poměru 42:25, nakonec rozhodl v první minutě nastaveného času Rieder.

Znovu se tak potvrdilo, že Florida nadstavbové fáze zápasů v letošní sezóně nezvládá. Jágr a spol. prohráli osmé z posledních deseti utkání, které skončilo po šedesáti minutách nerozhodně.

Český veterán se tentokrát bodově neprosadil. Za celé utkání vyprodukoval dvě střely na bránu.

Hned čtyřikrát se do střelecké listiny zapsal útočník San Jose Marleau. Všechny své zásahy stihl vměstnat do závěrečné dvacetiminutovky v utkání proti Coloradu a výrazně se podílel na vítězství Žraloků 5:2.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Pirri, 34. Puempel, 47. Zuccarello - 39. Nolan, 60. Clifford. Střely na branku: 17:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Puempel (všichni Rangers).
Washington - Carolina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 12. a 29. Orlov, 18. Justin Williams, 39. Kuzněcov, 54. Oshie, 58. Eller - 5. J. Staal. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Burakovsky, 3. Alzner (všichni Washington).
Arizona - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Fischer, 23. White, 61. Rieder - 15. Trocheck (Kindl), 27. Sgarbossa. Střely na branku: 42:25. Diváci: 10.042. Hvězdy zápasu: 1. Rieder, 2. White, 3. Chychrun (všichni Arizona).
Winnipeg - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Copp, 53. Ehlers - 5. Shaw, 6. Rakell, 49. Getzlaf. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg).
Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 31. Iginla, 52. Martinsen - 43., 46., 51. a 57. Marleau, 20. Burns. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.803. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Couture (všichni San Jose).
Toronto - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. a 43. Kadri, 19. Marner, 37. Hyman. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.043. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Marner (všichni Toronto).