Detroit - Toronto 7:10Neskutečná přestřelka v NHL. V Detroitu padlo sedmnáct branek, vidět byli i Češi

Pořádné gólové hody byly k vidění ve slavné zámořské NHL. Bitva Detroitu s Torontem nabídla hned sedmnáct branek a vědět o sobě dali i čeští hokejístě. Obránce Filip Hronek z Detroitu, jenž nakonec prohrál 7:10, zapsal poprvé v NHL do statistik gól a tři asitence. V barvách vítězů Ondřej Kaše a David Kämpf zaznamenali dva kanadské body za gól a asistenci. Jedno áčko si připsal do statistik i David Pastrňák, jehož Boston vyhrál na ledě San Jose 3:1.

Křídelník Toronta Maple Leafs Ondřej Kaše (25) slaví svůj gól se spoluhráčem Justinem Hollem (3) na ledě Detroitu.

Chodit na NHL se prostě vyplatí. Že budou v Detroitu padat góly, to se dalo čekat, ale že jich bude sedmnáct, to muselo být překvapení pro všechny. Tohle byla podívaná pro hokejové fajnšmekry. Hosté z Toronta vedli po první třetině 3:1. Už ve čtvrté minutě přihrál na úvodní gól utkání Kaše, třetí zásah zaznamenal pro změnu jeho krajan Kämpf. U jediného zásahu Red Wings pro změnu asistoval Filip Hronek.

Ještě lépe vyšla hostům prostřední část hry. Tam se blýskl hattrickem útočník Marner, jenž nakonec končil utkání se čtyřmi vstřelenými góly a dvěma asistencemi navrch. Hráči Maple Leaf tak měli před závěrečnou částí hry k dobru slibné vedení 7:2.

Gólový uragán pokračoval i ve třetí třetině. Během pěti minut dali domácí tři branky, Hronek dal jednu z nich a na další dvě přihrál. Toronto se snažilo zastavit kanonádu výměnou gólmanů a do akce se tak dostal i náhradník Petr Mrázek. Brankové hody ale pokračovaly. a Mrázek lovil puk ze sítě už po 39 sekundách, domácí v tu chvíli prohrávali už jen 6:7.

Hosté si ale nakonec výhru vzít nenechali. V 51. minutě jim za stavu 7:8 dal větší klid gólem Ondřej Kaše, jemuž nabíjel jeho krajan Kämpf. Chvíli před koncem pak pečetil výsledek Marner. "Už jsem měl několikrát šanci na hattrick, ale až doteď se mi to nedařilo a zůstal jsem na dvou gólech. Když jsem dal třetí branku, snažil jsem se zůstat nad věcí, ale nebudu lhát, byl to úžasný pocit," řekl Marner, který si stanovil i nové maximum v počtu bodů v jednom utkání.

Hronek nastupuje v NHL ve čtvrté sezoně a před utkáním s Torontem zažil v soutěži dva tříbodové večery, ve kterých si loni proti Carolině a v prosinci 2019 proti Winnipegu připsal shodně gól a dvě přihrávky. Český bek zaznamenal poprvé i tři asistence v jednom zápase NHL. Sezonní statistiky si vylepšil na 5+23 a v produktivitě obránců je ve třetí desítce.

Pastrňák asistoval u výhry

V dresu Bostonu bylo na ledě San Jose nejvíce vidět duo Marchand - Bergeron. Prvně jmenovaný dal dva góly Bruins a přidal jednu asistenci, Bergeron skóroval jednou. Do statistik se zapsal ale i Čech David Pastrňák a to asistencí u gólu na 3:1.  Boston vyhrál čtvrté utkání v NHL v řadě.

Hokejisté Floridy sice vyslali na branku Edmontonu 47 střel, stejně však v utkání NHL prohráli s Edmontonem 3:4. Hattrickem k tomu Olejářům pomohl zkušený útočník Derek Ryan.

Philadelphia zvítězila nad Washingtonem těsně 2:1. Český hokejista Michal Kempný se v dresu Capitals neprosadil, jednou vypálil a odehrál necelých třináct minut. V brance poražených opět nestál zraněný gólman Vítek Vaněček.

Skromné gólové menu servírovali svým fanouškům Tučňáci v duelu s Rangers. Penguins stačila k vítězství jediná trefa, kterou obstaral ve třetí části hry v přesilovce Rus Jevgenij Malkin.

Dominik Simon v dresu vítězů odehrál osm minut, nastoupil ve čtvrtém útoku a k ohrožení branky soupeře se nedostal. Nemocný Filip Chytil za Rangers nehrál.

Steven Stamkos nastoupil poprvé v utkání pod širým nebem a třemi body (1+2) včetně vítězného gólu z 52. minuty se zasloužil o výhru Tampy Bay 3:2 v Nashvillu. Z vítězství se radovali i čeští hráči Ondřej Palát s Janem Ruttou, na druhé straně zůstal gólman David Rittich na střídačce.

Zápas se uskutečnil na Nissan Stadium, kde je doma tým amerického fotbalu Tennessee Titans, a sledovalo jej téměř sedmdesát tisíc lidí. "Panovala úžasná atmosféra. Počasí nám vyšlo perfektně, led byl v dobrém stavu. Byla to skvělá zkušenost a všechno bylo vynikající, až na výsledek," řekl autor jedné branky Nashvillu Filip Forsberg. "Bojovalo se celý zápas, každý dal po dvou gólech v přesilovkách. Rozhodla ta (Stamkose) při hře pět na pět," upřesnil.

Výsledky zápasů NHL:
Florida - Edmonton 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 17. a 56. Barkov, 12. Lundell - 11., 28. a 40. D. Ryan, 31. Draisaitl. Střely na branku: 47:22. Diváci: 15.628. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Koskinen (oba Edmonton), 3. Barkov (Florida).
Philadelphia - Washington 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Giroux, 19. Atkinson - 27. Oshie. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.276. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Oshie (Washington).
Pittsburgh - NY Rangers 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Malkin. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Šesťorkin (NY Rangers).
Ottawa - Montreal 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 22. White - 17. a 35. Lehkonen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 9958. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen (Montreal), 2. White (Ottawa), 3. Hammond (Montreal).
Nashville - Tampa Bay 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Jeannot, 53. F. Forsberg - 21. B. Point, 27. Kučerov, 52. Stamkos. Střely na branku: 28:33. Diváci: 68.619. Hráno na Nissan Stadium v Nashvillu. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Saros (Nashville).
Detroit - Toronto 7:10 (1:3, 1:4, 5:3)
Branky: 11. a 48. Raymond (na první Hronek), 34. Gagner, 41. Hronek, 43. Rowney (Hronek), 45. Veleno (Hronek), 46. Rasmussen - 21., 25., 30. a 56. Marner, 4. Nylander (Kaše), 7. Bunting, 12. Kämpf, 39. Matthews, 48. Michejev, 51. Kaše (Kämpf). Střely na branku: 33:39. Petr Mrázek odchytal za Toronto 15:18 minuty, inkasoval dva góly z osmi střel a úspěšnost zásahů měl 75 procenta. Diváci: 18.791. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Raymond (Detroit).
Calgary - Minnesota 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
Branky: 11. a 60. Toffoli, 12. a 59. M. Tkachuk, 18. Gudbranson, 37. Mangiapane, 40. Coleman - 2. F. Gaudreau, 54. Bjugstad, 55. Kaprizov. Střely na branku: 35:25. Diváci: 9639. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Toffoli, 3. Gudbranson (všichni Calgary).
Vegas - Colorado 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Stephenson, 9. Marchessault - 8. Burakovsky, 46. Compher, 47. MacKinnon. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.333. Hvězdy zápasu. 1. Marchessault, 2. Brossoit (oba Vegas), 3. Compher (Colorado).
San Jose - Boston 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 33. Meier - 15. a 44. Marchand, 60. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 16:37. Diváci: 17.260. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Reimer (San Jose), 3. McAvoy (Boston).
Los Angeles - NY Islanders 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 4. Danault, 8. Roy, 21. Byfield, 40. Lemieux, 60. Moore - 30. Lee, 59. Pageau. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Roy, 2. Määttä, 3. Danault (všichni Los Angeles).