NY Rangers - Tampa Bay 3:7Talentovaný Chytil se poprvé trefil, Kempný pálil v novém působišti

Filip Chytil, jeden z největších talentů českého hokeje, oslavil svůj premiérový zásah v NHL. V duelu s Tampou však jeho gól vítězství nepřinesl. Rangers i s Ondřejem Pavelcem v brance totiž podlehli Tampě vysoko 3:7. Svoji první trefu v dresu Washingtonu zapsal Michal Kempný, jehož Washington ale doma nestačil na Carolinu poměrem 1:4. Dvěma asistencemi na sebe upozornil také Ondřej Kaše, jeho Anaheim přetlačil v důležitém souboji Los Angeles v prodloužení.

Mladý český centr New Yorku Rangers Filip Chytil (72) oslavuje svůj první gól v NHL.

Osmnáctiletému Chytilovi stačilo na úvodní gól v nejslavnější soutěži světa pouhých pět utkání. V hodně divokém zápase s Tampou se forvard z Kroměříže dočkal v deváté minutě třetí třetiny, když byl nejrychleji u kotouče, který se od zadního mantinelu rychle odrazil zpátky před branku, kde už číhal účastník juniorského šampionátu z přelomu roku, který puk dorážel do odkryté branky.

Do utkání ho doprovodil zkušený český brankář Ondřej Pavelec, nevydařenou sezónu však nedokázal zlepšit ani v utkání s Blesky, a se šestii obdrženými góly ( sedmou branku přidali hosté v power play) bude chtít na souboj s jedním z lídrů soutěže, co možná nejrychleji zapomenout.

Spokojený byl po výměně ze Chicaga Michal Kempný a svoji pohodu dokázal přenést rychle i na ledovou plochu. Jeho krásná rána od modré otevřela ve druhé třetině gólový účet utkání. Český bek, který nastoupil v první obranně dvojici a kryl záda hvězdnému duu Ovečkin - Kuzněcov, byl však nakonec jediným úspěšným střelcem domácích v Capital One Areně.

Aktivnější hosté, kteří ještě živili hodně teoretickou naději na play off, otočili duel už v druhé části hry, když se do střelecké listiny zapsali dva „věrní" Justin Faulk a Derek Ryan, oba Američané totiž nikde jinde, než v Carolině nepůsobili. Porážku Capitals pak ještě stvrdila finská hvězdička Sebastian Aho a do prázdné branky také čtyřiadvacetiletý Brock McGinn.

Interesantní souboj o pozice na hraně play off shlédli diváci v domovské aréna Kačerů Honda Center, a vidět byl Ondřej Kaše. Dvě asistence a vítězství 2:1 po prodloužení přiblížilo Anaheim na pouhý bod od dnešního soupeře, a v napínavé koncovce si tým Randyho Carlyla znovu o něco polepšil. Kromě chomutovského odchovance vyčníval také gólman domácích John Gibson, který kryl 27 střel soupeře a byl jednou z ústředních postav celého zápasu.

Výsledky NHL
NY Islanders - Toronto 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 13. Beauvillier, 19. Boychuk, 31. B. Nelson, 47. Tavares - 17. Kadri, 28. Zajcev, 38. Marner, 43. J. Van Riemsdyk, 57. Matthews. Střely na branku: 33:32. Diváci: 13 018. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Beauvillier (NY Islanders)
NY Rangers - Tampa Bay 3:7 (1:0, 0:2, 2:5)
Branky: 15. Skjei, 49. Chytil, 57. Kreider - 24. a 42. Paquette, 43. a 59. Point, 25. Killorn, 41. J. T. Miller, 60. Girardi. Střely na branku: 31:50. Ondřej Pavelec odchytal za Rangers 59:29 minuty, inkasoval šest branek z 49 střel a úspěšnost zásahů měl 87,76 procenta. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. J. T. Miller, 3. Killorn (všichni Tampa Bay)
Washington - Carolina 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 23. Kempný - 24. D. Ryan, 32. Faulk, 55. Aho, 58. B. McGinn. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Faulk, 3. Darling (všichni Carolina)
Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 19. a 58. Andrighetto, 29. Barrie, 47. Rantanen, 49. Jost. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17 985. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Andrighetto, 3. Barrie (všichni Colorado)
Anaheim - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 37. N. Ritchie (O. Kaše), 65. Rakell (O. Kaše) - 7. Doughty. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 473. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Getzlaf, 3. N. Ritchie (všichni Anaheim)
Vegas - St. Louis 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. a 61. Marchessault, 7. W. Karlsson, 37. Neal - 3. Berglund, 17. B. Schenn, 47. Thorburn. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18 191. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. W. Karlsson, 3. Neal (všichni Vegas)