NY Rangers - New Jersey 3:1Útočník Chytil se trefil v NHL a Rangers slaví výhru

Český útočník Filip Chytil pomohl jedním gólem k výhře NY Rangers nad New Jersey (3:1). Chytil zaznamenal šestý zásah v sezoně a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Carolina s Martinem Nečasem v sestavě porazila Pittsburgh 3:2 v prodloužení, na domácím ledě uspěla i Tampa Bay, když s Ondřejem Palátem v útoku zvítězila nad Detroitem 3:1. Za poražené hráli Filip Hronek a jeho jmenovec Zadina.

Radost hokejistů NY Rangers po gólu, který vstřelil v utkání NHL s New Jersey Devils český útočník Filip Chytil (72).

Chytil se prosadil ve 29. minutě za stavu 1:1. Jeho spoluhráč Ryan Lindgren zachytil ve středním pásmu špatnou rozehrávku New Jersey, pronikl po levé straně do útočné třetiny a puk posunul pod sebe Chytilovi. Český útočník se trefil z kruhu k bližší tyči a skóroval potřetí v posledních devíti zápasech.

Výhru pojistil v 52. minutě Chris Kreider, který je s 36 zásahy třetím nejlepším střelcem soutěže.

Viktor Arvidsson rozhodl třetím gólem v utkání o výhře Los Angeles 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu. Švédský útočník otevřel ve 34. minutě skóre, v závěru základní hrací doby vyrovnal na 3:3 a čtvrtý hattrick v kariéře zkompletoval v čase 64:00 z úniku, ve kterém uspěl s bekhendovou kličkou. V prodloužení skóroval i na druhé straně Boone Jenner, ale gól byl kvůli ofsajdu odvolán.

Útočník Columbusu Jakub Voráček má v posledních 13 zápasech průměr přesně bod na utkání (1+12), ale tentokrát vyšel naprázdno.

Arvidssona napodobil Jason Robertson, který z úniku v prodloužení završil třígólový večer a zařídil Dallasu výhru 4:3 ve Winnipegu. Výstavní byla zejména jeho první trefa, ve které zamíchal puk před gólmanem Connorem Hellebuyckem a zasunul ho u pravé tyčky do prázdné branky.

Carolina na domácím ledě nerozehrála duel s Penguins dobře a po první třetině prohrávala 0:2. Ve druhé třetině však vrátil domácí do hry gólem Jordan Staal a stejný hráč nakonec poslal duel do prodloužení. Tam se po parádní souhře prosadil při přesilovce Svečnikov, který do sítě poslal zblízka puk vyražený gólmanem. Český útočník Martin Nečas se do statistik zapsal pouze dvouminutovým vyloučením.

Připravujeme dalši informace.

Výsledky NHL:
Buffalo - Minnesota 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)
Branky: 53. a 57. Skinner, 9. Mittelstadt, 27. Okposo, 59. Olofsson - 45. a 60. Kaprizov, 16. Hartman, 44. Fiala. Střely na branku: 38:33. Diváci: 8462. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Mittelstadt, 3. Dahlin (všichni Buffalo).
Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 27. B. Point, 51. Sergačov, 60. Stamkos - 34. Fabbri. Střely na branku: 38:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. Nedeljkovic (Detroit), 3. Elliott (Tampa Bay).
NY Rangers - New Jersey 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Zibanejad, 29. Chytil, 52. Kreider - 14. Hischier. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Šesťorkin, 3. Chytil (všichni NY Rangers).
Carolina - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. a 50. J. Staal, 64. A. Svečnikov - 5. Guentzel, 14. Crosby. Střely na branku: 42:24. Diváci: 19.023. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. A. Svečnikov, 3. Niederreiter (všichni Carolina).
Columbus - Los Angeles 3:4 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 36. Laine, 36. Bjorkstrand, 37. Danforth - 34., 57. a 64. Arvidsson, 44. D. Brown. Střely na branku: 29:43. Diváci: 15.778. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson (Los Angeles), 2. Kuraly, 3. Laine (oba Columbus).
Winnipeg - Dallas 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 34. a 53. Stastny, 42. Connor - 6., 40. a 65. Robertson, 56. Gurjanov. Střely na branku: 42:34. Hvězdy zápasu: 1. Robertson (Dallas), 2. Stastny, 3. Connor (oba Winnipeg).
Anaheim - Vegas 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)
Branky: 5. Silfverberg, 23. Deslauriers, 39. Zegras, 47. Terry - 24. a 27. Roy, 8. B. Hutton, 21. Marchessault, 30. Amadio. Střely na branku: 24:35. Diváci: 12.586. Hvězdy zápasu: 1. Roy, 2. Amadio (oba Vegas), 3. H. Lindholm (Anaheim).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.