Washington - Calgary 3:4 PPVladař v souboji českých gólmanů předčil Vaněčka, měl i asistenci

23. 10. 2021 22:22Aktualizováno 23. 10. 2021 22:53

Daniel Vladař v souboji českých gólmanů předčil v sobotním zápase NHL Víta Vaněčka. Hokejistům Calgary pomohl k výhře 4:3 ve Washingtonu 22 zákroky a navíc druhou asistencí na Lindholmův gól ve třetí minutě prodloužení. Elias Lindholm i s jeho pomocí završil hattrick a stal se první hvězdou zápasu.

Gólman Calgary Daniel Vladař maří šanci Jevgenije Kuzněcova z Washingtonu.Foto: Nick Wass, ČTK/AP

Zatímco Vladař úspěšně debutoval v dresu Calgary po letním přestupu z Bostonu, Vaněček se po první třetině poroučel z branky. Pustil za svá záda tři ze třinácti střel a po přestávce jeho úlohu převzal Ilja Samsonov. Ten držel dvě třetiny čisté konto a Washington vyrovnal.

Ve druhé třetině se poprvé v kariéře trefil v NHL slovenský obránce Martin Feherváry, svůj 735. gól si těsně před druhou pauzou připsal kapitán Capitals Alex Ovečkin. Samsonov pak inkasoval v prodloužení.

Vladař si z úspěšného večera odnesl i zážitek ze zápasové konverzace s Ovečkinem. "Snažil se mi dostat do hlavy. Celý zápas trousil 'Střílím na lapačku, střílím na lapačku'. A pak mířil na vyrážečku," popisoval reportérům český gólman.

Brankář Washingtonu Vítek Vaněček inkasuje gól z hole Eliase Lindholma z Calgary.Foto: Geoff Burke, Reuters

Ve druhém odpoledním duelu předvedli hokejisté New York Rangers velký obrat na ledě Ottawy. V posledních necelých šesti minutách otočili z 0:2 na 3:2. Útočník Filip Chytil se bodově neprosadil.

Washington - Calgary 3:4 v prodl. (0:3, 3:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. Kuzněcov, 28. Feherváry, 39. Ovečkin - 11., 18. a 63. Lindholm (na třetí Vladař), 10. Mangiapane. Střely na branku: 25:27. Vítek Vaněček odchytal za Washington 20 minut, inkasoval 3 góly ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 76,9 procenta. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Feherváry, 3. Mangiapane.
Ottawa - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 1. Paul, 42. Norris - 55. a 58. Kreider, 56. Lindgren. Střely na branku: 28:26. Diváci: 11.167. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Paul, 3. Georgijev (NY Rangers).

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část Los Angeles Los Angeles Kings - Calgary Flames Calgary Los Angeles - Calgary 2 : 3
Dnes základní část Dallas Dallas Stars - Columbus Blue Jackets Columbus Dallas - Columbus 3 : 2
Dnes základní část Nashville Nashville Predators - Boston Bruins Boston Nashville - Boston 0 : 2
Dnes základní část Minnesota Minnesota Wild - New Jersey Devils New Jersey Minnesota - New Jersey 5 : 2
Dnes základní část NY Islanders New York Islanders - San Jose Sharks San Jose NY Islanders - San Jose 1 : 2 pp
Dnes základní část Washington Washington Capitals - Chicago Blackhawks Chicago Washington - Chicago 3 : 4 sn
20211203T01 : 00:00+0000
Washington vs. Chicago
Washington
Chicago
Dnes základní část Tampa Bay Tampa Bay Lightning - St. Louis Blues St. Louis Tampa Bay - St. Louis 4 : 2
Dnes základní část Montreal Montreal Canadiens - Colorado Avalanche Colorado Montreal - Colorado 1 : 4
Dnes základní část Florida Florida Panthers - Buffalo Sabres Buffalo Florida - Buffalo 7 : 4
Dnes základní část Carolina Carolina Hurricanes - Ottawa Senators Ottawa Carolina - Ottawa 2 : 3

Centrální divize
1 Minnesota Minnesota 23 11 3 2 1 0 6 88 : 68 33
2 St. Louis St. Louis 23 10 0 2 1 1 9 77 : 66 26
3 Dallas Dallas 21 8 3 1 1 1 7 60 : 58 26
4 Colorado Colorado 20 11 0 1 0 1 7 80 : 65 25
5 Nashville Nashville 23 9 2 1 0 1 10 64 : 65 25
6 Winnipeg Winnipeg 21 8 0 1 2 2 8 55 : 59 22
7 Chicago Chicago 22 5 1 2 0 2 12 49 : 70 18
8 Arizona Arizona 23 4 1 0 2 0 16 42 : 82 12