San Jose - Calgary 2:4Vladař vychytal hokejisty San Jose, Matthews vylepšil klubový rekord

Český brankář Daniel Vladař jednatřiceti zákroky pomohl Calgary k výhře 4:2 nad San Jose. Toronto i díky dvěma trefám Austona Matthewse zdolalo Dallas 4:3 v prodloužení, americký kanonýr potvrdil pozici nejlepšího střelce sezony NHL a navíc stanovil nový klubový rekord Maple Leafs.

Hokejisté Chicaga nestačili na Seattle

Vladař se v brance Flames představil po devíti zápasech, které strávil na střídačce, a předvedl spolehlivý výkon. Několika zákroky se vytáhl i proti kanonýrovi San Jose Timu Meierovi.

Matthews kraluje střelcům s 56 góly. V klubových tabulkách překonal Ricka Vaivea, který v sezoně 1981/82 vstřelil 54 branek. "Znamená to pro mě opravdu hodně, je velká čest řadit se po bok takto velkých hráčů. Jsem rád, že jsem se na takovou metu dostal, ale ještě nekončím. Jako tým chceme dosáhnout něčeho velkého," uvedl Matthews.

"Auston nemá limity. "Gratuluji mu a jsem rád, že můj rekord překonal zrovna on. Rekordy jsou přece zaznamenávány kvůli tomu, aby byly překonány," řekl Vaive.

Hokejisté Chicaga podlehli Seattlu 0:2 a prohráli šestý zápas za sebou. Dominik Kubalík odehrál za Blackhawks jedenáct a půl minuty. Tým Kraken v první třetině přestřílel domácí 17:3, ale branky se dočkal až po 47 vteřinách druhé části zásluhou Alexandera Wennberga. Výhru Seattlu pojistil minutu a půl před koncem zápasu druhý nejlepší týmový střelec v sezoně Jordan Eberle.

"Pokaždé se nepovede vstřelit šest gólů, musíme proto zvládat zápasy i defenzivou a to se nám dnes povedlo. Předvedli jsme výborný výkon," chválil tým brankář Philipp Grubauer, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

New Jersey prohrálo popáté v řadě. Devils v souboji dvou nejhorších celků Východní konference nestačili na Montreal. Bodově se při výhře 7:4 zaskvěla třetí obranná dvojice Canadiens, která se postarala o dva góly a čtyři asistence.

Carolina zdolala Buffalo 5:3 a počtvrté v řadě se probojovala do play off. Hokejisté Sabres naopak stanovili nelichotivý rekord soutěže, ve vyřazovací části budou chybět pojedenácté za sebou. Útočník Martin Nečas odehrál za Hurricanes patnáct minut.

Nebodoval Filip Chytil při výhře NY Rangers 3:0 nad Pittsburghem, ani Jakub Voráček, jenž s Columbusem nestačil na Philadelphii (1:4).

Výsledky NHL:
Ottawa - Nashville 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 36. M. Joseph, 45. Norris - 9. Duchene, 48. Jeannot, 53. Johansen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 12.103. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Duchene (oba Nashville) 3. Norris (Ottawa).
New Jersey - Montreal 4:7 (1:3, 1:1, 2:3)
Branky. 8. Tatar, 35. Greer, 42. Ty Smith, 51. Bratt - 5. Suzuki, 7. Evans, 14. Caufield, 37. Armia, 42. Ch. Wideman, 42. Dvorak, 54. Clague. Střely na branku: 37:26. Diváci: 10.435. Hvězdy zápasi: 1. Dvorak, 2. Ch. Wideman, 3. Clague (všichni Montreal).
NY Rangers - Pittsburgh 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 21. Vatrano, 30. Panarin, 60. Dryden Hunt. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16.694. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Vatrano, 3. Panarin (všichni NY Rangers).
Carolina - Buffalo 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky. 25. a 52. Aho, 46. a 60. J. Staal, 37. T. Teräväinen - 4. Tage Thompson, 7. Tuch, 26. V. Olofsson. Střely na branku: 32:21. Diváci: 15.639. Hvězdy zápasu: 1. J Staal, 2. Aho, 3. Svečnikov (všichni Carolina).
Dallas - Toronto 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 10. Seguin, 46. J. Klingberg, 58. Pavelski - 39. a 63. Matthews, 8. W. Nylander, 51. Rielly. Střely na branku: 18:41. Diváci: 18.012. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Rielly(oba Toronto), 3. Seguin (Dallas).
Chicago - Seattle 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 21. Wennberg, 59. Eberle. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.677. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Wennberg, 3. Eberle (všichni Seattle).
San Jose - Calgary 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Bonino, 46. Couture - 34. a 60. E. Lindholm, 8. M. Tkachuk, 20. T. Lewis. Střely na branku: 33:41. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 11.426. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. M. Tkachuk, 3. Hanifin (všichni Calgary).
Arizona - Vancouver 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 28. N. Schmaltz - 4. a 45. Chiasson, 21. a 22. Horvat, 32. Elias Pettersson. Střely na branku: 29:32. Diváci: 9679. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Chiasson, 3. Elias Pettersson (všichni Vancouver).
Los Angeles - Edmonton 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 23. T. Moore, 47. Arvidsson - 4. McDavid, 36. Foegele, 45. Bouchard. Střely na branku: 32:30. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Bouchard (Edmonton), 2. T. Moore (Los Angeles), 3. McDavid (Edmonton).