Boston - Columbus 7:2Voráček a Hertl se trefili, z bodujících Čechů se ale radovali jen Pastrňák a Zacha

New York

České góly k výhrám nevedly. Jakub Voráček v pokračování NHL vstřelil jedinou branku Philadelphie, která prohrála poprvé po sedmi zápasech, a to 1:4 s Los Angeles. Voráček je třetí v ligovém bodování. Rovněž Tomáš Hertl gólem nezabránil porážce San Jose v Edmontonu 3:5. Zato David Pastrňák, který bodoval podvanácté v řadě, se asistencí podílel na výhře Bostonu 7:2 nad Columbusem. I Pavel Zacha přihrávkou dopomohl k triumfu New Jersey 5:3 proti Anaheimu.

Jakub Voráček (93) z Philadelphie před brankářem Los Angeles Jonathanem Quickem (32).

Obránce Alec Martinez a centr Trevor Lewis zařídili Kings po sedmnácti minutách hry dvoubrankové vedení. Flyers se do konce třetiny v přesilové hře povedlo snížit. Zblokovaná střela kapitána Claudea Girouxa se odrazila na pravý kruh k Voráčkovi, který ranou z první překonal brankáře Jonathana Quicka.

Na víc se však Philadelphia nezmohla. První výhru Kings po čtyřech utkáních pojistili v závěrečné dvacetiminutovce Adrian Kempe a Tyler Toffoli.

Kladenský rodák Voráček se naposledy prosadil 22. listopadu. Za 33 zápasů zaznamenal 41 bodů - 8 gólů a 33 asistencí. Je nejlepším nahrávačem soutěže. V celkové klasifikaci před ním jsou jen Kučerov (23+23) a Stamkos (12+31), oba z Tampy.

Jednatřicetiletý Quick, který byl zvolen první hvězdou duelu, zastavil 36 střel. "Chytal výborně," vyzdvihl Quickův výkon Voráček. "Byl to vyrovnaný zápas, ale oni nedělali chyby. Měli jsme pár slušných šancí, zejména ve druhé třetině, ale nevyužili jsme přesilovky, kvůli kterým jsme prohráli," dodal osmadvacetiletý útočník.

Hertl ve druhé třetině korigoval vedení Edmontonu na 2:3, a to střelou zápěstím, kterou ještě lehce tečoval zadák Oilers Kris Russell. Také Hertl zaznamenal svůj osmý gól v sezóně. V závěrečné části ale domácí druhé vítězství v řadě nepustili.

Pastrňák, který v posledních 12 zápasech zaznamenal 14 bodů,  při hladké výhře Bostonu asistoval u šesté branky, kterou vstřelil Patrice Bergeron.

Jejich tým těžil v velké převahy. Od první třetiny bylo jasné, jakým směrem se zápas bude ubírat. Bruins poprvé v sezóně nastříleli sedm branek, útočníci Danton Heinen a Jake DeBrusk si statistiky vylepšili o gól a dvě nahrávky. David Krejčí nehrál kvůli problémům v horní části těla.

Colorado porazilo Pittsburgh 4:2. Penguins neuspěli ve čtvrtém z uplynulých pěti zápasů. Dvěma góly se o to zasloužil bek Tyson Barrie.

New Jersey prohrávalo 0:2 a 1:3. O třetí trefu Anaheimu se proti svému bývalému týmu postaral parádní akcí střední útočník Adam Henrique, který do kalifornského týmu zamířil na konci listopadu spolu s Josephem Blandisim, opačným směrem putoval obránce Sami Vatanen. Henrique si v 32. minutě ve středním pásmu obloučkem obhodil právě Vatanena, dostal se před něho a sólovou akci vyšperkoval bekhendovým zakončením.

Devils ale v závěru druhé části díky druhé brance Milese Wooda v zápase po přihrávce Zachy snížili a načali velký obrat. V poslední třetině ho dokonali třemi góly, na nichž se přihrávkami podílel centr Brian Boyle. O dvě trefy se postaral Stefan Noesen.

Výsledky NHL:
Boston - Columbus 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)
Branky: 15. Marchand, 29. Backes, 32. McAvoy, 53. Heinen, 56. Krug, 58. Bergeron (Pastrňák), 59. DeBrusk - 49. Anderson, 60. Jones. Střely na branku: 45:18. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Heinen, 2. McAvoy, 3. DeBrusk (všichni Boston).
New Jersey - Anaheim 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky: 29. a 39. Wood (na druhou Zacha), 56. a 60. Noesen, 46. Bratt - 7. Getzlaf, 11. Silfverberg, 32. Henrique. Střely na branku: 34:24. Diváci: 16 514. Hvězdy utkání: 1. Noesen, 2. Wood, 3. Bratt (všichni New Jersey).
Edmonton - San Jose 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 19. a 60. Strome, 15. Letestu, 27. Nugent-Hopkins, 49. Maroon - 7. Pavelski, 29. Hertl, 52. Sörensen. Střely na branku: 29:21. Diváci: 18 347. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins, 2. Strome (oba Edmonton), 3. Burns (San Jose).
Colorado - Pittsburgh 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 6. a 26. Barrie, 39. Compher, 59. Rantanen - 11. Ruhwedel, 42. Malkin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15 824. Hvězdy utkání: 1. Barrie, 2. Varlamov, 3. Andrighetto (všichni Colorado).
Philadelphia - Los Angeles 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Voráček - 6. Martinez, 17. Lewis, 45. Kempe, 56. Toffoli. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19 617. Hvězdy utkání: 1. Quick, 2. Doughty, 3. Lewis (všichni Los Angeles).