Pittsburgh - Philadelphia 2:4Voráček opět skóroval a Flyers porazili Penguins

Hokejisté Philadelphie přehráli v NHL rivaly z Pittsburghu 4:2. Gólem a asistencí k tomu přispěl český útočník Jakub Voráček. Jednou přihrávkou se na zisku bodu při prohře 3:4 v prodloužení s Winnipegem podílel forvard New Jersey Pavel Zacha. Bod za asistenci měl také David Pastrňák, jeho Boston však podlehl Detroitu 2:4.

Jakub Voráček přijímá gratulace od spoluhráčů po gólu proti Penguins

Flyers zvítězili poprvé od pondělního vyhazovu generálního manažera Rona Hextalla. Vedle něj skončil v klubu i jeho asistent Chris Pryor a druhý kouč Gord Murphy.

Hostém přitom nezačali dobře, už v první minutě poslal Penguins do vedení Sidney Crosby, o pět minut později sice skóre srovnal Travis Konecny, ve druhé části ale šel Pittsburgh po zásahu Rileyho Sheahana opět do vedení.

Tentokrát Flyers odpověděli bleskově. Voráček nabíjel, Claude Giroux pálil – 2:2. Podobně rychle jako Crosby v první se ve třetí třetině prosadil Dale Weise. Penguins už ale nedokázali odpovědět, na konečných 4:2 upravil skóre gólem do prázdné branky Voráček, trefil se podruhé za sebou. Spolehlivý výkon v obraně vítězů podal Radko Gudas, zblokoval tři střely a připsal si pět srážek.

Čtyřiadvacetiletý brankář Philadelphie Anthony Stolarz, který nehrál většinu minulé sezony kvůli operaci menisku, si připsal v NHL první výhru po téměř dvou letech. Potřeboval na ni 30 zákroků.

V utkání Bostonu a Detroitu Pastrňák skvělou přihrávkou uvolnil Ryana Donata, který střelou zápěstím z mezikruží vyrovnal na začátku třetí třetiny na 2:2.

Nerozhodný stav zlomil v 52. minutě Frans Nielsen a první výhru Red Wings v Bostonu od roku 2013 pojistil při powerplay Gustav Nyquist. Pastrňák si z utkání odnesl dva záporné body.

Hertl s Radilem vyšli naprázdno

Do půlky zápasu drželi hokejisté San Jose krok s domácí Ottawou, poté však Sharks na svého soupeře nestačili a v sestavě s Tomášem Hertlem a Lukášem Radilem podlehli vysoko 2:6. Porážku musel skousnout i hvězdný obránce Erik Karlsson, jenž se do Ottawy podíval poprvé od svého přesunu k Sharks.

Po bezbrankové první třetině poslal Senátory do vedení v 28. minutě Dzingel, hosté dokázali o dvě minuty později díky Thortonově přesné střele v přesilové hře vyrovnat.

Rozhodující úder si Ottawa schovala do druhé poloviny druhé třetiny. Vedení vrátil domácím v 33. minutě Harpur, o 49 sekund později zvyšoval Boedker.

Ve třetí třetině Ottawa vývoj zápasu v klidu kontrolovala, na tříbrankový rozdíl zvýšil v 45. minutě Stone z přesilové hry, pátý gól přidal při power play hostů Paajarvi. Hosté si připsali dvě minuty před koncem ještě jeden zásah díky Goodrowovi, poslední slovo však měl domácí Ryan. Ottawa tak slaví třetí výhru v řadě.

Zacha pomohl Devils k bodu

Až do 56. minuty utkání New Jersey na svém ledě s Winnipegem prohrávalo 1:3, pak ale Zacha v přesilovce začal akci, na jejímž konci byl z pravého kruhu skórující Jesper Bratt. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby pak po velkém závaru před brankou na 3:3 srovnal Taylor Hall.

Vyrovnání nakonec Devils pomohlo k zisku jednoho bodu. 17 vteřin před koncem prodloužení totiž vítězství Jets zařídil Mark Scheifele. Zacha v utkání bodoval po čtyřzápasovém půstu.

Maple Leafs mají formu a vyhlíží Nylandera

Toronto porazilo Minnesotu 5:3, ta prvně v sezoně ztratila tři utkání po sobě. Rozdílovou branku dal v utkání Nazem Kadri, jenž skóroval tři minuty před koncem základní hrací doby. Dvakrát v zápase skóroval Zach Hyman

Hokejisté Maple Leafs vyhráli čtvrtý duel v řadě a osmý z posledních deseti. Všechny v organizaci navíc hřeje, že švédský talent William Nylander na poslední chvíli podepsal s klubem kontrakt a brzy by se měl připojit k mužstvu. Dosud zmeškal 26 duelů. Dvaadvacetiletý útočník si vydělá průměrně 6,9 milionu dolarů po dobu šesti let.

Generální manažer Kyle Dubas musel především vymyslet, jak se klub vejde do platového stropu. "Pracovali jsme na tom společně a jsme moc rádi, že to vyšlo. Mluvil jsem s Williamem během celého toho procesu často. Vím, že je teď velice šťastný," řekl Dubas.

Hokejisté New Yorku Islanders hráli po třech a půl letech zápas v Nassau Coliseum, která prošla rekonstrukcí, a premiéru ozdobili výhru 3:2 nad Columbusem. "Byl to hodně emotivní zápas. Hráli jsme hodně do těla, byli jsme rychlí a gólman podal jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Celou dobu jsme měli za sebou fanoušky. Mám z toho husí kůži," uvedl Casey Cizikas, který ve třetí třetině dokonal obrat z 0:2.

NHL:
Ottawa - San Jose 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky: 28. Dzingel, 33. Harpur, 34. Boedker, 45. Mark Stone, 55. Pääjärvi, 60. B. Ryan - 30. J. Thornton, 58. Goodrow. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17.531. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. C. Anderson, 3. Chabot (všichni Ottawa).
Vancouver - Dallas 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Horvat - 51. Jamie Benn, 57. A. Radulov. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.387. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Nilsson (Vancouver), 3. A. Radulov (Dallas).
Boston - Detroit 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 20. Backes, 46. Donato (Pastrňák) - 26. Bertuzzi, 38. D. Larkin, 52. Nielsen, 60. Nyquist. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. T. Rask (Boston).
Montreal - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. a 20. S. Weber, 23. a 26. Lehkonen, 51. Tatar - 29. Vesey, 35. R. Strome. Střely na branku: 41:22. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Lehkonen, 3. Tatar (všichni Montreal).
Florida - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Vatrano, 11. Barkov, 23. Huberdeau, 29. Dadonov - 12. Killorn, 33. Joseph, 39. Kučerov, 52. Paquette, 64. B. Point. Střely na branku: 27:39. Diváci: 12.361. Hvězdy zápasu: 1. B. Point (Tampa Bay), 2. Huberdeau (Florida), 3. Kučerov (Tampa Bay).
New Jersey - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. Marcus Johansson, 56. Bratt (Zacha), 59. T. Hall - 25. a 65. Scheifele, 51. Morrissey, 54. Copp. Střely na branku: 39:38. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Brossoit (oba Winnipeg), 3. Bratt (New Jersey).
NY Islanders - Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 32. A. Lee, 36. Beauvillier, 48. Cizikas - 27. Hännikäinen, 29. Dubois. Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. A. Lee, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).
Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 1. Crosby, 26. Sheahan - 6. Konecny, 27. Giroux (Voráček), 41. Weise, 60. Voráček. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Konecny (Philadelphia).
Minnesota - Toronto 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 20. E. Staal, 26. Greenway, 50. Zucker - 35. a 60. Hyman, 7. Matthews, 13. Ennis, 57. Kadri. Střely na branku: 41:23. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Toronto), 2. Zucker (Minnesota), 3. Marner (Toronto).
Nashville - Chicago 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Fiala, 4. Tolvanen, 5. R. Johansen, 14. C. Smith, 58. Watson - 13. Saad, 34. Anisimov. Střely na branku: 30:21. Diváci: 17.548. Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen, 2. Fiala, 3. C. Smith (všichni Nashville).
Arizona - St. Louis 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 13. Chychrun, 21. Keller, 23. Fischer, 29. Cousins, 38. Pánik, 55. Goligoski - 22. Thomas. Střely na branku: 44:26. Diváci: 13.451. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Pánik, 3. Hill (všichni Arizona).
Edmonton - Vegas 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 7. McDavid, 46. Spooner - 33. W. Karlsson. Střely na branku: 34:32. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen (oba Edmonton), 3. Fleury (Vegas).