Chicago - Detroit 0:3Vrána a Nečas řídili výhry svých týmů. Jiříček nahrával u vítězného gólu

Hokejový útočník Jakub Vrána nasměroval Detroit v přípravném utkání NHL gólem a přihrávkou k vítězství 3:0 v Chicagu a stal se druhou hvězdou zápasu. Stejnou bilanci i ocenění zaznamenal také Martin Nečas při výhře Caroliny 4:3 nad Floridou, ke které přispěl asistencí u rozhodující trefy také Ondřej Kaše. Po roční pauze nastoupil David Krejčí za Boston, který porazil Philadelphii i díky asistenci Pavla Zachy 4:0. Šestka posledního draftu David Jiříček pomohl asistencí k výhře Columbusu 2:1 nad Washingtonem.

Jakub Vrána přijímá gratulace od svých spoluhráčů při vstřelené brance proti Chicagu

Vrána nastoupil v přípravě k prvnímu utkání a připsal si tři kladné body za účast na ledě při vstřeleném gólu. Nejprve otevřel ve 42. minutě skóre, když po pasu Lucase Raymonda zakončil do odkryté branky. Náskok zvýšili Dylan Larkin a Raymond, jehož vyslal do úniku Vrána. Z českých hráčů ještě nastoupil v dresu Detroitu Dominik Kubalík, který odehrál i pět minut v přesilových hrách, ale proti svému bývalému klubu se neprosadil.

Carolina vedla po úvodní třetině 2:0 brankami Brenta Burnse a Andreje Svečnikova, u jehož trefy si připsal druhou asistenci Nečas. Florida rychle otočila, postupně skórovali Rudolf Balcers, Ryan Lomberg a Zac Dalpe, který potrestal Nečasovo vyloučení. Právě český útočník ve 35. minutě vyrovnal střelou bez přípravy z pravého kruhu. Po přihrávce Kašeho, který patřil s šesti pokusy k nejpilnějším střelcům, rozhodl ve třetí třetině Burns.

O výhru Bostonu se zasloužili Marc McLaughlin a John Beecher, oba vstřelili dva góly. Poslední tři padly až v závěrečných osmi minutách a Linus Ullmark potřeboval k čistému kontu 21 zákroků. Zacha asistoval u první branky, poté co poslal v přesilové hře puk na modrou čáru Jacku Ahcanovi a jeho střelu tečoval McLaughlin.

Krejčí strávil při premiéře na ledě 16 a půl minuty, z toho pět v početní převaze, a připsal si jednu střelu. Po jeho boku se ještě neobjevil David Pastrňák, který do utkání nezasáhl. Z českých hráčů oblékli dres Bostonu vedle Zachy i Tomáš Nosek a Jakub Zbořil.

Columbus prohrával od osmé minuty brankou Aliakseie Protase, ale brzy vyrovnal Carson Meyer a zápas rozhodl ve třetí třetině Jegor Činachov. U vítězné branky si připsal druhou asistenci Jiříček, který bodoval v přípravě poprvé. V dresu vítězů nenastoupili Jakub Voráček ani Stanislav Svozil.

Pittsburgh s Radimem Zohornou v sestavě podlehl domácímu Buffalu 1:3 a Winnipeg s Kristianem Reichelem prohrál doma s Edmontonem 2:3 po nájezdech.

Příprava NHL:
Columbus - Washington 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 13. Meyer, 47. Činachov (Jiříček) – 8. Protas
Ottawa - Montreal 5:4 po prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 28. DeBrincat, 36. Pinto, 51. Joseph, 55. Pinto, 61. DeBrincat – 17. Evans, 20. Evans, 35. Pitlick, 51. Barron
St. Louis - Dallas 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 47. Bučněvič, 55. Brown – 18. Peterson, 19. Marchment, 40. Shea, 48. Johnston, 53. Olofsson
Winnipeg - Edmonton 2:3 po náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. Perfetti, 49. Perfetti – 15. Benson, 52. Demers, rozh. náj. Shore
Chicago - Detroit 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 42. Vrána, 52. Larkin, 55. Raymond (Vrána). Jakub Vrána byl vyhlášen 2. hvězdou zápasu.
Seattle - Vancouver 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 27. Beniers, 41. Wennberg, 48. Gourde, 58. Gourde
Buffalo - Pittsburgh 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 33. V. Olofsson, 39. T. Thompson, 60. J. Quinn - 59. Caggiula.
Boston - Philadelphia 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 28. a 52. McLaughlin (na první Zacha), 56. a 58. Beecher.
Carolina - Florida 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 7. a 49. Burns (na druhou O. Kaše), 12. A. Svečnikov (Nečas), 35. Nečas - 21. Balcers, 25. Lomberg, 30. Dalpe.