Výborně! Český "medvěd" dosáhl v NHL na úžasnou metu

Útočník David Krejčí z Bostonu jako pátý český hokejista dosáhl na hranici 500 asistencí v NHL. Čtyřiatřicetiletý centr, který je v nejlepší lize světa celou kariéru věrný barvám Bruins, pokořil tuto metu v dnešním duelu s Pittsburghem při výhře 7:5 ve svém 941. zápase v soutěži.

David Krejčí a David Pastrňák (vpravo) z Bostonu Bruins se radují z branky v utkání NHL s Pittsburghem.

Z jeho krajanů si více přihrávek připsali jen Jaromír Jágr (1155), Patrik Eliáš (617), Václav Prospal a Jakub Voráček z Philadelphie (oba 510), který tento milník překročil 6. března.

Jubilejní zápis zaznamenal Krejčí ve 21. minutě, kdy se podílel na brance Davida Pastrňáka na 2:1. Sám se také střelecky prosadil ve 39. minutě, po jeho akci v přesilové hře získali Bruins náskok 4:3.

Krejčí si polepšil v sezoně na 23 bodů za dvě branky a 21 asistencí z 30 utkání. Celkově má na kontě v základní části NHL 709 bodů. To jej řadí na desátou pozici mezi českými hráči.

Přehled nejlepších českých nahrávačů v historii NHL:
1. Jaromír Jágr (Pittsburgh, Washington, NY Rangers, Philadelphia, Dallas, Boston, New Jersey, Florida, Calgary) 1733 zápasů/1155 asistencí