Toronto - Ottawa 3:6Kubalík nejdříve vyrovnal a pak rozhodl při vysoké výhře s Torontem

Dominik Kubalík byl hlavní hvězdou Ottawy v nočním zápase proti Torontu Maple Leafs. Kubalík nejdřív dokázal vyrovnat po Nylanderově úvodní brance a ve třetí třetině, při přesilovce, definitivně překlopil skóre na stranu Senators při výhře 3:6. I přes výhru však Ottawa zůstává daleko za branami příček zajišťující postup do vyřazovacích bojů. V souběžně hraných zápasech porazila Florida Washington 3:4 po prodloužení a LA Kings pohodlně 1:4 Vegas Golden Knights.

Dominik Kubalik oslavuje svoji vítěznou branku proti Torontu Maple Leafs.

Kubalík si po dvou gólech zdvojnásobil střelecký účet v této sezóně NHL a má na svém kontě 4 vstřelené branky při stejném počtu kanadských bodů. Svým počinem si vysloužil od brankáře Korpisala požární helmu jako symbol pro klíčového může zápasu. Rozdílovými hráči byli taktéž veterán Claude Giroux, který vstřelil 2 branky a jednou asistoval, a s chutí hrající německý mladík Stützle, který si připsal branku, a dokonce 3 asistence. Ottawa i přes výhru zůstává ve své divizi na posledním místě, Toronto je páté.

V souběžně hraném zápase porazila Florida v prodloužení Washington. Vítěznou branku vstřelil již po 15 sekundách hry v prodloužení v této sezóně produktivní Reinhart a připsal si tak už 15 kanadských bodů. Naopak útok na historický rekord se stále nedaří Ovečkinovi, který v zápase opět nedokázal bodovat. Florida se ve své divizi výhrou posunula na třetí pozici. Washington se zatím drží na páté.

V posledním nočním zápase si LA Kings připsalo pohodlnou výhru 1:4 ve Vegas. Hosté po celý zápas dominovali, převahu se jim nicméně podařilo zhmotnit až ve druhé třetině a to rovnou dvakrát. Ve třetí třetině zvýšil Dubois vedení Kings už na 0:3. V patnácté minutě snížil Karlsson na rozdíl dvou branek, jiskřičku naděje však nevykřesal, Anže Kopitar v samém závěru pečetil do prázdné branky skóre na 1:4. Ten se stal čtvrtým hráčem v historii Kings, který vsítil 400 branek. Vegas i přes prohru zůstávají v čele celé Západní konference, Kings jsou po čtvrté výhře v řadě na třetím místě.

Produktivitu vede Kučerov, Pastrňák je desátý

Ruský útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay vládne produktivitě NHL o bod před Švédem Eliasem Petterssonem z Vancouveru. Kučerov nasbíral v 13 zápasech 22 bodů za 10 branek a 12 asistencí. Pettersson v 12 utkáních vstřelil šest gólů a s 15 asistencemi se dělí o vedení mezi nahrávači s bratry Jackem Hughesem z New Jersey a obráncem Quinnem Hughesem z Vancouveru.

Český kanonýr David Pastrňák je desátý s pětibodovou ztrátou na lídra. Dal v 12 utkáních devět branek a dělí se o čtvrté místo mezi střelci. S 13 trefami vládne kanonýrům Auston Matthews z Toronta.

Třináct bodů vesměs za asistence nasbíral obránce Filip Hronek z Vancouveru, jemuž patří 38. místo a mezi nahrávači se dělí o čtvrtou pozici. Osmašedesátý Martin Nečas z Caroliny si připsal 11 bodů za pět branek a šest přihrávek.

Toronto - Ottawa 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 6. W. Nylander, 25. Bertuzzi, 48. N. Robertson - 8. a 52. KUBALÍK, 22. a 56. Giroux, 35. Chychrun, 53. Stützle. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.372. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Kubalík, 3. Giroux (všichni Ottawa)
Washington - Florida 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. a 36. Mantha, 27. McMichael - 13. Ekman-Larsson, 17. Barkov, 44. Rodrigues, 61. Reinhart. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.104. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Mantha (Washington), 3. Ekman-Larsson (Florida)
Vegas - Los Angeles 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 55. W. Karlsson - 32. Kempe, 36. Moore, 43. Dubois, 60. Kopitar. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.330. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. W. Karlsson (Vegas)