Florida - Dallas 5:4Faksa se trefil v NHL

Český útočník Dallasu Radek Faksa se trefil ve středečním utkání NHL, ani jeho druhá branka v sezoně však neodvrátila prohru jeho týmu na ledě Floridy. Vítězství domácích řídil Evan Rodrigues, který v utkání nasbíral čtyři body za dva góly a dvě přihrávky. Ve středu zazářil i Zach Hyman, jenž se podílel hattrickem na vítězství Edmontonu 6:1 nad Carolinou. V dresu poražených vyšel naprázdno Martin Nečas.

Útočník Dallasu Radek Faksa (12) během zápasu s Floridou

Skoro měsíc už uběhl od první trefy Faksy. Český útočník se opřel mezi kruhy do přihrávky od zadního mantinelu a vyrovnal ve čtrnácté minutě na 1:1. Florida kontrovala a vypracovala si na přelomu první a druhé třetiny vedení 3:1.

Dallas smazal ztrátu v úvodní poslední části, ale za 37 sekund od vyrovnání vrátil domácím vedení Aleksander Barkov a na 5:3 zvýšil Rodrigues. Hosté už zápas jen zdramatizovali trefou Thomase Harleyho.

Edmonton směřoval k vítězství od začátku. Už po 41 sekudách hry vedl o dva góly a ve zbytku úvodní třetiny zvýšil Hyman dvěma trefami na 4:0. Pátý gól přidal ve 23. minutě Warren Foegele. Čestný úspěch Caroliny vstřelil v čase 47:05 Jordan Staal a připravil o čisté konto Stuarta Skinnera, který kryl 39 střel. Poslední slovo měl ale Hyman, který zkompletoval hattrick a pronikl v tabulce střelců do elitní desítky.

Tampa Bay - Pittsburgh 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 6. Cirelli, 29. Kučerov, 38. Jeannot - 60. Guentzel. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).
Florida - Dallas 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)
Branky: 5. a 48. Rodrigues, 19. Reinhart, 21. Verhaeghe, 45. Barkov - 14. FAKSA, 41. Marchment, 45. Dadonov, 53. Harley. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.376. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Barkov, 3. Reinhart (všichni Florida).
St. Louis - Vegas 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)
Branky: 10. Neighbours, 11. Hayes, 18. Kyrou - 9. Whitecloud, 30. Eichel, 32. Marchessault, 33. Kolesar, 40. Amadio, 60. W. Karlsson. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Kolesar (oba Vegas), 3. Binnington (St. Louis).
Edmonton - Carolina 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6., 15. a 50. Hyman, 1. McLeod, 1. Ekholm, 23. Foegele - 47. J. Staal. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Janmark, 3. Foegele (všichni Edmonton).