Tampa Bay - Washington 3:5Washington si zajistil účast v play off, Palát s Hanzalem asistovali

New York

Ondřej Palát a Martin Hanzal si v nočních zápasech NHL připsali po jedné asistenci. Connor McDavid se vrátil do čela kanadského bodování a Washington si jako první zajistil účast v letošním play off NHL, navíc je prvním týmem, který dosáhl na hranici 100 bodů.

Výraznou měrou se o vítězství Capitals zasloužil T. J. Oshie, který si v utkání s Tampou Bay připsal hattrick a přispěl tak k výhře 5:3. Za poražené jednou asistoval Ondřej Palát.

Ondřej Kaše byl po dvouzápasové odmlce zařazen zpátky do sestavy Anaheimu, proti San Jose odehrál sedm a půl minuty a stihl třikrát vystřelit. Bod si však nepřipsal, jeho Kačeři i tak vyhráli 2:1.

Connor McDavid se vrátil do čela kanadského bodování soutěže před Brada Marchanda díky parádní střele zápěstím, které navíc předcházelo elegantní zpracování bruslí. Dvacetiletý Kanaďan tak pomohl Edmontonu k výhře 2:0 nad Vancouverem.

Dmitrij Jaškin zůstal potřetí za sebou jen mezi nehrajícími náhradníky a pouze v roli diváka sledoval výhru jeho St. Louis nad Arizonou 3:0. Dvacet minut odehrál za poražené Radim Vrbata, připsal si jeden mínusový bod.

Roman Polák předvedl šest hitů v duelu s Chicagem a spolu s Morganem Riellym byl tak nejtvrdším hráčem Toronta. Javorové listy však podlehly 1:2 po prodloužení. Martin Hanzal si připsal asistenci v klání s New Yorkem Rangers, které Minnesota prohrála 2:3.

Lukáš Sedlák už měsíc čeká na návrat do sestavy Columbusu, z níž ho vyřadilo zranění. Modré kabáty slavily výhru díky kulišárně Brandona Dubinského, jenž v prodloužení parádně vylákal na sebe brankáře Greisse, následně objel bránu a přihrál Camu Atkinsonovi, jenž zakončoval do odkryté klece.

Carolina zdolala Nashville 4:2. Montreal s Tomášem Plekancem porazil Ottawu 4:3 na nájezdy, kladenský odchovanec nebodoval.

Výsledky NHL
Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 46. a 47. Tatar, 37. Abdelkader, 53. Larkin, 57. Nyquist - 44. MacKinnon. Střely na branku: 23:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Howard, 3. Larkin (všichni Detroit).
NY Islanders - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Hamonic, 49. Tavares - 22. Bjorkstrand, 36. Anderson, 62. Atkinson. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14.007. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Anderson (Columbus).
Toronto - Chicago 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Matthews - 31. Hayden, 65. Hartman. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.505. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Hayden (oba Chicago), 3. Andersen (Toronto).
Ottawa - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 33. Brassard, 34. Dzingel, 56. Karlsson - 23. Shaw, 47. Danault, 47. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.531. Hvězdy zápasu: 1. Byron (Montreal), 2. Karlsson, 3. Brassard (oba Ottawa).
Tampa Bay - Washington 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 16. a 59. Kučerov (na první Palát), 17. Killorn - 4., 12. a 60. Oshie, 44. Williams, 46. Carlson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Kučerov (Tampa Bay).
Carolina - Nashville 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 9. a 35. Skinner, 1. J. Staal, 60. Lindholm - 26. Arvidsson, 59. Forsberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 10.707. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Slavin, 3. J. Staal (všichni Carolina).
Minnesota - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 13. E. Staal (Hanzal), 45. Dumba - 17. Skjei, 28. Lindberg, 38. Vesey. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.337. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Lindberg (oba NY Rangers), 3. E. Staal (Minnesota).
Arizona - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Pietrangelo, 23. Upshall, 59. Perron. Střely na branku: 31:41. Diváci: 15.132. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Pietrangelo (oba St. Louis), 3. Smith (Arizona).
Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. McDavid, 56. Letestu. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Granlund (Vancouver).
San Jose - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 20. Couture - 1. Eaves, 34. Silfverberg. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Couture (San Jose).