San Jose - Minnesota 3:6Z českých hráčů bodoval v NHL jen Hertl, do branky se dostal Kořenář

25. 4. 2021 5:46

Asistence Tomáše Hertla nestačila San Jose, které prohrálo doma s Minnesotou 3:6. Za Sharks zasáhl do hry od druhé třetiny za stavu 0:3 brankář Josef Kořenář, který pustil dva góly ze 17 střel. Žádný jiný hráč v sobotním programu NHL nebodoval. V prodloužení podlela Nečasova Carolina s Floridou 4:3. To samé platí i pro hráče Detroitu, kteří neudrželi vedení a prohráli v prodloužení s Dallasem 1:2.

Brankář San Jose Josef Kořenář v utkání NHL proti Anaheimu. Foto: Tony Avelar, ČTK/AP

Kořenář odolával do 40. minuty, ve které zvýšil Kevin Fiala z dorážky na 4:0. Český gólman inkasoval podruhé na začátku třetí třetiny, v níž Kirill Kaprizov upravil skóre v přesilové hře střelou z mezikruží na 5:1. San Jose poté dvěma slepenými góly snížilo. U druhého gólu si připsal asistenci Hertl, jehož dobrou práci před brankou zužitkoval Evander Kane. Poslední gól padl při hře bez brankáře.

"Měli jsme katastrofální začátek," lamentoval trenér San Jose Bob Boughner. "Inkasovali jsme (po 19 sekundách) z první střely a laciný gól nám vzal vítr z plachet. Nechci se na to ale vymlouvat. Musíme být schopni se z takových věcí oklepat. Pořád jsme měli před sebou skoro celý zápas," dodal.

Minnesota si připsala sedmou výhru v řadě a zajistila si účast v play off. "Je příjemné, že nemusíme o play off bojovat do posledního týdne základní části. Ale neznamená to, že teď budeme odpočívat. Je to jen první krok," prohlásil kapitán Wild Jared Spurgeon.

Minnesota chce ještě zabojovat i o první místo v Západní divizi, na které ztrácí pět bodů. Vedoucí příčku drží Vegas, které vyhrálo v Anaheimu 5:1 a devátým vítězstvím za sebou vytvořilo nový klubový rekord. K výhře je nasměroval Chandler Stephenson, který dal první dva góly zápasu. Golden Knights ale přišli o Tomáše Noska, který v utkání stihl jen tři střídání a odstoupil. Český útočník vynechal kvůli blíže nespecifikovanému zranění už zápas 16. dubna.

Jakub Vrána se dva dny po čtyřgólovém večeru neprosadil proti stejnému soupeři a Detroit doma podlehl Dallasu v odvetě 1:2 v prodloužení. Filip Hronek byl na ledě u obou branek, kterými Stars otočili skóre. Český obránce nepřetlačil ve 44. minutě při dorážce důrazného Marka Pysyka a v prodloužení ztratil ve středním pásmu při rozehrávce puk. Z následného přečíslení dva na jednoho rozhodl Jamie Benn.

"Benn to sehrál dobře. Celou dobu hledal způsob, jak přihrát, ale Hronek mu (vleže) tuto variantu neumožnil, tak musel střílet. Puk mi škrtl o vyrážečku a v první chvíli jsem nevěděl, zda to je, nebo není gól," řekl gólman Jonathan Bernier, který kryl 50 střel. Žádný brankář neměl v této sezoně více zásahů.

Washington porazil New York Islanders 6:3 i díky dvěma gólům Daniela Spronga, který nastupoval v elitním útoku na místě zraněného Alexandra Ovečkina. Ruský kanonýr vynechal zápas kvůli zdravotním potížím po šesti letech. "V této chvíli nevím, zda bude příště hrát. Chceme být opatrní a nehodláme před play off riskovat," řekl trenér Capitals Peter Laviolette.

Washington ztratil v utkání náskok 2:0, ale ještě ve druhé třetině odskočil na 4:2 a vedení si už nenechal vzít. Výhru podpořil Jevgenij Kuzněcov třemi body (1+2) a Zdeno Chára nastoupil jako pátý obránce v historii NHL ke svému 1600. startu. Jejich spoluhráč Vítek Vaněček zůstal na střídačce Capitals.

Roli náhradního gólmana plnil také David Rittich, který po výměně z Calgary stále čeká v Torontu na svou první výhru. Český brankář nastoupil dosud ve dvou utkáních od začátku a jednou střídal Jacka Campbella, který dostal v sobotu ve Winnipegu přednost a dovedl tým k vítězství 4:1. Maple Leafs zvýšili v souboji dvou nejlepších týmů Severní divize svůj náskok v čele na osm bodů.

Ryan O'Reilly zařídil hattrickem a asistencí výhru St. Louis 5:3 nad Coloradem. Za poražené si připsal třetí start v sezoně Martin Kaut, který strávil na ledě necelých osm minut.

Čtyři body zaznamenal i MacKenzie Weegar, který se podílel gólem a třem přihrávkami na vítězství Floridy 4:3 v prodloužení nad Carolinou. Vyrovnal tím klubový rekord v počtu bodů získaných obráncem během zápasu. Prodloužení rozhodl Aleksander Barkov, hostům nepomohly dva góly beka Dougieho Hamiltona.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - New Jersey 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Carter, 13. McCann, 28. Rust, 60. Crosby - 29. J. Hughes, 51. Wood. Střely na branku: 37:36. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. McCann (oba Pittsburgh), 3. J. Hughes (New Jersey).
St. Louis - Colorado 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Branky: 10., 13. a 59. R. O'Reilly, 18. Barbašev, 52. Hoffman - 2. Makar, 4. Landeskog, 29. MacKinnon. Střely na branku: 30:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Hoffman (St. Louis).
Calgary - Montreal 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 20. a 26. J. Gaudreau, 23. Lucic, 45. B. Ritchie, 58. R. Andersson - 12. Suzuki, 39. Toffoli. Střely na branku: 34:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Ch. Tanev, 3. D. Ryan (všichni Calgary).
Detroit - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 17. Cholowski - 44. Pysyk, 61. Jamie Benn. Střely na branku: 17:52. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Detroit), 2. Jamie Benn, 3. Pysyk (oba Dallas).
Florida - Carolina 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 20. Weegar, 45. Forsling, 47. Wennberg, 61. Barkov - 4. a 22. D. Hamilton, 44. Pesce. Střely na branku: 36:19. Diváci: 4838 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. D. Hamilton (Carolina), 3. Weegar (Florida).
NY Islanders - Washington 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky: 15. Beauvillier, 28. Pelech, 38. Pageau - 35. a 55. Sprong, 3. Hathaway, 11. Oshie, 33. Dowd, 48. Kuzněcov. Střely na branku: 24:30. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Sprong, 3. Dillon (všichni Washington).
Winnipeg - Toronto 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Ehlers - 5. Thornton, 12. Marner, 28. Tavares, 59. Kerfoot. Střely na branku: 26:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Tavares, 3. Campbell (všichni Toronto).
Anaheim - Vegas 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 42. Steel - 1. a 15. Stephenson, 27. Carrier, 46. W. Karlsson, 48. Theodore. Střely na branku: 24:31. Diváci: 1717. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. Theodore (oba Vegas), 3. Gibson (Anaheim)
San Jose - Minnesota 3:6 (0:3, 0:1, 3:2)
Branky: 42. Couture, 45. E. Kane (Hertl), 47. Blichfeld - 1. R. Suter, 12. M. Foligno, 18. Spurgeon, 40. Fiala, 45. Kaprizov, 60. Bonino. Střely na branku: 30:26. Josef Kořenář odchytal za San Jose 39 minut a 52 sekund, inkasoval dva góly ze 17 střel a úspěšnost měl 88,2 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Fiala, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).
Los Angeles - Arizona 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 13. Hayden, 21. Crouse, 45. Chychrun, 53. Kessel. Střely na branku: 26:40. Diváci: 1497 (omezený počet). :Hvězdy zápasu: 1. Chychrun, 2. Kuemper, 3. Goligoski (všichni Arizona).
Vancouver - Ottawa 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Schmidt, 25. Boeser, 54. Pearson, 60. J.T. Miller - 9. White 53. Dadonov. Střely na branku: 34:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. Dadonov (Ottawa), 3. Horvat (Vancover).

Souhrn z výsledků:
Včera základní část Minnesota Minnesota Wild - Tampa Bay Lightning Tampa Bay Minnesota - Tampa Bay 4 : 2
Včera základní část Carolina Carolina Hurricanes - Washington Capitals Washington Carolina - Washington 2 : 4
Včera základní část Calgary Calgary Flames - Winnipeg Jets Winnipeg Calgary - Winnipeg 2 : 4
Včera základní část Colorado Colorado Avalanche - Nashville Predators Nashville Colorado - Nashville 6 : 2
Včera základní část St. Louis St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets Columbus St. Louis - Columbus 6 : 3
20211128T02 : 00:00+0000
St. Louis vs. Columbus
St. Louis
Columbus
Včera základní část Arizona Arizona Coyotes - Dallas Stars Dallas Arizona - Dallas 2 : 3
Včera základní část Vegas Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers Edmonton Vegas - Edmonton 2 : 3
Včera základní část Pittsburgh Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens Montreal Pittsburgh - Montreal 3 : 6
Včera základní část Los Angeles Los Angeles Kings - Ottawa Senators Ottawa Los Angeles - Ottawa 4 : 2
Včera základní část Detroit Detroit Red Wings - Buffalo Sabres Buffalo Detroit - Buffalo 3 : 2

Centrální divize
1 Minnesota Minnesota 21 9 3 2 1 0 6 78 : 64 29
2 St. Louis St. Louis 21 10 0 1 1 1 8 71 : 59 24
3 Colorado Colorado 18 10 0 1 0 1 6 73 : 56 23
4 Nashville Nashville 21 8 2 1 0 1 9 58 : 63 23
5 Dallas Dallas 19 6 3 1 1 1 7 53 : 55 22
6 Winnipeg Winnipeg 20 8 0 1 2 2 7 55 : 58 22
7 Chicago Chicago 20 5 1 1 0 2 11 45 : 65 16
8 Arizona Arizona 21 3 1 0 2 0 15 39 : 77 10