New Jersey - Calgary 3:5Zacha pálil, ale Vladař vychytal Plamenům vítězství. Palát hvězdou zápasu

Český útočník Pavel Zacha překonal dvakrát svého krajana v brance Flames Daniela Vladaře, ale pouze zmírnil porážku New Jersey na 3:5. Vladař předvedl 27 úspěšných zákroků a i ve svém druhém startu v letošním ročníku vychytal vítězství. Obhájci Stanley Cupu z Tampy i díky gólu a přihrávce Ondřeje Paláta utnuli sérii tří proher v řadě a porazili Tučňáky z Pittsburghu 5:1. Palát byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Gólman Calgary Flames Daniel Vladař si i ve svém druhém letošním startu připsal vítězství

Calgary začalo svou kanonádu v první třetině a už po 12 minutách vyhnalo z branky dvacetiletého gólmana Nica Dawse. Jeho kolega Wedgewood však vzápětí inkasoval další branku a hráči Plamenů tak do šatny odcházeli za stavu 4:0 po první třetině.

Na povedeném vstupu do utkání se mimo jiné podílel dvěma trefami Andrew Mangiapane, který vede se spoluhráčem Eliasem Lindholmem a Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu se sedmi góly ligovou tabulku střelců.

Dlouho to vypadalo, že český gólman by mohl v zápase udržet čisté konto, ale zhruba v polovině utkání o něj přišel kvůli svému zaváhání při rozehrávce. Papvel Zacha měl poté už poměrně jednoduchý úkol.

Z pravého kruhu pro vhazování snižoval do odkryté klece na 1:4. V závěru utkání přidal svou druhou branku při hře bez brankáře. Dorážkou stanovil konečné skóre na 3:5 a vylepšil si letošní bilanci na čtyři góly a jednu asistenci.

Tampa proti Pittsburghu utnula sérii tří porážek v řadě. Poprvé udeřila po 31 sekundách druhé třetiny, kdy se trefil Brayden Point. O vítězství rozhodla během deseti sekund po polovině zápasu. Nejprve na 2:0 zvyšoval český útočník Ondřej Palát a poté se trefil ještě Rayen McDonagh.

Český útočník se prosadil z rychlého protiútoku a 128. gólem v barvách Lightning v základní části se osamostatnil na desátém místě klubové tabulky střelců od Václava Prospala.

Skóre dostalo finální podobu během posledních tří minut třetí třetiny. Palát si ještě připsal bod za přihrávku, když přistrčil puk ve středním pásmu do jízdy Alexu Killornvi, který do prázdné branky zvyšoval na konečných 5:1 pro Tampu.

Nashville zdolal doma San Jose 3:1 a největší hvězdou zápasu byl zvolen Juuse Saros, který zastavil 28 střel. Klíčový zákrok vytáhl finský gólman v první třetině za stavu 1:0, kdy kryl únik Tomáše Hertla. Český útočník neuspěl s bekhendovou kličkou, kterou zakončil mezi betony. "Hertl sice nebodoval, ale byl aktivní a odehrál skvělý zápas," pochválil trenér San Jose Bob Boughner jednoho z lídrů týmu.

Seattle přehrál Montreal 5:1 a připsal si první domácí výhru v klubové historii. Dvěma brankami se o to zasloužil Brandon Tanev, který v 16. minutě zlomil nerozhodný stav 1:1 a v polovině zápasu zvýšil už na třígólový rozdíl. Winnipeg zvítězil v Anaheimu 4:3, přestože ještě na začátku předposlední minuty prohrával. Poté ale Nikolaj Ehlers dvěma trefami během devatenácti sekund skóre otočil.

New Jersey - Calgary 3:5 (0:4, 1:0, 2:1)
Branky: 28. a 57. Zacha, 52. Mercer - 11. a 13. Mangiapane, 7. Lucic, 13. E. Lindholm, 52. M. Tkachuk. Střely na branku: 30:29. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost měl 90 procent. Diváci: 10.631. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Vladař (oba Calgary), 3. Zacha (New Jersey).
Pittsburgh - Tampa Bay 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky: 58. Zucker - 21. B. Point, 32. Palát, 32. McDonagh, 57. Sergačov, 59. Killorn (Palát). Střely na branku: 29:31. Diváci: 15.732. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Sergačov (všichni Tampa Bay).
Colorado - Vegas 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 40. Makar - 2. Stephenson, 10. R. Smith, 60. Dadonov. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.724. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Stephenson (oba Vegas), 3. Kuemper (Colorado).
Nashville - San Jose 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Duchene, 33. F. Forsberg, 60. Mikael Granlund - 52. Meier. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.395. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Josi (oba Nashville), 3. Meier (San Jose).
Anaheim - Winnipeg 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: 26. Milano, 42. Manson, 53. Zegras - 23. J. Svečnikov, 46. Copp, 59. a 59. Ehlers. Střely na branku: 35:25. Diváci: 11.951. Hvězdy zápasu: 1. Stastny (Winnipeg), 2. Zegras, 3. Drysdale (oba Anaheim).
Seattle - Montreal 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. a 29. B. Tanev, 2. Eberle, 27. Gourde, 46. Donato - 12. Hoffman. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev, 2. Grubauer, 3. Oleksiak (všichni Seattle).
Vancouver - Minnesota 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 31. Chiasson, 56. Horvat - 8. Zuccarello, 23. Brodin, 44. Dumba. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Dumba (Minnesota), 2. Horvat (Vancouver), 3. Zuccarello (Minnesota).