Dallas - New Jersey 1:3Zacha pečetil gólem výhru New Jersey, Vrána se trefil dvakrát, ale Detroit padl v prodloužení

Český útočník Pavel Zacha pomohl v NHL jedním gólem k výhře New Jersey na ledě Dallasu 3:1. Zacha skóroval 61 sekund před koncem a pečetil vítězství Ďáblů. Radek Faksa se na straně poražených neprosadil. Washington zvítězil v Pittsburghu po obratu 6:3, gólman Vítek Vaněček však za Capitals nechytal. Jakub Vrána se trefil dokonce dvakrát, ale jeho Detroit prohrál s Columbusem 4:5 v prodloužení. U druhé branky vítězů asistoval Jakub Voráček. Obránce Andrej Šustr si připsal dvě asistence a pomohl Ducks k výhře ve Philadelphii 5:3. Na jeden gól vítězů přihrál i Dominik Simon. Branku si připsal i Tomáš Hertl, jeho San Jose to však na více než prohru 2:4 na ledě Vancouveru nestačilo.

Ani dva góly Jakuba Vrány Detroitu nepomohly

V duelu Detroitu s Columbusem zářil domácí útočník Jakub Vrána. Ve 34. minutě vyrovnal nejprve na 1:1, když získal puk ve vlastní třetině, přebruslil jediného obránce a skóroval.

Druhý zásah zaznamenal v čase 56:44. kdy ranou z kruhu poslal duel do prodloužení. Tam už ale urvali vítězství hráči Blue Jackets. Bodoval také Jakub Voráček, jenž se asistencí podílel na vyrovnání na 2:2.

Dallas na domácím ledě vedl nad New Jersey ještě na začátku třetí části hry, v závěrečné části však přišla tříbranková smršť v podání Ďáblů. Minutu a sekundu před koncem ji zakončil Zacha, který se prosadil při přečíslení dvou na jednoho, když skóroval ranou z levého kruhu.

Florida zvítězila na ledě Nashvillu 4:1 a vidět byl opět český tvrďák Radko Gudas. Do statistik se zapsal už v první třetině, když se porval a vyfasoval pětiminutový trest.

V utkání předvedl devět bodyčeků a pomohl zastavit i pět střel soupeře. Duel končil se statistikou +1, odehrál patnáct minut a třiatřicet sekund.

Senátoři z Ottawy sice vedli v New Yorku nad Jezdci 1:0, ale to byla jejich jediná radost. Tým Rangers, v jehož dresu chyběl zraněný Filip Chytil, si nakonec dobře zastřílel a slavil výhru 5:1.

Seattle před vlastními fanoušky nestačil na calgarské Plameny, prohrál 1:4. Branku vítězů nestrážil Daniel Vladař, zůstal jen na střídačce v roli náhradníka. V barvách vítězů zářil Noah Hanifin, který zaknihoval čtyři asistence.

Toronto i díky dvěma trefám Austona Matthewse vyhrálo kanadské derby nad Montrealem 3:2, americký kanonýr potvrdil pozici nejlepšího střelce sezony NHL a navíc stanovil nový klubový rekord Maple Leafs. Matthews kraluje střelcům s 58 góly.

V mizerných výkonech pokračují hokejisté San Jose. Šestou porážku v řadě si připsali na ledě Vancouveru, kde padli 2:4. Nic na tom nezměnila ani 28. branka v sezoně Tomáše Hertla, který v první třetině vyrovnával v přesilové hře na 1:1.

V dalším duelu si Colorado poradilo po prodloužení s Edmontonem na jeho ledě 2:1. Brankář Avalanche Pavel Francouz tentokrát sledoval výhru svého týmu ze střídačky.

Těžký večer prožil v brance Arizony Karel Vejmelka, když jeho tým potvrdil pozici nejhoršího celku soutěže a na ledě Vegas padl vysoko 1:6.

Výsledky NHL:
Dallas - New Jersey 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 34. R. Suter - 45. T. Smith, 59. Hischier, 59. Zacha. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.127. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Daws (oba New Jersey), 3. Oettinger (Dallas).
Nashville - Florida 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Johansen - 4. Verhaeghe, 36. Lundell, 59. Huberdeau, 60. Forsling. Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.465. Hvězdy zápasu: 1. Knight, 2. Lundell, 3. Forsling (všichni Florida).
Pittsburgh - Washington 3:6 (3:2, 0:1, 0:3)
Branky: 1. Rust, 19. Carter, 20. Boyle - 2. Johansson, 8. Orlov, 25. Ovečkin, 52. Wilson, 59. Kuzněcov, 60. Fehérváry. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.004. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Kuzněcov (oba Washington), 3. Carter (Pittsburgh).
Toronto - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 14. a 14. Matthews, 29. Tavares - 26. Edmundson, 39. Caufield. Střely na branku: 40:26. Diváci: 19.113. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Tavares, 3. Marner (všichni Toronto).
Detroit - Columbus 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 34. a 57. Vrána, 38. Gagner, 56. Larkin - 14., 45. a 64. Roslovic, 39. Sillinger (Voráček), 53. Danforth. Střely na branku: 38:33. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic (Columbus), 2. Vrána (Detroit), 3. Merzlikins (Columbus).
NY Rangers - Ottawa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 30. a 58. Kreider, 13. Panarin, 27. Copp, 38. R. Strome - 3. Watson. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Kreider, 3. Lindgren (všichni NY Rangers).
Seattle - Calgary 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Kuhlman - 4. Coleman, 20. Lewis, 29. Michael Stone, 59. Toffoli. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Hanifin (oba Calgary), 3. Kuhlman (Seattle).
Philadelphia - Anaheim 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)
Branky: 2. Sanheim, 3. Attard, 44. Provorov - 35. a 52. Zegras, 24. Milano, 25. Aston-Reese (Šustr), 55. Grant (Šustr, Simon). Střely na branku: 33:34. Diváci: 17.455. Hvězdy zápasu: 1. Zegras (Anaheim), 2. Attard (Philadelphia), 3. Drysdale (Anaheim).
St. Louis - NY Islanders 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 25. a 26. Faulk, 15. Leddy, 18. Tarasenko, 37. Barbašev, 40. Thomas - 39. G. Hutton. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Thomas, 3. Binnington (všichni St. Louis).
Edmonton - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 46. Foegele - 55. a rozhodující sam. nájezd MacKinnon. Střely na branku: 50:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen (Edmonton), 2. Kuemper (Colorado), 3. Foegele (Edmonton).
Vancouver - San Jose 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 3. Dickinson, 25. Garland, 43. Chiasson, 60. L. Schenn - 8. Hertl, 39. Bonino. Střely na branku: 39:37. Diváci: 18.607. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson (Vancouver), 2. Bonino (San Jose), 3. Horvat (Vancouver).
Vegas - Arizona 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 7. Whitecloud, 7. Pacioretty, 21. Dadonov, 46. McNabb, 53. Leschyshyn, 58. Eichel - 11. Hayton. Střely na branku: 39:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval šest gólů z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta. Diváci: 18.123. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Lehner, 3. Leschyshyn (všichni Vegas).