Toronto - Detroit 5:4Zadina zářil! Skórovali také Hronek a Hertl, který řídil vítězství San Jose

Gól a asistence Filipa Zadiny a branka Filipa Hronka nepomohly Detroitu k výhře nad Torontem. Hokejisté Maple Leafs s Petrem Mrázkem v brance porazili Red Wings 5:4. V sobotním programu NHL se prosadil také Tomáš Hertl, jenž přispěl k výhře San Jose nad Winnipegem. V zápase s Bostonem poprvé v sezoně ztratili hokejisté Floridy, kteří prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Filip Hronek slavící svou branku se spoluhráči.

Zadina svým druhým gólem v sezoně srovnal v polovině zápasu na 1:1. Jednadvacetiletý pardubický rodák střelou na bližší tyč zakončil povedenou přesilovkovou kombinaci Red Wings. Torontu výborně vyšel konec druhé a začátek třetí třetiny. V čase 39:42 poslal Maple Leafs do vedení Michael Bunting a po sedmnácti vteřinách třetí části zvýšil na 3:1 Alexander Kerfoot.

Gólová třetí třetina Detroitu srovnání nepřinesla. Toronto si i přes závěrečný tlak Red Wings, který půl minuty před koncem vyústil v Hronkovu kontaktní branku na 4:5, udrželo získaný náskok a podruhé za sebou vyhrálo.

Detroit se i přes prohru udržel o bod před svým soupeřem. Kanadský celek si ale po nepovedeném úvodu ligy už našel cestu k vítězstvím, tentokrát i za podpory Petra Mrázka z branky Maple Leafs. Rodák z Ostravy zneškodnil v utkání 27 pokusů a připsal si úspěšnost zákroků 87,1 %.

Trenér Detroitu Jeff Blashill hodnotil utkání rozporuplně. "Makali jsme, vytvořili jsme si šance, ale bylo to na úkor defenzivní činnosti. Vzadu jsme hráli příliš lehkovážně. Do příštího zápasu musíme přitvrdit."

Hlavní podíl na výhře Toronta měl John Tavares, ani on jako autor gólu a dvou asistencí ale nebyl s týmovým výkonem úplně spokojený. "V závěru zápasu jsme měli být přesvědčivější. Dvakrát jsme vedli o dva góly, ale nedokázali jsme se uklidnit a diktovat hru. Ovšem důležitější jsou dva body, které se nám podařilo získat," řekl kapitán Maple Leafs.

Hokejisté San Jose v domácím zápase proti Winnipegu protrhli nepříznivou bilanci z posledních duelů. Sharks i díky brance Tomáše Hertla z 21. minuty porazili Jets 2:1 po prodloužení a vyhráli poprvé po třech prohrách. Vítěznou branku vstřelil ve druhé minutě nastavení švýcarský útočník Timo Meier.

Sharks uspěli i přes komplikace s koronavirovou nákazou. "Žraloci" se kvůli covidovému protokolu museli obejít bez hlavního trenéra Boba Boughnera a sedmi hráčů základní sestavy včetně českého obránce Radima Šimka. "Tým zápas odbojoval. Kluci věděli, že do zápasu musí dát všechno, a to se jim dnes povedlo," pochválil výkon oslabeného celku asistent trenéra John MacLean, který nahradil indisponovaného Boughnera.

Sedmadvacetiletý český útočník Žraloků, kterého provází v kariéře řada zranění, otevřel skóre v 21. minutě střetnutí, když dokonale načasoval nájezd před branku Connora Hellebuycka, a počkal si na odražený kotouč po pokusu Alexandera Barabanova.

Hertl skóroval potřetí v sezoně a jeho celek se díky vítězství dostal už na čtvrté místo Západní konference, když přeskočil také svéou nočního soupeře z Winnipegu.

Florida prohrála až v devátém zápase sezony. Hlavní podíl na výhře Bruins měl Charlie Coyle, který vstřelil jeden gól a proměnil rozhodující nájezd. Češi v zápase nebodovali. David Pastrňák za více než 21 minut čtyřikrát vyzkoušel brankáře Spencera Knighta, Tomáš Nosek odehrál ve čtvrté formaci Bruins 11 a půl minuty, ve kterých stihl tři střely, a Radko Gudas ve druhém obranném páru Panthers dostal bezmála 21 minut.

Chicago podlehlo St. Louis 0:1, nevyhrálo ani v devátém zápase a rozjelo ročník nejhůře v klubové historii. Blackhawks k výhře nestačilo ani 36 zásahů brankáře Marca-Andrého Fleuryho, jenž inkasoval pouze po přesilovkové střele Toreyho Kruga ze 48. minuty. Dominik Kubalík strávil na ledě 16 minut.

"Jediné, co chci, je výhra. Je mi jedno, jakým způsobem k ní dojdeme, ale chci vyhrát. Dnes jsme se zlepšili v defenzivě, ale bohužel to nestačilo," řekl Fleury. "Je to frustrující. Odehráli jsme lepší zápas než ty předchozí, ale stejně jsme nedokázali vyhrát. Hezký výkon bez získaných bodů pro nás nic neznamená, potřebujeme se chytit vítězstvím," pokračoval Alex DeBrincat, při jehož vyloučení hokejisté St. Louis rozhodli.

Výsledky NHL:
Vancouver - Edmonton 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 60. Boeser - 12. Foegele, 40. Draisaitl. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.442. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Demko (Vancouver).
Los Angeles - Montreal 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 46. a 55. Iafallo, 25. Arvidsson, 33. Kaliyev, 42. Kupari - 19. Josh Anderson, 58. Chiarot. Střely na branku: 38:28. Diváci: 12.785. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo, 2. Kupari, 3. Björnfot (všichni Los Angeles).
San Jose - Winnipeg 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Hertl, 62. T. Meier - 57. Connor. Střely na branku: 36:35. Diváci: 11.845. Hvězdy zápasu: 1. Reimer (San Jose), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. T. Meier (San Jose).
Colorado - Minnesota 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 14. a 58. Landeskog, 38. E. Johnson, 43. Kadri - 37. Hartman. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.708. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon, 3. E. Johnson (všichni Colorado).
Pittsburgh - New Jersey 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 13. D. Heinen, 43. B. McGinn - 20. a 59. A. Johnsson, 38. Vesey, 57. Bratt z trestného střílení. Střely na branku: 35:40. Diváci: 17.452. Hvězdy zápasu: 1. A. Johnsson, 2. Bratt, 3. Vesey (všichni New Jersey).
St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 48. Krug. Střely na branku: 37:25. Diváci: 16.856. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Krug (oba St. Louis), 3. M.-A. Fleury (Chicago).
Nashville - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 27. a 52. Jeannot, rozh. nájezd F. Forsberg - 15. Beauvillier, 33. Wahlstrom. Střely na branku: 23:36. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Saros, 3. Josi (všichni Nashville).
Boston - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a rozh. nájezd Coyle, 54. McAvoy - 21. Duclair, 48. Barkov. Střely na branku: 33:35. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. McAvoy, 3. Coyle (všichni Boston).
Toronto - Detroit 5:4 (1:0, 1:1, 3:3)
Branky: 20. Muzzin, 40. Bunting, 41. Kerfoot, 48. Tavares, 58. Marner - 29. Zadina, 42. Veleno, 51. Naměstnikov, 60. Hronek (Zadina). Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.921. Petr Mrázek odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 87,1 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Muzzin (oba Toronto), 3. Veleno (Detroit).
Calgary - Philadelphia 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Monahan, 49. M. Tkachuk, 57. Backlund, 59. J. Gaudreau. Střely na branku: 36:20. Diváci: 15.319. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Monahan, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).