Článek
V pondělí večer se s vedením Sparty domluvil, v úterý už se připojil k týmu v Milevsku a vpodvečer z tribuny sledoval zápas svých nových parťáků proti budějovickému Motoru.
„Od konce sezony budujeme nový, mladší tým. V úzkém kontaktu s Adamem jsme byli už přes měsíc, měli jsme o něj velký zájem. Slibujeme si od něj tvrdou a hodně nepříjemnou hru. Je z vycházející mladé generace, se svým drivem nám momentálně zapadá do třetí lajny,“ řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Divíšek.

Adam Raška je posilou hokejové Sparty, v Milevsku už sledoval zápas spoluhráčů proti Českým Budějovicím.
Raška pochází z Kopřivnice, hokejově vyrostl v Třinci, kde už v šestnácti nakoukl do extraligy. Později se ale vydal do zámoří, draftovalo ho San Jose, kde si střihl osm zápasů, většinu času strávil na farmě. To se opakovalo také po výměně do Minnesoty.
Teď do poslední chvíle čekal na zámořskou nabídku, když ale nevyšla, přijal angažmá ve Spartě. „Ve hře něco bylo, ale neklaplo to. Vzájemně jsme si nevyšli vstříc, takže jsem zvolil návrat do extraligy, na kterou se těším. Jsem natěšený a zajímá mě, co se během sezony bude dít,“ řekl Raška pro klubové stránky Sparty.
Jaká bude jeho role na ledě? Přes 300 trestných minut za poslední tři sezony mluví za vše. „Moje největší přednost je být na ledě takový hajzl. Znepříjemnit soupeři hru a udělat prostor pro naše kluky, aby se jim hrálo lépe. Extraliga je navíc každým rokem tvrdší, i když pořád ne tak jako v Americe. Kluci můžou přidat. Pardubice přitvrdily Kubou Laukem, já šel do Sparty. Takže jsem zvědavý, co dalšího přijde.“