Hlavní obsah

HOKEJ ONLINE: Kanonáda, Češi se soupeřem nemají slitování

Aktualizováno

Čeští hokejisté si skvěle rozehrané mistrovství světa do 18 let sami zkomplikovali, když po skalpech USA a Švédska přišla zbytečná porážka s Německem (2:3 v prodl.). Při nedělním závěrečném vystoupení v bratislavské skupině proti Dánsku tak mají co napravovat. Utkání ve slovenské metropoli vám Sport.cz nabízí v podrobné online reportáži, Češi vedou ve 3. třetině 9:1.

Foto: Český hokej

Radost českých hokejistů v utkání s Dánskem

Článek

Čtvrtfinálovou účast mají juniorští reprezentanti jistou, ale sen o prvním místě v tabulce jim zřejmě zničí Američané. Nejprve nadělili pro Švédy historický debakl 9:1 a pokud v pondělí v základní hrací době porazí i Německo, uhájí prvenství.

Český zápas s Dány tak bude zřejmě bojem o potvrzení nejhůře druhé příčky pro mladíky, ale půjde především o to, aby svěřenci Jana Tomajka před středečním čtvrtfinále nabrali patřičnou herní sebedůvěru a ukázali, že sobotní výpadek byl spíše náhodný.

„Nebyli jsme nohama pevně na zemi a doufám, že v neděli už tam opět budeme,“ měl jasno kouč osmnáctky, které ale bude zřejmě scházet obránce Kamas, jenž předchozí zápas nedohrál s poraněným ramenem.

„Čekám od Dánů úplně to stejné, co proti nám předvedli Němci. Budou důrazní v soubojích a dobře napadat. Musíme do zápasu lépe vstoupit, pohlídat si to a dotáhnout ho do vítězného konce,“ říká odhodlaně útočník Oliver Šichtař.

Velkou překážkou mohl být dánský gólman Wilde, jenž na šampionátu zatím pochytal 82 z 85 střel, které na něj souhrnně Němci a Američané vyslali, a má tak úspěšnost zákroků 96,59 %. Nakonec proti českým juniorům ale nastoupil jeho náhradník Navbjerg. Naši mladí reprezentanti se v koncovce poněkud trápí, ve třech zápasech dali jen sedm branek.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let - skupina B v Bratislavě
ČESKO - Dánsko 9:1 ve 3. třetině
Branka: 5. a 58. Šebesta, 11. Huk, 23. a 37. Sedláček, 30. Holejšovský, 41. Řípa, 44. Klaus, 54. Tománek - 12. Christensen