Švýcarsko - Česko 4:3 České hokejistky na úvod turnaje podlehly

České hokejistky vstoupily do turnaje pěti zemí ve Švédsku porážkou 3:4 se Švýcarskem. Bronzové medailistky z letošního mistrovství světa neudržely v Helsingborgu dvoubrankové vedení z první třetiny.

Trenérka ženské hokejové reprezentace Carla MacLeodová. Ilustrační foto.

Češky nastřílely všechny góly v úvodní části hry. Postupně se trefily kapitánka Alena Mills, Natálie Mlýnková a Tereza Vanišová, jež v 19. minutě zvýšila na 3:1. Švýcarky ale ještě do přestávky snížily a v následujících třetinách přidaly po jedné brance. Svěřenkyním trenérky Carly MacLeodové tak oplatily porážku 2:3 z listopadového turnaje ve Vierumäki.

Druhými soupeřkami českého týmu budou ve středu v Ängelholmu hokejistky Finska, které před měsícem domácí turnaj bez ztráty bodu vyhrály.

Turnaj pěti zemí hokejistek v Ängelholmu a Helsingborgu (Švédsko):
Švýcarsko - Česko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Branky: 10. a 39. Stalderová, 20. Sigristová, 49. Hofstetterová - 8. Mills, 15. Mlýnková, 19. Vanišová.
Švédsko - Německo 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)