Hokejisté Oulu obhájili titul, Huml přihrál na rozhodující gól

Oulu

Hokejisté Kärpätu Oulu obhájili titul ve finské lize. Úřadující mistři porazili v sedmém finálovém duelu 2:1 v druhém prodloužení Tapparu Tampere a sérii vyhráli 4:3 na zápasy. Na rozhodujícím gólu se podílel asistencí český útočník Ivan Huml.

Stadion Energia Areena v Oulu

Třiatřicetiletý kladenský rodák našel v první minutě druhého prodloužení dlouhým pasem z vlastního obranného pásma na útočné modré čáře spoluhráče Sebastiana Aha, jenž přesně v čase 81:00 ukončil sezonu finské ligy. Huml vyhrál s Oulu titul už loni.

Kärpät získal sedmý titul v historii a šestý od roku 2004. Vedle Humla byl ve vítězném týmu také útočník Lukáš Kašpar, jenž přišel v únoru z KHL. Poslední dva finálové duely mistr světa z roku 2010 nehrál.

Finále play off finské hokejové ligy - případný 7. zápas:
Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:1 ve druhém prodl. (za domácí Huml 0+1), konečný stav série 4:3.