Hlavní obsah

Je konec! Jeden ze symbolů Bílých Tygrů a vicemistr světa se loučí

28. 4. 2020 9:16Aktualizováno 28. 4. 2020 10:10

Patřil mezi jeden ze symbolů Bílých Tygrů, vždyť v Liberci strávil sedm sezon a před třemi lety s ním v extralize získal stříbrné medaile. Slovenský hokejový útočník Milan Bartovič, vicemistr světa z roku 2012, má za sebou úspěšnou bohatou kariéru, nyní se ale rozhodl, že v devětatřiceti letech nastal čas ji ukončit.

Foto: Profimedia.cz

Hokejový útočník Milan Bartovič se svým otcem po MS 2012, na kterém Slováci získali stříbrné medaile.Foto: Profimedia.cz

Článek

„Krásných 20 let za sebou. Děkuji své rodině, spoluhráčům, trenérům a fanouškům za krásnou kariéru," napsal na svém Instagramu trenčínský rodák, který právě ve svém mateřském klubu strávil poslední dvě sezony poté, co skončil v české extralize.

V tuzemské extralize odehrál za Liberec sedm sezon, konec ročníku 2017/18 dohrával ve Vítkovicích.

Foto: Profimedia.cz

Hokejový útočník Milan Bartovič v dresu slovenské reprezentace.Foto: Profimedia.cz

Bartovič má na svém kontě 50 zápasů v NHL za Buffalo a Chicago, v dresu Atlantu Mytišči a Slovanu Bratislava okusil Kontinentální ligu. Zahrál si i nejvyšší soutěž ve Švédsku, Švýcarsku a na Slovensku.

Výborný bruslař startoval i na zimních olympijských hrách 2014 v Soči a pěti světových šampionátech. Jeho největším úspěchem je zisk stříbra z MS 2012 v Helsinkách.

Reklama

Sdílejte článek