Hlavní obsah

Král nástupci Hadamczikovi popřál, aby hokeji vrátil dřívější lesk

19. 6. 2022 12:46

Tomáše Krále vystřídal v čele Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) paradoxně jeden z jeho nejhlasitějších kritiků z poslední doby Alois Hadamczik. Král, který byl v čele svazu 14 let, přesto svému nástupci na kapitánském můstku přeje, aby se mu ve funkci dařilo a vrátil českému hokeji dřívější lesk, byť tuší, že půjde o nelehký úkol.

Nepřicházím na svaz hodit granát, říká nový prezident Českého hokeje Alois HadamczikVideo: Sport.cz

 
Článek

Osmapadesátiletý právník Král přijal vítězství bývalého reprezentačního kouče v sobotních volbách s nadhledem, i přesto, že byl v minulosti několikrát terčem kritiky svého nástupce. "Alois Hadamczik vyhrál v demokratických spolkových volbách, což je naprosto v pořádku, a přeji mu ve funkci i v osobním životě všechno nejlepší. Pravda je, že na některé věci máme názory odlišné, ale ani to není nic výjimečného," uvedl Král v rozhovoru s ČTK.

Zda si Hadamczik dokáže udržet nadhled, který třeba neměl úplně vždy ještě jako trenér reprezentace či kritik svazu, a řešit pro hokej zásadní situace s chladnou hlavou, nechtěl Král předjímat. "Nepřísluší mi, abych ho bezprostředně po zvolení známkoval. S hokejem má velké zkušenosti, po zvolení se však ocitá v úplně nové situaci a bude na něm, jak se s ní spolu s kolegy vyrovná," podotkl Král.

Český hokej má nového prezidenta. Alois Hadamczik byl zvolen hned v prvním koleVideo: Sport.cz

Hadamczik slibuje vládnout tvrdou rukou. Sám Král v rozhovoru před pár dny shodou okolností uvedl, že měl být v některých věcech tvrdší a důslednější. Na druhé straně ale zároveň stojí touha co možná nejvíce hokejové hnutí sjednotit. Najít zlatou střední cestu nebude podle všeho jednoduché.

Nemyslím, že by peníze odtékaly, reaguje Bedřich Ščerban na dotaz Petra DědkaVideo: Sport.cz

"Hokejové prostředí je velmi široké a různorodé, od nejmenších amatérských klubů po vrcholový profesionální hokej. A úlohou svazu je, aby reprezentoval všechny jeho složky, i když jejich zájmy jsou logicky často rozdílné. Myslím si proto, že jednota nemůže být nikdy stoprocentní. V každém případě budu rád, když se k ní nový prezident svazu dokáže co nejvíce přiblížit," prohlásil Král.

Od nového šéfa očekává především udržení ekonomické stability. "A to stability svazu a hokeje vůbec, což nebude vzhledem ke skokovým nárůstům cen energií a inflaci vůbec snadné. Zcela zásadní přitom bude, s jakým úspěchem se podaří uspořádat domácí mistrovství světa v roce 2024," domnívá se Král.

Svaz se nesmí plést klubům do výchovy, zmínil v projevu Alois HadamczikVideo: Sport.cz

"Ve sportovní oblasti přeji nejen novému prezidentovi, ale českému hokeji vůbec, aby se mu co nejčastěji podařilo navázat na medailový úspěch z letošního světového šampionátu," doplnil Král.

Reklama

Související témata:
  Třinec - České Budějovice dnes 17 : 00
20231201T17 : 00:00+0100
Třinec vs. České Budějovice
Třinec vs. České Budějovice
Třinec
České Budějovice
  Plzeň - Mladá Boleslav dnes 17 : 30
20231201T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň
Mladá Boleslav
  Kladno - Litvínov dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  Olomouc - Liberec dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •