Hlavní obsah

Měsíc po konci v Pardubicích se Rolinek vrací k hokeji. S kým se začal připravovat?

13. 11. 2019 10:40Aktualizováno 13. 11. 2019 11:05

Od jeho nečekaného konce v Pardubicích uplynul už měsíc a devětatřicetiletý útočník Tomáš Rolinek si během něj od hokeje odpočinul a čistil si hlavu. Nyní ale kapitán mistrů světa z roku 2010 hlásí návrat, když se od úterý začal připravovat s Vrchlabím. Jestli za druholigový celek bude i hrát, se rozhodne v nejbližších dnech.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš Rolinek v dresu Pardubic.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Ambiciózní Vrchlabí suverénně vede tabulku druholigové skupiny Sever, když z patnácti zápasů prohrálo jediný a na druhý Most má náskok osmi bodů.

Za mužstvo vedené trenérem Václavem Baďoučkem nastupuje i řada bývalých hvězd. Nejproduktivnějším hráčem týmu je expardubický Petr Sýkora, druhé místo patří Jaroslavu Bednářovi, jejich spoluhráčem je i Jan Hlaváč.

Není vyloučené, že spolu s nimi se bude na ledě prohánět i mistr extraligy z roku 2005 s Pardubicemi Tomáš Rolinek.

„Od dnešního dne s námi trénuje Tomáš Rolinek. Hledá svoji chuť do hokeje, takže jsme dohodnuti, že se v nejbližších dnech dohodneme, zda vůbec bude pokračovat v hokejové kariéře," uvedlo Vrchlabí na svém facebookovém profilu.

Rolinek na začátku října po dohodě se svým agentem požádal o předčasné ukončení smlouvy v Pardubicích, v nichž měl spory s tehdejším hlavním trenérem Dynama Ladislavem Lubinou.

„Na schůzce s trenérem Lubinou a Martinem Sýkorou (generálního ředitele Pardubic) jsem se od trenéra dozvěděl, že zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že chci odstřelit trenéra," uvéděl Rolinek před měsícem jeden z důvodů, který ho vedl k ukončení angažmá v Dynamu.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.