Hlavní obsah

Nenecháme se vydírat! reaguje IIHF na tlaky o přeložení příštího MS

27. 10. 2020 10:54

Nenecháme se vydírat! Takový vzkaz vyslala Mezinárodní hokejová federace IIHF prostřednictvím svého generálního tajemníka Horsta Lichtnera všem těm, kteří na ni tlačí, aby Bělorusku odebrala spolupořadatelství mistrovství světa v příštím roce kvůli politické situaci v zemi. Šampionát v roce 2021 má hostit Minsk s lotyšskou Rigou.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Hokejisté české reprezentace (zleva) Milan Gulaš, Martin Zaťovič a Jakub Jeřábek během utkání s Finy v Plzni.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Bělorusko po srpnových prezidentských volbách a znovuzvolení Alexandra Lukašenka ovládly nepokoje a protesty, které přerostly v násilí. Už v srpnu lotyšský premiér Krišjánis Kariňš prohlásil, že si za současné politické situace v Bělorusku nedokáže představit konání společného mistrovství světa. A vyzval IIHF, aby hledala jiná řešení.

„Žádat od nás, abychom nyní z politických důvodů odložili mistrovství světa? Když sami politici nemůžou najít řešení (situace v Bělorusku)? To není legitimní. Nenecháme se takto vydírat," prohlásil nyní generální tajemník IIHF Horst Lichtner pro server sport.de.

„Nikdo po nás nemůže požadovat ukončení dohody uzavřené s Běloruskem. Nemůžeme porušit smlouvu. Nemůžeme nyní přijít a jen tak říct: Promiňte, mýlili jsme se, nyní přesuneme mistrovství světa na jiné místo," doplnil jednašedesátiletý Němec.

Foto: Profimedia.cz

Generální tajemník IIHF Horst Lichtner.Foto: Profimedia.cz

I nadále ale Lichtner věří, že do květnového startu MS se situace v Bělorusku uklidní. „Samozřejmě nepůjdeme do země, kde vládne chaos a revoluce. Ale jsem přesvědčen, že pokud se země vrátí k normálnímu životnímu stylu, bude to fantastický světový šampionát," dodal.

V Minsku, který hostil světový šampionát už v roce 2014, má hrát své zápasy základní skupiny A i česká reprezentace. Jejími soupeři jsou Švédsko, Rusko, Švýcarsko, Slovensko, Bělorusko, Dánsko a Velká Británie.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.