Kanada - Česko 5:0Parahokejisté podruhé na MS podlehli Kanadě a budou hrát o bronz s Čínou

Čeští parahokejisté na mistrovství světa v Moose Jaw podlehli v semifinále domácí Kanadě 0:5 a čeká je duel o bronz s Čínou. Na rozdíl od vyrovnaného utkání v základní skupině, které tým trenéra Jakuba Novotného prohrál těsně 1:2, rozhodl zámořský celek odvetu v play off už v první čtvrtině čtyřmi góly. Zápas o zlato bude mít stejné složení jako při posledních pěti ročnících, s Kanaďany se o třetí titul za sebou a šestý celkově utkají Američané, kteří deklasovali Čínu 10:2.

Čeští parahokejisté na archivním snímku.

Kanaďané do utkání vlétli a už ve 26. sekundě překonal brankáře Kudelu Cozzolino, v 6. minutě během 18 sekund dvakrát skóroval Dunn a ve 12. minutě už to bylo 4:0 po trefě Lavina. Ve druhé třetině zámořský favorit pokračující převahu nezužitkoval, ale krátce po přestávce se podruhé v zápase trefil Cozzolino. V závěrečné dvacetiminutovce se Češi soupeři vyrovnali střelecky (5:5), ale celkově měli jasně navrch Kanaďané (24:11).

Český tým stejně jako jejich poslední soupeř Čína usilují na dvanáctém šampionátu o premiérovou medaili. Zatímco asijský tým hrál vůbec poprvé semifinále, Češi už byli třikrát čtvrtí (2012, 2015 a 2019). Na předloňském MS obsadili páté místo. Duel o bronz je na programu od 23:00 SELČ.