Hlavní obsah

Pocta pro Čechy! Na hokejovém MS v Rize vyrovnají rekord z domácího šampionátu

8. 4. 2021 9:19

Hned pět českých rozhodčích se představí na letošním hokejovém mistrovství světa, které se uskuteční od 21. května do 6. června v Rize. Žádná jiná země nebude mít na vrcholné akci sezony tak početné zastoupení. Mezi 18 hlavními arbitry jsou i Martin Fraňo, Antonín Jeřábek a Robin Šír, mezi 18 čárovými pak Daniel Hynek a Jiří Ondráček.

Foto: Archiv

Rozhodčí Antonín Jeřábek.Foto: Archiv

Článek

Stejně početné zastoupení měla Česká republika na vrcholném turnaji jen v roce 2015, kdy hostily světový šampionát Praha s Ostravou. Čtyři zástupce budou mít letos v lotyšské metropoli Finsko, Rusko a Švédsko, po dvou Bělorusko, Dánsko, Kanada, Lotyšsko, Německo, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko a USA a jednoho Francie.

„Všech nominací si velmi vážíme, protože potvrzují dlouhodobě vysokou úroveň a kredit našich rozhodčích," uvedl předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Vladimír Šindler.

Nejvíce zkušeností má z nominovaných českých sudích Antonín Jeřábek, který se zúčastní osmého mistrovství světa. Třikrát rozhodoval finále a dvakrát nechyběl na olympijském turnaji.

Pošesté pocestuje na MS Martin Fraňo působící v KHL, podruhé Jiří Ondráček, který debutoval v roce 2019 na Slovensku. První účast si připíšou Robin Šír, který byl ovšem nominován již na loňský zrušený šampionát ve Švýcarsku, s čárovým rozhodčím Danielem Hynkem.

„Vzhledem k pandemii a omezením mezinárodního styku jsme nominovali především evropské rozhodčí, zatímco nedávný šampionát juniorů odřídili ti kanadští. Výběr probíhal i s ohledem na příští olympiádu, protože dalších možností, jak výkonnost rozhodčích otestovat při vrcholné události, již mnoho nebude," uvedl člen komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Pavel Halas.

Martin Fraňo.

Novinkou je, že rozhodčí budou pro delegace k utkáním a přípravu v dějišti šampionátu rozděleni v šestičlenných skupinách. Uvedeným opatřením chce IIHF minimalizovat rizika šíření nákazy s tím, že spolupráce ve stálých skupinách přispěje i k lepší koordinaci a jednotnějšímu výkladu pravidel.

Reklama

Sdílejte článek