Hlavní obsah

Šokující scény v Rusku! Mladý gólman napadl rozhodčí, bývalý hráč KHL se tomu směje

Dostal se na titulky novin, avšak nikoliv svým zářným výkonem, nýbrž nemístnou agresí vůči dvěma arbitrům. Řeč je teprve o desetiletém ruském gólmanovi Artěmiji Akšumovovi, který během dětského hokejového turnaje nejprve lapačkou, a poté holí napadl sudí. Video zachycující celý incident sdílel i bývalý obránce KHL Nikita Ščitov, který jej mimo jiné okomentoval vysmátými smajlíky. Náramně vtipné to ostatně přišlo i komentátorům.

Foto: @VStrutinski

Mladý gólman několikrát udeřil sudího hokejkou.Foto: @VStrutinski

Článek

Během dětského turnaje v Kurganovu byly k vidění scény, které na právě probíhajícím hokejovém šampionátu zřejmě neuvidíte. Desetiletý gólman druhého týmu dětské hokejové školy v Jekatěrinburgu Artěmij Akšumov totiž během zápasu napadl dva rozhodčí.

Zhruba pět minut před koncem třetí třetiny, za již rozhodnutého stavu 1:10, podrazil Akšimov jednoho z hráčů a od rozhodčích tak vyfasoval menší trest. Poté byl však vyloučen do konce zápasu za úder pěstí do ležícího protihráče, což ho přimělo ještě k větší nepříčetnosti.

Jednoho rozhodčího nejprve několikrát udeřil lapačkou do hrudi a při cestě na střídačku vystartoval po druhém hokejkou. Sudí měli co dělat, aby malého agresora uklidnili. Video s incidentem sdílel na sociálních sítích i bývalý obránce Soči či Spartaku Moskva Nikita Ščitov. „Rozhodčí toho kluka asi naštvali," napsal s třemi vysmátými smajlíky k videu.

Příspěvek Nikity Sčitova.

Akšumovův tým skončil na turnaji poslední s pěti porážkami a s bilancí šesti vstřelených a 62 obdržených branek. Gólman během turnaje obdržel 47 trestných minut. S takovou si v budoucnu asi KHL nezahraje.

Reklama

Sdílejte článek