Sparta v Lize mistrů postupuje! Boleslavi v přestřelce došel dech

Hokejisté Sparty si jako jediný český účastník zahrají v Lize mistrů play off. Pražané v závěrečném zápase základní skupiny A zvítězili na ledě německého Bremerhavenu 3:1 a do osmifinále postoupili z prvního místa. Spolu s nimi se do vyřazovací části kvalifikoval tým Växjö. Mladá Boleslav, která již dříve ztratila šanci na postup, prohrála na závěr skupiny B ve švýcarském Curychu v přestřelce vysoko 3:7 a v tabulce obsadila poslední místo.

David Kaše ze Sparty střílí při utkání v Praze gól brankáři Bremerhavenu Maximilianu Franzrebovi, vpravo je Vladimír Eminger z Bremerhavenu.

Sparta v Lize mistrů po úvodní porážce 1:2 ve Växjö pětkrát v řadě vyhrála a splnila cíl v podobě postupu. Do Bremerhavenu sice s týmem neodcestovali kvůli menším šrámům z posledního zápasu útočníci David Vitouch a Erik Thorell, kvůli nachlazení zůstal doma také forvard Vladimír Sobotka s brankářem Alexandrem Salákem. Do sestavy se naopak vrátil útočník Miroslav Forman.

Spartě stačil k postupu i bod, ale hosty dostal v 25. minutě do vedení po chybě českého zadáka Stanislava Dietze z dorážky obránce Michal Moravčík, po 84 sekundách závěrečné části zvýšil střelou z levého kruhu Filip Chlapík. Domácí sice ještě vykřesali jiskru naděje poté, co Jakuba Neužila překonal v 50. minutě Mitchell Wahl, ale výhru Sparty při hře domácích bez brankáře pojistil 65 sekund před koncem střelou do odkryté branky Patrik Prymula.

Sparta bude při pátečním losu osmifinále mezi nasazenými celky a dostane soupeře ze druhých míst. První zápasy bojů o čtvrtfinále jsou na programu 16. a 17. listopadu a odvety o týden později.

Mladá Boleslav skončila po šesti zápasech v Lize mistrů s jediným bodem na svém kontě beznadějně poslední. V Curychu, s nímž před týdnem doma prohrála 0:1, třikrát vedla a dlouho držela s domácími krok.

Ještě po druhé třetině prohrávali Středočeši v přestřelce jen o gól, v závěrečném dějství ale postupující švýcarský tým dalšími třemi přesnými trefami rozhodl o svém vysokém vítězství.

Curych - Mladá Boleslav 7:3
Branky: ¨16. a 49. Andrighetto, 6. Baltisberger, 10. Malgin, 24. Aeschlimann, 50. Quenneville, 55. Azevedo - 9. a 13. Kelemen, 5. Raška
Frölunda - IFK Helsinky 4:1.